Debatai aiškesnių gairių nenubrėžė

Kovo 16 dieną Anykščių viešosios bibliotekos salėje vyko „Žinau, ką renku“ organizuoti kandidatų į merus debatai. Debatuose dalyvavo Dainius Žiogelis (Lietuvos socialdemokratų partija) ir Kęstutis Tubis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), o debatus vedė LRT Tyrimų skyriaus žurnalistė Jurga Tvaskienė.

Tokie debatai vargu ar naudingi – nors žmonių buvo daug, salėje daugiausia vietas užėmė vieno ar kito kandidato palaikytojai, partijos sėdėjo tiesiog eilėmis. Naudingos informacijos apie tai, kaip ir ką planuoja daryti kandidatai, susirinkę išgirdo mažai. Daugybė bendrų dalykų ir mažai konkrečių. Liko neatsakytas ir klausimas, ką laimėjimo atveju vienas ar kitas kandidatas rinktųsi vicemerais. „Pavardžių tikrai nesakysiu, čia visi labai norėtų girdėt tas pavardes, tos pavardės yra mano galvoje“, – teigė D.Žiogelis. Paklaustas, o kas sudarytų komandą, ar jie yra D.Žiogelio partiečiai, D.Žiogelis sakė: „Tikrai ne visi“. Tiesa, D.Žiogelis patvirtino, jog jo pergalės atveju dabar dirbanti valdančioji koalicija liktų ta pati. „Aš manau, kad ji galėtų dirbti ir toliau“, – tvirtino D.Žiogelis. Paklaustas, ar derėtųsi su „valstiečiais“, D.Žiogelis sakė: “Na, kaip čia pasakyt, buvo atėję naktį, bet kaip ir sutarėm, kad nesiderėsim“.


Nedaug aiškumo ir kas bus K.Tubio komandoje, tačiau K.Tubis pabrėžė, kad nesilaikys partiškumo, komandą burs pagal sugebėjimus dirbti, o pavardes, kaip ir jo konkurentas, „laiko galvoje“. „Aš pirmo turo metu sakiau, kad pirmiausia tapti vicemeru siūlysiu tam žmogui, kuris su manimi išeina į antrą turą. Tas siūlymas galioja. Komandoje bus žmonės, kurie myli ir rūpinasi gyventojais. Mes būsime kitokie, galiu pasakyti, kad mūsų komandos žmonės direktorių ir įmonių vadovų postų negaus“, – sakė K.Tubis.


Klausimus galėjo užduoti ir salėje esantys žmonės. Šiuo atveju D.Žiogelio palaikytojai iš koalicijos politinių jėgų aiškiai persistengė bandydami kaip nors sukompromituoti K.Tubį ir vaidindami nesuinteresuotus asmenis bei išreikšdami „liaudies“ balsą. Klausė iš liberalų sąrašo, išmoktą klausimą sklandžiai persakė jaunieji konservatoriai, neatsiliko ir „Vardan Lietuvos“. Dominykas Tutkus sakė, kad K.Tubis pozicionuoja, kaip vienintelis ištikimas tradicinėms vertybėms kandidatas į merus ir klausė, kuris kandidatas pasisako prieš tradicines vertybes ir jei ne, ar tai nėra pigus populizmas? „Dominykas buvo mano patarėju. Svarbu žinoti, Dominykai, mano nuomonę, nes dirbant kartu, matyt, nežinojai. Esu už tradicines vertybes ir jeigu paklaustumėt, ar eičiau į LGBT paradą, aš neičiau“, – atsakė K.Tubis.

Gerokai pagyvenęs žmogus, kuris stebėjo Anykščių rinkimų dramą ir sakėsi atvykęs iš Pasvalio (net ir anykštėnai ne visi žinojo, kada ir kur vyks debatai), lyg ir norėjo klausti, bet galiausiai kategoriškai pasiūlė K.Tubiui „palikti postą“. „Gerbiu jūsų amžių, bet istorija VRK parodė, kad ne visada priimami sprendimai yra teisingi ir teisėti. Esu nekaltas ir tą įrodysiu“, – sakė K.Tubis.


