Už papildomus darbus nemokėjo

Buvusi Anykščių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja Audronė Pajarskienė triktelėjo durimis –  išeidama iš darbo išsiuntė skundą „Dėl Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorės Ligitos Kuliešaitės veiksmų“.

A. Pajarskienė teigė, kad, dirbdama Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėjos pareigose, dirbo daug papildomo darbo, už kurį nebuvo skirti priedai, o jai,  kaip skyriaus vedėjai, buvo nustatytas mažiausias iš visų Savivaldybės administracijos skyrių vedėjams taikomų pareiginės algos koeficientas – 8,1.

„Pažymėtina, kad ilgą laiką tiesioginiam vadovui žinant ir objektyviai suprantant, kad valstybės tarnautojui tenka aiškiai per didelis darbo krūvis, kad papildomai yra atliekamos pareigybės aprašyme nenumatytos funkcijos (pvz., Administracijos darbuotojų bei rajono įstaigų vadovų sambūrių organizavimas ir vedimas įvairių profesinių bei kalendorinių švenčių progomis, rajono savivaldybės tarybai ar tiesioginiam vadovui delegavus atstovavimas rajono, regiono bei šalies institucijų tarybose, komisijose ar darbo grupėse ir kt.), buvo be jokio pagrindo ignoruojamos ir nevykdomos Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 30 str. nuostatos, pagal kurias valstybės tarnautojui už pavadavimą arba papildomų užduočių atlikimą yra skiriama priemoka. Mano atveju buvo sąmoningai sudaromos nepalankios darbo sąlygos“, – teigia A. Pajarskienė. Be to ji nurodo, kad 2021 m. pirmąjį pusmetį Savivaldybės administracijos Centralizuoto vidaus audito skyrius atliko net du auditus dėl Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus veiklos.

„Konkrečioje situacijoje veiksmai, kai aiškiai žinant skyriuje esančią situaciją dėl žmogiškųjų išteklių trūkumo, man tenkantį didelį daro krūvį, iš anksto suderinti vienas paskui kitą auditai, vertintini kaip sąmoningas siekis daryti spaudimą, sudaryti įtampą, o kaip parodė vėlesni veiksmai, ir siekis ieškoti galimai padarytų klaidų, taip darant psichologinį spaudimą ir sukuriant nepalankias darbo sąlygas“, – rašte teigia A. Pajarskienė.   

Linas BITVINSKAS

17 komentarų

 1. Zosė de la' Antosė

  Oooo, prasideda naujas serialas. Kažin indiškas ar braziliškas. Tipo vergės Izauros kančios? Su Happyendu ar be ?

 2. Mano nuomone tokie darbo konfliktai turi būti sprendžiami darbovietės darbo tarybos kompetencijos lygyje. Rajono tarybos politikai t.y. valdančiosios koalicijos lyderiai yra padėję pareiškimą su parašais, kad pasitiki savivaldybės administracija, t.y. jos vadovais ir, mano galva, jiems nebus patogu ardyti savų susitarimų mezginį dėl vieno asmens iš administracijos galimai nepatenkintų lūkesčių, atsižvelgiant į tai, kad pats rajono vadovas dėl kai kurių darbinių nesusipratimų pasijuto į kakalus įlipęs.

 3. kokia darbinykė, nu rimtai čia su persidirbimu pavaryta

 4. O tamstai patinka už dyka dirbt? Eik savivaldybėn pavergaut, malonumą už dyka patirsi

  • pasikeitus politinio pasitikėjimo postus užimantiems vadovams niekas cukraus vatos nežada senajai komandai. Reikia su tuo susitaikyti ir savo valstybės tarnybą vadovaujančiuose postuose planuoti kadencijai su ta politine valdžia , kuri pasirinko ir priėmė į pareigybinį vadovaujamą postą.
   Privačiame versle samdomi vadovai taip pat keičiami kas keli metai, nes dirba pagal terminuotą kontraktą ir tik nedaugelis pratęsia savo karjerą tose pačiose pareigose nuajai kadencijai, nes akcininkai nuolat vertina naujus pajėgumus turinčiųjų kandidatų panaudojimo galimybes ir siekį naujų rezultatų augimo.
   Pasikeitimus reikia priimti kaip duotybę ir savo jėgas skirti naujiems ieškojimams kūrybai bei darbui arba padarti pauzę ir pailsėti. Juk ne dėl garbės stauso gyvenama ir laikomasi kažkokios kėdės….

