E. Savickaitė: apie Pekino olimpiadą ir būsimus startus (VIDEO)

Anykščių KKSC slidininkai nesiskundžia praėjusių metų rezultatais. Abu perspektyvūs krašto sportininkai – Eglė Savickaitė ir Matas Gražys – iškovojo ne vieną medalį ir vyko į aukšto lygio varžybas.

„Praėjusiais metais dalyvavau žiemos olimpinėse žaidynėse Pekine. Be abejo, šios varžybos įsiminė labiausiai ir Kinijoje įgavau daug patirties.

Praeityje turėjau galimybę varžytis jaunimo olimpinėse žaidynėse ir jau tada galvojau, kad įgijau daug patirties. Vis dėlto olimpiada Pekine buvo visai kitokia – ten patyriau ir daug streso, tačiau dabar lengviau susitvarkyti su jauduliu kitose varžybose.

2023 metais išmėginsiu savo jėgas jaunimo čempionate Kanadoje ir pasaulio čempionate Slovėnijoje.

Dabar neseniai buvau išvykusi į Švediją, kur ir ruošiausi būsimiems startams“, – kalbėjo E. Savickaitė, kuri dėkojo savo treneriui Algiui Drūsiui už įdėtas pastangas.

Tuo tarpu M. Gražys išskyrė pasiektą rezultatą Latvijoje ir nekantriai laukė būsimų varžybų.

„2022 metais labai stengiausi ir daug sportavau. Tai nulėmė, kad patekau į Lietuvos jaunimo rinktinę.

Man, ko gero, labiausiai įsiminė pirmosios sezono varžybos Madonoje. Gana neblogai šliuožiau 10 km nuotolyje ir savo amžiaus grupėje užėmiau pirmą vietą tarp lietuvių.

Šiemet ruošiuosi atstovauti Lietuvai Europos jaunimo festivalyje bei stengsiuosi parodyti kuo geresnį rezultatą“, – sakė M. Gražys, išskyręs pagrindinį pergalių kalvį.

„Ačiū treneri, kad mane treniruojate jau penkerius metus ir padėjote pasiekti tokių rezultatų, kad vykstame į užsienį bei dalyvaujame įvairiose stovyklose.“

Praėjusių metų rezultatai:

EGLĖ SAVICKAITĖ – Lietuvos suaugusių slidinėjimo rinktinės narė, Pekino olimpinių žaidynių dalyvė, Europos Jaunimo žiemos olimpinio festivalio dalyvė, 2022 m. Lietuvos slidinėjimo čempionė, Lietuvos taurės slidinėjimo varžybų nugalėtoja;

MATAS GRAŽYS – Lietuvos jaunių slidinėjimo rinktinės narys, Lietuvos jaunių čempionato prizininkas, Lietuvos slidinėjimo taurės varžybų 10 km nuotolyje nugalėtojas, sprinto rungtyje – prizininkas, Lietuvos slidinėjimo vasaros čempionato prizininkas.

akksc.lt

Vienas komentaras

  1. Nusimeskime kaukes PONAI !!!
    As kai stebiu Anyksciu sportininku pergales, man pastoviai iskila klausimas… Vardan ko? Is TSRS laiku sportiniai rezultatai suvokiami kaip savaime suprantamas geris. Bet siulyciau paziureti net i pasaulio cempionus. Ir mes pamatysime, kad vienetai is ju sugebejo sportu sukurti konstruktyvu sau gyvenima. Tai cia kalbant apie pasaulinius cempionus. O dauguma ismetami i socialini savartyna, su traumomis, su prarasta sveikata. Geriausiu atveju trenerio darbas, toliau ruosti „sportinei pakazuchai“ jaunaja karta… O sveikata ir profesionalus sportas, mano galva nesuderinami dalykai.

    Ir as nesiulau mesti sporto. Anyksciai is ties palyginus kaip is tokio mazo miestelio, gana didele sportininku kalve. Bet pvz kiek zinau JAV universitetai skiria nemazai demesio Universitetu rinktinems. Tokiu atveju turi sansa gauti pilietybe civilizuotoje salyje, gauti Universiteto civilizuota stipendija, igyti civilizuota profesija ir daryti karjiera. Tokiu atveju as galiu pateisinti sporta.. O ir fiziologiskai kruviai gal nebus tokie alinantis, kaip atstovauti jau konkretaus klubo, ar valstybes rinktine.

    Tai as nors klausima uzduociau sau, vardan ko. Bent bandyciau rinkti informacija apie pasaulio Universitetu suteikiamas galimybes tai ar kitai sporto sakai. O Marijos zemeje vardan ko. Kad seneliu ir anuku valdomas sociumas iteiktu garbes rasta, ar uzkabintu medali? O neduok dieve kai jusu sporto sakos finansavimas egzistuoja zemiau skurdo ribos, o jus isvyksite atstovauti del finansiniu sunkumu Rusijos koki kluba.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.