A. Ramanausko -Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė – Skokauskienė sulaukė Izraelio ambasadoriaus Amiro Maimono apsilankymo. JAV statys paminklą

Anykštėnams gerai žinomas svečias ją asmeniškai pasveikino su gimtadieniu. Šis diplomatinis žingsnis padarytas tuo metu, kai viešųjų ryšių specialistė garsiai šneka apie Lietuvoje vykdoma susidorojimą su jos kūrybą.

Kaip kūrėjos moters statusu suabejota po to, kai ji apjuodino partizanų vadą ir tam į pagalbą netgi pasitelkė širdies draugą Efraimą Zurofą.

Prieš kurį laiką anykštėnų teiravomės, kaip jie vertina pokario tema rašančios rašytojos atsiprašymą dėl partizano vado atminimo išniekinimo.

Kad nereikėjo nieko atsiprašinėti, nes A. Ramanauskas – Vanagas garbinamas be reikalo, pasisakė net 18,5 proc. (pusšimtis balsų) apklausos dalyvių. Visgi didžioji dauguma balsavusių yra įsitikinę, kad žurnalistė kažko išsigando ir atsitraukė, nes tai paprasčiausiai jai buvo naudingiau – 41 proc. (110 balsų).

O išsigąsti būta ko – Generalinė prokuratūra buvo pradėjusi svarstyti ar nederėtų R, Vanagaitei iškelti baudžiamosios bylos.

Po savalaikės atgailos prokurorai paskelbė, jog įvertinus surinktus duomenis ir išnagrinėjus viešoje erdvėje skelbtą informaciją, priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viešų pasisakymų apie Lietuvos partizaną.

Deja, teismas panaikino prokurorų nutarimą, kuriuo atsisakyta kelti bylą dėl Adolfą Ramanauską – Vanagą apjuodinusios Rūtos Vanagaitės pasisakymų. Dabar iš naujo renkami įrodymai.

Kiti apklausos rezultatai:

18 proc. (pusšimtis balsų) rinkosi atsakymą, jog „toks atsiprašymas nieko vertas, nes jokio atleidimo ji jau neverta“;

Dar 25 balsavusiųjų pasisakė už tai, kad „visi mes kartais klystame“;

Iš viso apklausoje dalyvavo 270 portalo Nyksciai.lt skaitytojų.

Pranešama, jog Konektikuto valstijos valdžia pritarė planui partizaninio pasipriešinimo vadui pastatyti paminklą Niu Britene, kur 1918 m. kovo 6 d. gimė ir Šv. Andriejaus bažnyčioje buvo pakrikštytas A. Ramanauskas – Vanagas. Jis turėtų atsirasti atskirame skverelyje vietos gyventojų mėgstamame parke, šalia itin lankomo Amerikos meno muziejaus.

14 Komentarai

 1. Prokuratūra bylos nebekelia – nėra pagrindo. Kad butent lietuviai šaudė ir išnaikino Lietuvos žydus, plėšė jų turtą ir kolaboravo su fašistais – faktas ! Ir niekur nuo šitos gėdos nepasidėsi. Faktas ir tai, kad griaudami paminklus tiems, kas kovojo ir nugalėjo fašizmą, neatsakingai pristatėme naujų paminklų, o juose be tikrų partizanų pavardžių iškalėme ir banditų, fašistavusių sadistų, žydšaudžių pavardes ir niekaip nenorime šitų klaidų ištaisyti. O teks!

 2. Gal ir mums Anykščiuose kokį paminklioką pastačius vietiniam Banderai… a? Ukraina padėtų, a ne?

  • Steponas Bandera buvo tikras Ukrainos patriotas. Tarybinė ir Putino propaganda apjuodino žmogų ir apšmeižė. Todėl pastatyti paminklą ar kitaip įamžinti tikrai narsų ir drąsų vyrą visados pravartu. Tegu Lietuvos sūnūs ir dukros ima pavyzdį iš tikro savo tautos patrioto, o ne kokių išdavikų kaip Cvirka, Kubilinskas.

   • pusproti tu gal pasiziurek dokumentika apie “didvyri” nusikalteli zmogzudy fasistu pakalika savo bandera (ir ne tik rusu o pvz bbc ar national geographic ar niurnbergo tribunolo yrasus dokumentika ir tt kad nesugalvotum sakyt poto jog tai sovietu propaganda) tau greit praeis noras cia nesamones skiest ir sapaliot

    • Na kam čia protas ir Niurbergo tribunolas reikalingi ten, kur neofašizmas kelia galvą, o fašizmą nugaleję pervadinami “okupantais” ir jų paminklai griaunami?

