Vieniems bus lengviau, kitiems sunkiau

Finansų ministerija praneša apie lengvatas pradedantiems verslą ir papildomus mokestinius atskaitymus iš statybininkų bei autošaltkalvių. Panašu, jog anykštėnams pastarųjų paslaugos brangs.
Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų.
„Bet kokia veikla jos pradžioje – ar tai būtų studijos, ar darbas – būna sudėtinga. Taip pat ir su verslu – norint pradėti sėkmingą verslą, reikalingi tvirti pamatai. Ne kiekvienas tam ryžtasi. Mūsų tikslas – paskatinti žmones užsiimti verslu, realizuoti savo idėjas ir, manome, kad siūlomos atostogos pirmajam verslui būtų didelis akstinas ir nemenka paspirtis“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.
17-oji Vyriausybė siūlo nustatyti 1 metų pelno mokesčio atostogas verslą pradedančioms smulkioms įmonėms, kurių metinė apyvarta siekia iki 300 000 eurų, o vidutinis darbuotojų skaičius – iki 10.
Tuo metu, į 1 metų socialinio draudimo įmokų atostogas galės pretenduoti savo verslą pradedantys gyventojai. Socialinio draudimo įmokos, siekiant išlaikyti tokių asmenų draudimą, bus padengiamos valstybės biudžeto lėšomis.
Be to, ketinama peržiūrėti veiklos rūšių sąrašą – būtų atsisakoma statybos ir autoremonto veiklų. Taip tikimasi paskatinti perėjimą prie mokesčių mokėjimo nuo realaus pelno.
Þemės ūkio sektoriuje norima atsisakyti pelno ir pajamų mokesčio lengvatų. Taip pat siūloma mažinti lengvatą įsigyjamiems žemės ūkyje naudojamiems degalams. Planuojama, kad jie pabrangs ūkininkams apie 4 ct/l.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.