Þinutė Lietuvai iš Anykščių

Anykščių krašto jaunimas belsis į Lietuvos gyventojų duris ir širdis su ranka rašytais laiškais!
Anykščių kultūros centro ir miesto savivaldybės švietimo skyriaus iniciatyva visų Anykščiuose ir rajone esančių mokyklų mokiniai rašo laiškus Lietuvos gyventojams Valstybės atkūrimo proga. Tai yra pirmoji tokio masto iniciatyva Anykščiuose. Tikimasi, kad bus išsiųsta daugiau nei 2000 ranka rašytų, o mažųjų mokinių ir iliustruotų laiškų. Tai jaunų žmonių, kurie gimė laisvoje Lietuvoje ir nežino, ką reiškia gyventi Valstybėje, kurios suverenumas yra saugomas tik žmonių širdyse, mintys.
Nūdienos Lietuvos valstybės problemos margina gyventojų kasdienybę įvairiomis spalvomis. Anykščių miesto ir rajono jaunimo iniciatyva – tai šviesių spalvų ir gėrio užtaisas, sukurtas vaikų.
„Labai gerai, kad laiškų adresatai bus atsitiktiniu būdu atrinkti Lietuvos gyventojai, tai prideda žavesio šiai iniciatyvai. Tikiuosi, žmonės lauks šių laiškų, kaip laimingo loterijos bilieto. Apdovanotas jaunųjų anykštėnų šiluma gali būti bet kuris Lietuvos miesto, kaimo ar vienkiemio gyventojas. Tikiuosi, kad kiekvienas, gavęs laišką, pajus bendrystės šilumą, gerumą ir dalinsis tuo, nes laiškuose jaunimo mintys, linkėjimai, viltys ir sveikinimai savo laisvos šalies žmonėms. O laiško nesulaukusiems linkime geros nuotaikos ir siūlome taip pat prisidėti prie iniciatyvos ir išsiųsti savo ranka rašytą laišką artimajam arba nepažįstamam tautiečiui,“ – dalinosi entuziazmu Anykščių kultūros centro direktorė Dijana Petrokaitė.
Lietuvos vėliavą į aukščiausias visų žemynų viršukalnes užnešęs, dabar jau antrus metus save anykštėnu vadinantis alpinistas Vladas Vitkauskas sakė, kad kiekvieną gyvenimo žygį reikia daryti iškart, kai tik tam pasitaiko tinkama proga. „Vasario 16-oji buvo labai svarbi mano tėvams. Iš jų pasakojimų apie gyvenimą 1918-ųjų Vasario 16-ąją savo Valstybę atkūrusioje prieškario Lietuvoje, dar vaikystėje ir jaunystėje semdavausi patriotiškumo, prisimindamas, švęsdamas šią dieną. Dabar toji šventė man neatsiejama nuo asmeniškai išgyventos, kaip ir daugumai Lietuvos žmonių, Kovo 11-osios. Prasmingai susilieja du pojūčiai: tėvų prisiminimai, išsaugotos relikvijos ir mūsų pačių dalyvavimas Valstybės atkūrime. Dabar auga karta, kuriai mes turime perduoti tą svarbų patyrimą, kad jaunieji Lietuvos piliečiai toliau jį puoselėtų. Man patinka Anykščių kultūros centro iniciatyva „Þinutė Lietuvai iš Anykščių“, nes atėjo laikas, kai jaunas žmogus visiems gali priminti meilės tėvynei džiaugsmą, juo dalintis,“ – atviravo į Anykščių bendruomenę įsiliejęs Vladas Vitkauskas – Lietuvos keliautojas, alpinistas, savo „Vėliavos žygį“ pradėjęs vienas, įkopimu į aukščiausią pasaulio viršukalnę Everestą.
Esame labai dėkingi visiems, palaikantiems šią iniciatyvą.
Vasario 16-ąją dieną į kelionę laiškus suruoš šios akcijos iniciatorius Anykščių kultūros centras su savo partneriais Anykščių rajono gimnazijų ir mokyklų bendruomenėmis ir pagrindiniu rėmėju – Anykščių Vadovų klubu. Laiškai iškeliaus 12 val. tautinės vėliavos pakėlimo ceremonijos metu prie paminklo Laisvei. Vėliau, 13 val., kultūros centro salėje vyks šventinis mėgėjų meno kolektyvų koncertas „Ir gimstame Tau, ir gyvenam”.
Laukite RANKA rašyto laiško! Gal jis pasieks ir Jus!
{flv}vasario_16_2017_m{/flv}
{gallery}galerijos/laiskas_Lietuvai_2017{/gallery}
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.