 5. Kodėl tiek kalbama apie kultūros reikalus, jei kultūra Anykčščiuose nusmuko. Dėl per didelio darbo krūvio? Ar dėl dalyvavimo komisijose? Ar dėl kultūros nebuvimo? Neturėjimo?

 6. eikit pas privatininką už minimalią algą su papildomu nemokamu darbu, tada ir bus gerai ir tylėsit kaip pelė po šluota ir džiausitės, kad gaunat minimalią

 7. Labai palaikau Audonę ir linkiu jai tik stiprybės. Čia kalbama apie rajono vadovų elgesį su jiems pavaldžiais darbuotojais. Pagaliau kažkas išdrįso garsiai pasakyti, apie ką sukandus dantis koridoriuose seniai kalbama. Ne paslaptis, kad psichologinis smurtas, ypač taikomas ilgai ir sistemingai, privertė iš darbo išeiti ne vieną savivaldybės darbuotoją. Kuliešaitė, pati neturėdama jokių vadybinių ir bendravimo kompetencijų, apsitvėrė padlaižūnų ir nuolankių vidutinybių siena. Mergaitiški kaprizai, myliu-nemyliu, vienintelė neginčijama jos tiesa, apkalbos, kerštavimas, nuolatinis kaltų ieškojimas – tuo gyvena savivaldybėje dirbantys žmonės.

 8. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  O nepersude bajoraites siuo atveju? Gal as klystu, bet kiek teko matyti sia moteri per vasaras, visur jos pilna su miesto sveciais. Tokia gyva, energinga. O reikejo ko gero organizuoti ne tik oficialius, bet ir uzkulsinius sveciu priemimus. Sveciu, nuo kuriu daznai priklauso ir rajono materiali perspektyva? O sie zmones priprate prie seno formato priemimu, sezono metu tikrai paklaus kur dingo si moteris.

  O jei manote , kad naujoji valdzia, tai ta amziaus grupe, kuria matome Gedimino prospekto „teatre“, labai apsirinkate. Realioji valstybes valdzia, megsta ramu poilsi, klasika ir tai prie ko jie priprate. Plus reikia zinoti kiekvieno yprocius, charakteri, pomegius.
  Koki zmogu jus ruosiates i sia vieta pastatyti? Kad paleistu techno muzona su dekriminalizuotom medziagom. Ir etca etca , chi chi, cha cha, mum jura iki keliu? Tai tokia jusu megstama chebryte , labiau rinksis Taiwani, nei Anykscius. Nes ten ir genderizmo laisve, ir naujuju laiku postmoderno linksmybes 🙂

  Nekalbant apie sezono metu renginiu bumo valdyma. Jei atrodo kad tam uztenka patrepseti, labai apsirinkate……..

 9. Kai papildomai mokėjo savivaldybės vairuotojams už papildomus darbus vežiojant Kovidu sergančius iki palapinės, kiek buvo piktų balsų? Kodėl žmonėms duoda papildomai? Kas kaltas?

 10. manau kvazimodas teisus

  Iš tikrųjų tai Audronė tikrai nusitrapsi per vasarines iškilmes nuo birželio iki vėlyvo rudens.Pabandykit tokį darbą dirbti,kad visiems įtiktum bent per pusę.Minia marga ir jos plunksnos visokios ir juodos ir spalvotos(juoda ne spalva,o tik juoda)

 11. Lazda turi du galus. :))

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.