Ateina vis jaunesni

Šeštadienį Anykščiuose vyks anoniminių alkoholikų grupės „Þiburys“ 19-os metų sukakties paminėjimas. Į atvirą susirinkimą gali atvykti visi, ieškantys pagalbos. Patys iš alkoholizmo liūno išbridę ar tebebrendantys žiburiečiai turi ką pasakyti ir naujajai Lietuvos valdžiai.
Anykštėnui Daliui mesti gerti pavyko prieš ketverius metus. Šiandien jis savo patirtimi dalinasi su visais, kas domisi įvairiomis galimybėmis atsikratyti priklausomybės. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos siekį alkoholio vartojimą mažinti, drastiškai pakeliant kainas ir ribojant prieinamumą, vyras laiko taisytinu.
„Savo pavyzdžiu galiu pasakyti, kad prieinamumas veikia. Tuo tarpu kaina – ne. Yra senas sovietinis anekdotas apie tai, kad alkoholikas nustotų gerti tik tokiu atveju, jei puslitris kainuotų 1 rublį – nes nebeturėtų sveikatos. Ir tai yra tiesa. Kovoti prieš šią priklausomybę reikia išskirtinai švietimu. Kainos padidinimas – tik didesnė kančia ir našta tokių žmonių šeimoms, artimiesiems. Taip pat nereikėtų siekti, kad kaip sovietmečiu miestuose veiktų vos viena alkoholinių gėrimų parduotuvė. Nieko tai nedavė tada, neduos ir dabar. Svaiginsis įvairiais surogatais, ir eisim prie masinio baudžiamojo persekiojimo. Yra nuomonė, jog labai veiksminga priemonė – kad tose vietose, kur užeinama pavalgyti, papietauti, nebūtų leidžiama prekiauti alkoholiu. Dabar kiekvienas žmogus per pietų pertrauką dažnai kartu net ir su vaikais  susiduria su alkoholiu ir jo reklama. Linkusieji į priklausomybę beveik visada per pietų pertrauką išgeria“, – taip „valstiečių“ užmojus išblaivyti tautą pakomentavo anykštėnas Dalius.
Į gruodžio 10 d., 11 valandą, Parapijos namuose (Vilniaus g. 10) vyksiantį susirinkimą kviečiami ateiti visi, kurie tik nori. Anoniminiai alkoholikai neturi jokių vadovų, lyderių ar autoritetų. Svarbiausia – noras atsikratyti priklausomybės. Į „Þiburio“ klubą per paskutiniuosius metus įsiliejo keltas jaunų anykštėnų, kurie lankosi pastoviai.
Anoniminiai alkoholikai – tai draugija vyrų ir moterų, kurie dalijasi savo patirtimi, norėdami padėti sau ir kitiems sveikti nuo alkoholizmo. Anoniminiai alkoholikai nemoka nei stojamojo, nei nario mokesčio.
Telefonai pasiteirauti: 8 686 35583,  8 677 59552.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.