Pabaigoje žurnalistė Jurga Tvaskienė kandidatų klausė prieš išsiskiriant „kad nebūtų piktai ir negražiai“, kaip jie įsivaizduoja Anykščių ateitį po 10 metų. „Aš sau, kaip senas socialdemokratas, sakau, kad turėtų užtekti gyvenimo, kad sulaukti švediškos socialdemokratijos ir suomiškos pedagogikos. Šitą aš ir norėčiau po 10 metų matyti“, – sakė D.Žiogelis. „Įsivaizduočiau Anykščius kaip kultūringą miestą su tradicijom, besišypsančiais veidais ir klestinčia ekonomika. Su laimingais žmonėmis“, – sakė K.Tubis.
Po debatų politikai dar kurį laiką bendravo, spaudė vieni kitiems rankas ir galbūt jau derino būsimų koalicijų kontūrus.
Linas Bitvinskas

34 komentarai

 1. nuomonė po debatų. Visada buvau socdemų partijos gerbėja. Deja p. Žiogelio arogancija ir stačiokiškumas neleidžia balsuot už tokius kandidatus. Jau vien kategoriškas pareiškimas, kad nedirbs su išrinktu meru, rodo, kad ant Anykščių ir anykštėnų jam nusispjaut. Ambicijos svarbiau visko, o gal labiau baisu kad teks dirbt iš peties… Jei jau toks patriotas tai turėtų būti atvirkščiai, juk bolotiruojasi dėl Anykščių gėrovės. O še tau, jei meras kitas, tai nusispjaut…? Juk net pomėgiai plakate jojo užvardinti – Anykščių krašto patriotas (nežinia kas čia per pomėgis toks..). Tikiu, kad ir kitiems dvejojusiems šie debatai nusvėrė p. Tubio naudai, nors nelabai ir debatai buvo, daugiau puolimas.

  • LR teisingumas

   Aš ir nedirbčiau su nuteistu vagimi ! Bet dar blogiau, kad šis vagis teikia melą rinkėjams, taip norėdamas destabilizuoti ir pakenkti rajonui. Žmonės, suvokite, nutestajam LR Teismo sprendimas galioja – jis yra kaltas ! Jis dirbti valstybinėse įmonėse negali !
   Nesirinkite blogio !

   • Panašu, kad Tamstai nesiseka atskirti sąvokų “ valstybinė įmonė“ , „valstybinė įstaiga“, „valstybinė institucija“

    • Tik uz Tubi. Matot koks pasiputes Žiogelis dabar, kai isrinksit tai visai nebesusikalbesit. Testinumas? Tai nieko nezadantis pokitis miesteliui ti grimsti i dugna kur grimstama. Zmogai atsibuskit ar jus dar uzburti koncervatoriu.

  • Sarmata kurkliams

   Didelis Noras valdžios Ziogeli pakeitė ,arogantiškumo pilnas kaimietis .

 2. Ūkininkė

  Nuomonė po debatų. Visada buvau valstiečių partijos gerbėja. Bet toks demagogas, kuris niekina kaimo žmones negali atstovauti žemdirbių.

 3. Stebėtoja

  Tik pažiūrėkite kaip visi „besisveikinantys“ nusuka akis nuo Tubio, visi bijo stipraus ir drąsaus žmogaus, ar jie jaučiasi kalti? Tubis tvirtos pozicijos, nepalaužiamas. Šaunuolis.

 4. Matosi, kaip gerb. gydytojas nenori net kalbėtis su Tubiu.

  • Taip taip

   Gydytojas besisveikindamas su Tubiu pamatė moterį ir į ją žiūri. Dar kartą pažiūrėkite nuotrauką.

 5. Todėl ir balsuosiu už Tubį. Žiogelis silpnas reikalų žinojime, nors dirba vicemeru. Prastai kalba, pilnas ambiciju.

 6. Tik už K.Tubį.

 7. K.Tubis,-šaunuolis,ir tik už jį visi balsuokime.

 8. Kvazimodas

  Nusimeskime kaukes PONAI !!!
  Na taip. uz tai Dainiaus ir Sigucio aplinkoje, tiek daug pensininkiu………..

 9. Mano galva reikia skirti darbą valstybės tarnyboje ir valdymą rajonui. Valdyti ir diktuoti politiką dirbantiems sulaukus pensijos neribojama. Taigi, galime dar pasimatyti už valdiško stalo 🙂

 10. kažkiek anksčiau PSPC šioje įstaigoje elgėsi konservatoriai suėjo pensija ir iš tos dienos namo. Kiek kvalifikuotų felčerių paliko darbus tik 60 ties sulaukus. Vakar debatai buvo apgailėtini,kokias replikas laidė jaunieji liberalai gėda sėdėti buvo.Kažkoks diedas prisistatė iš Pasvalio tai manau buvo paprašytas tarti juodus žodžius, o gyvena jau seniai Anykščiuose. Patarimas tai toks nesilygiuokime į švedus mes to niekados nepasieksime .Užsienyje vyresnio amž. žmonės gerbiami, mylimi,visi šypsosi,sveikinasi.Mums reikia lygiuotis su Alytaus,Širvintų ,Jonavos merų darbais.

