Anykščių koplyčia kovo 22-ąją taps tikru liaudies meno ir tradicijų židiniu – čia duris atvers jubiliejinė, jau 60-ąjį kartą rengiama, Anykščių krašto tautodailės paroda, kuri šiemet papildyta išskirtiniu kultūriniu įvykiu – naujos knygos pristatymu.
Šeši dešimtmečiai – įspūdingas skaičius bet kuriam kultūriniam renginiui. Ši paroda yra tapusi ne tik Anykščių krašto pasididžiavimu, bet ir svarbiu visos Lietuvos tautodailės tradicijos tęstinumo simboliu. Per šešis dešimtmečius ji išaugo, sustiprėjo ir tapo reikšminga liaudies meno švente, jungiančia kartų patirtį ir atspindinčia gyvą ryšį su protėvių tradicijomis.
Šių metų parodoje lankytojų laukia tikra kūrybinė puota – bus eksponuojami net 31 autoriaus darbai. Tarp jų – pripažinti Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariai bei talentingi vietinės bendruomenės kūrėjai, kurių rankose gimsta tikri liaudies meno šedevrai. Lankytojai galės išvysti įvairias tautodailės technikas – nuo tradicinio medžio drožinėjimo, keramikos, tekstilės iki šiuolaikinių interpretacijų, atspindinčių gyvą liaudies meno tradiciją.
Šventinis renginys, prasidėsiantis 11 valandą, bus ypatingas ne tik dėl pačios parodos, bet ir dėl unikalios knygos „Anykščių tautodailininkai. Biobibliografinis žodynas” pristatymo. Šis leidinys – tai kruopštaus Anykščių r. savivaldybės Liudviko ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos bei Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos darbo rezultatas.
Naujasis biobibliografinis žodynas – neįkainojamas šaltinis besidomintiems Anykščių krašto kultūriniu paveldu. Jame surinkta medžiaga apie anykštėnus tautodailininkus, jų kūrybinį kelią ir pasiekimus. Tai ne tik dokumentinis leidinys, bet ir pagarbos ženklas tiems, kurie savo talentu ir atsidavimu prisidėjo prie anykštėnų kultūrinės tapatybės puoselėjimo ir išsaugojimo.
Kovo 22-osios renginys – puiki proga ne tik pasigrožėti tautodailės darbais, bet ir susitikti su pačiais autoriais, išgirsti jų istorijas, sužinoti apie kūrybos procesą ir įkvėpimo šaltinius. Tokia patirtis ypač vertinga jaunajai kartai, kuriai svarbu pažinti ir perimti liaudies meno tradicijas. „Pasidžiaukime savo kraštiečių kūrybingumu ir dalinkimės gera nuotaika!” – kviečia renginio organizatoriai, žadėdami atmosferą, kupiną šilumos, bendruomeniškumo ir kultūrinio paveldo vertybių.
Jubiliejinė Anykščių krašto tautodailės paroda ir knygos pristatymas – tai pavasario dovana visiems liaudies meno gerbėjams, gražus tęstinumo simbolis ir galimybė dar kartą įsitikinti, kad anykštėnų kūrybinės tradicijos tebėra gyvos ir aktualios. Nepamirškite apsilankyti Anykščių koplyčioje (Vilniaus g. 36) kovo 22 dieną ir tapti šios ypatingos šventės dalimi!
Saulius Barasa