 3. O jei nuomone formuoti ne ka ziniasklaidos ventiliatoriai raso o imti ir paskaitinet siuos sedevrus….
  Kazkas snibzdejo lygtais Linkomanijos torrentuose voliojasi…

  Praktiskai visi faktai isvestiniai. Emocines logikos pagrindu….
  Tarkim mano dede isvare i JAV. O kodel jis ten pabego. Reiskia dare tai ir tai….
  Arba jei mano vyras trenke durimis ir vakare kazkur isejo. Tai jis tikrai nuejo i kaire….
  Ir visa knyga panasiam stiliuje…

 4. Kėkibistams spyris į užpakalį…

 5. JONAS PAGIRIONAS

  Ukraina tai padėtų mums pastatyti paminklą Banderai, tik va kaimynai lenkai jį nugriautų. Jie kitokios nuomonės apie šį Stepaną. Dar ne viską pamiršo.

 6. DĖMESIO !!! Anykščių lombardas jau priima prisivogtą žydų turtą ir prašo auksinius žiedus, grandinėles, auskarus ir seges, pakabukus, su brangakmeniais ir be, carskas monetas bei išlupinėtus auksinius dantis mesti į dėžutę su užrašu “Prisiplėštas nužudytų žydų turtas” anonimiškai (kaip motinos atsisakytus kūdikius deda į klinikų langelį). Galite ir viešai, su pasu rankose gražinti minėtą turtą skyriuje “Mano tėvų ir senelių nužūdytų žydų pasigrobtas turtas”. Kol kas gražinti baldų, namų ir k.t. per mūsų Lombardą galimybės nėra.

 7. Galu gale visi nusibodot. Kada bus gana. Lietuva išsivaikšto, o jūs tik apie turtą ir nuoskaudas, nuoskaudas ir turtą. Vieni mano seneliai karo metu glaudė žydus, o prosenelę iš mamos pusės žydai įskundė ir jų pagalba visą šeimą išvežė. Tai ką man dabar daryti? Jaustis kalta ar pikta ir keršyti? Nei aš nei mano vaikai nėra Žydšaudžiai. Mano tauta ir valstybė tai LIETUVA, kurioje nuo amžių visko buvo, bet ir gražaus bei darnaus sugyvenimo tarp skirtingų žmonių irgi daug buvo. Negi dabar kai valstybė stovi beveik ant išnykimo slenksčio reikia rietis? Turtas turtas turtas…argi tai svarbiausia, Kas dabar suskaičiuos kas kiek ir iš ko atėmė, nusavino … gal laikas atversti švarų lapą. <<IR ATLEISK MAN MANO KALTES KAIP IR AŠ ATLEIDŽIU SAVO KALTININKAMS…(atleiskit, truputi pefrazavau). O mirusiems, žuvusiems ar nužudytiems …Tegul ilsisi ramybėje… AMEN

 8. Diegai. Yra visiškai du atskiri dalykai: karo metais vykęs holokaustas, kuriame lietuviai krauju susitepė rankas ir sąžines ir kurio mes atšaukti bei pateisinti niekaip negalime. Tai buvo! Ir yra kitas dalykas – Lietuvos valstybė , per stebuklą du kartus istorijoje atgimusi ir vėl pastatyta ant išnykimo slenksčio. Lansbergismus chronicus letalis – štai kuo mes sergame jau 27 metus, o todėl ir nykstame. Ne Lietuvos Respublika, o “Vymyratus Lituanicus”. Tai čia tokia jau mūsų rolė kokiame nors ES ir CŽV scenarijuje: pradėti ardyti TSRS, o po to ir patiems suirti? Įtariu kad taip, bet tiesos nežinau. Gal Snaudenas su Vikiliksu galėtų mums padėti?

 9. Seimo narys D.Kepenis

  „Šeštadienį aš netikėtai sužinojau vienos šeimos baisią istoriją, kur penki žmonės buvo nužudyti kaime. Jie buvo paprasti žemės darbininkai. Sakau: tai turbūt stribai nužudė. Sako: ne, miškiniai. Jie surinkę dokumentus apie tai. (…) Pasirodo, kad po karo apie 20 tūkst. žmonių buvo iššaudyta be teismo ir ne visuomet buvo aišku, kas tą padarė, buvo verčiama kaltė vieni kitiems. Mes turėsime apie 20 tūkst. šeimų, kurioms šiandien draskysime žaizdą“, – Seimo posėdžių salėje kalbėjo D.Kepenis. Jį cituoja naujienų agentūra BNS.

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/tiesa-ar-melas-d-kepenis-pasirodo-kad-po-karo-apie-20-tukst-zmoniu-buvo-issaudyta-be-teismo-56-881340

 10. panasi i teva. Sypsena

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.