 11. Kaip multike

  Tubis panašus į Šreką, o Žiogelis kaip iš akies trauktas princas Žavusis.

 12. Tik už K.Tubį..

  Tik už K.Tubį.

 13. pagalvojus

  is pazistamu veidu tryksta daug neapykantos K.TUBIUI.Tie veidai metai is metu vis megindavo visokiais budais atsidurti prie lovio,arba tiesiog prisiplakti prie ko nors.Na ir zaviuoju princu pavadintas D.ZIOGELIS pilnas fanaberijosLabai jam dar truksta gyvenimo patirties ir svarbiausia paprastumo.Tiesiog nesinori sito princo matyti meru. Laikas parodys,kad Anykstenams reikia patiketi K.TUBIU

 14. Tubis dar nevisus buvusius pensininkus policininkus spejo priimti i darbus ANYKSCIU r.

 15. Žiogelis net savo partijoje tik antras, koks jis lyderis

 16. Ale tokio šlykštaus melagio kaip Tubis tai dar nemačiau – rėkia, kad yra nekaltas, ir atseit teismo sprendimas negalioja, nes yra apskųstas, nors sprendimas yra įsiteisėjęs ir teismas nusprendė, kad Tubis KALTAS. Paskaitykit jo tezes po debatų – tik pažadu, pažadu, pažadu ir nieko daugiau. Pažadukas, melagis ir nuteistas už korupcinį nusikaltimą būnant mero poste vėl braunasi į merus. Šlykščiau ir būti negali.

 17. Mišios abiem atvejais.be charizmos, senoviški, be vakarų užsienio kalbų zinojimo.zodziu,laukia stagnacija .

 18. Ar negana buvo sitoj kodencijoj pensininku

 19. to Fuuuuuuu

  gal sėdėjai šiltoje kėdėje už tai ir bijai ,kad gali būti laisva -as negalėsi į Humaną arba kavinėje pasišnekučiuoti.. Vyko ne debatai,bet sąskaitų kažkokių suvedžiojimas. Gėda. Pamiršo kai kas ,kad ne paskutiniai rinkimai ir be mūsų (kad ir esame paprasti neapsieisite. Jaunuoliams siūlyčiau pamąstyti.

 20. O tai kiek plikiui kainavo piemenų – nesuinteresuotų asmenų- pasamdymas šunų vaidmeniui atlikti. O tipo pasvaliokui daugiau prieš renginį nebepilkit, susipainiojo, jūsų paruoštą klausimą-kontrataką visai pamiršo, visai nusigrybavo. Nors suprantama, VRK dėka, nespėjot pasiruošti žmogaus apdergimui, ką ten gudraus besurežisuosi per pora dienų

 21. kaip partijos dreba, kad ateis Tubis, pakels dokumentus, maklius išaiškins, nutrauks draugeliams skirtus konkursus. Lovys slysta, baimė ima, užtat toks isteriškas puolimas.

 22. Jeigu neskaičiuoti kelių dzinguliukų ir švieslenčių, iai buvo keturi stagnacijos metai, o gatvės, keliai, žmonių užimtumas, aukštos komunalinių paslaugų kainos ir t.t. tikrai ne žmonių gerovei.

 23. Prie obelevičiaus

  Gyvenimas tapo skurdus ,jau nekalbant apie tamsą gatvėse ,ir jokio ūkiniškumo ,keliuose visur duobes,landynes mieste ( sena ligonine ) ,neturėjo Anykščiai šeimininko .Laukiam Tubio tik sekmes .

 24. Net nesitiki

  Negi bus žmonių rajone, kurie balsuos už banditizmą, korupciją, vagystes valstybinėse įmonėse !
  O gal rajono žmonės LR Teisę supranta taip, kad politikams vogti ir imti kyšius galima ? Juk vienas politikos veikėjas tai bando įrodyti teismuose !

 25. p. Žiogelis pralaimi rinkimus dėl savo asmeninių savybių, kaip dauguma mini aroganciją, tai ir gaunasi kad žmonės balsuoja nebūtinai UŽ p. Tūbį, bet PRIEŠ p. Žiogelį.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.