Sprendimai priklausys nuo mero asmenybės

Antrą dieną po rinkimų S. Obelevičius sakė, kad  dabar jaučiasi gerai, kad emocijos aprimo ir kad jau rengiasi formuoti koaliciją.

– Kaip manote, ar bus lengva dirbti tokioje margoje koalicijoje? Ar nebus per didelis nuomonių skirtumas, juk kiekviena iš politinių jėgų turi savo programines nuostatas, kurios kartais kardinaliai skiriasi?
– Manau, kad tai neturėtų trukdyti darbui. Sprendimai priklausys nuo mero asmenybės. Tikiuosi, kad pavyks suderinti nuomonių skirtumus. Juk niekas nenorės priimti sprendimų, kurie pakenktų miestui ar rajonui. Viena situacija buvo tada, kai merą rinkdavo iš tarybos narių. Tuomet jį galėjo taryba nušalinti. Dabar situacija kitokia. Mero pašalinti negalima, beliks skaitytis su jo nuomone arba eiti į opoziciją. Dažnai būna gerai, kai yra daug nuomonių.
– Kaip galėtumėte pakomentuoti situaciją, kuomet agituoti už jus ėjo skirtingų partijų Seimo nariai?
– Aš nieko specialiai iš Seimo nekviečiau ir neprašiau jų paramos ar už mane agituoti. Jie patys sugalvojo ir atvažiavo. Net mūsų partijos Seimo nariai patys pasisiūlė man į talką. Mums visiems buvo svarbu, kad nelaimėtų oponentas.
Plačiau: “Šilelyje“
Dalina RUPINSKIENĖ

34 Komentarai

 1. mere nebūk silpnas ir parodyk ,kad esi vertas gauti alga,tikimės ,kad be tu priedų,kuriuos Tubis pridalino su pačio pritarimu.Dirbki žmonėms

 2. Su pagarba rinkėja

  Mere,jūsų koolicija , kaip suprantu marga kaip genys.Balsavau už jus ir tikėjausi kad konservatoriai ir socdemai niekada negali būti kartu,nes partijų nuostatos skiriasi Nusivyliau jūsų partija dėl tokio sprendimo ir kaip rinkėja balsuosiu už prezidentą Skvernelį,nes ta partija kaip ir centro ir gali blaškytis į konservatorius ir į socdemus

  • valstietis

   tai ir Sigutis už tą patį ir agituos, ir balsuos, socdėmai tegul saviškio nekiša, nes mes pirmi parėmėm, tai tegul atidirba

   • Bauraterbauskinui

    O ar Vaiginas jau atsisakė mandato? Dar nesusiprato? Girdėjau kad jam, kaip politikos naujokui, numatytas trečiojo Rasalo pavaduotojo postas. 🙂

    • valstietis

     Daktarėlis savo darbą padarė, galėtų ir vyniotis, netinka jis mūsų gretose, tik kad vadas labai palaiko, kažin ar nereiktų ir to keist, jei neįtikins obuoliuko agituot už Skvernelį

 3. Nėra skirtumo

  Mano supratimu konservai ir socdemai tik formaliai “ALE” skirtingos partijos . Bet kaip parodė laikas ir praktika , jos visada būdavo koolicijoje , kaip sakoma viena ranka . Ko norėt , daugumaos abiejų nariai buvę komunistai , ir tie ir tie išverstaskūriai. Aš be pavadinimo , tarp jų nematau jokio skirtumo.

  • Ir aš nematau to skirtumo. Tie patys komunistai, tik vaidmenys kiti. Ar negalėtumei išvardinti kurie iš jų dabartinių mandatų yra komunistai (tipo buvę) ?

 4. Negalvojau,kad S.Obeleviciu taip stipriai paveiks prositutes.Sako,kad svarbu pirmas kartas- o po to gali gultis kur nauda uztikrinta.Panasiai gavosi ir su rinkimais

 5. ir pats ilgai nedirbsi mum meras tik tubis buvo ir bus o tu obeleviciau esi senas kriošena

 6. o daug nereikia nors ANYKSCIUS grazint i sovietu sajungos lygi skurdziu koks 1 procentas mieste ir kaime apsvietimas tamsiu paros metu butu ir namu sildymo kaina ne didesne kaip 20procentu nuo atlyginimo na ir visuomeninis transportas mieste ir privatus elektromobiliai arba benzinas

 7. Sekmes darbuose, bei uzsiimkit su jaunimu nera ka anyksciuose veikti visiskai.

 8. Mingaile2

  Sekmes darbuose, bei uzsiimkit su jaunimu, nes nera ka anyksciuose veikti Anyksciuose

 9. Senamiestis

  Obelevičius bus tik priedanga ,o ne tikras Meras .už jį vadovaus stipresni .Va Tubis turejo stubura,o Sigutis minštakiaušis.Linkiu nepasiduot ir nebūt nuolaidžiam ,nesileist stumdomam valstiečiū!

 10. Va ir pradeda aiškėti,kad rinkimai buvo neskaidrūs,net pats išrinktasis tiesiai pasakė kad mums buvo svarbu kad nelaimėtų oponentas,tuo viskas ir pasakyta ,kad jau prieš pat rinkimus buvo padaryta kad pašalint K.Tubį.Na žiūrėsim kiek laiko tęsis medaus mėnuo šitų žmogelių.

  • Kaimo politologas

   Tai kiekvienam kur nors kandidatuojančiam svarbu, kad nelaimėtų oponentas. Logiška. Neieškokit rūroj smegenų ir nekurkit sąmokslo teorijų.

 11. lazdos du galai,atsisuks visiem kas pasidarbavo,kad K.Tubis butu pasalintas.Apgaule cia,nesvariu darbu rezultatas.

 12. aisku,kad jiem netiko reiklus,drausmingas meras,laisves reikejo,tai ir gavo,kodel tylim matydami kas vyksta.

 13. Nustokit lot.Tie patys komentatoriai.Atsibodot.Nu nelaimejo jusu Tubis.Iseikit gi kada i lauka,pavasaris jau😀Sedi,laukia,kad tik ka parasyt.Gydytis jums reikia.

 14. M. Fergizienė

  Mes 3373 rinkėjai balsavome už K.Tubį. Koks postas savivaldybėje mums atiteks.

 15. Obelevičius bus naujas, juk aiškiai pasakė – kas nesutiks su mero nuomone, galės eiti į opoziciją.

 16. Uzuojauta ANYKSCIAMS

  • gyventoja

   užuojauta dvasios ir proto ubagams, nesusitaikantiems su pralaimėjimu.

   • To-gyventoja

    O kokiu dvasios ir proto ubagu reikia būti , kad rinkti konservatorių ir netgi zinant , kad jis jau buvo tris kadensijas ir nieko apsoliučiai Anykščiuose nenuveikė ??? Jeigu rinkot tik tam , kad neišeitų Kęstutis Tubis , tai išvis ligoniai…

   • Gyvataras

    “- užuojauta dvasios ir proto ubagams, nesusitaikantiems su pralaimėjimu”- tarė ji, žiūrėdama į veidrodį. 🙂

 17. Akys I nyksciai.lt bet ne I realybe..

  Juk visi puikiai atsimename, kad Obuolys nieko nepadare per visas savo kadencijas… Dabar ginate Obuoli, bet nepasakote KUO jis yra naudingas ir geresnis. Girdziu tik, kaip pilamas purvas ant Tubio. Pripazinkite, jog Obuoli rinkote TIK todel, kad neisrinkti Tubio. Kodel? Kodel kaltinti Tubi turi teisia visi nors FAKTU NERA. Juk ir Obuoliukas NE KARTA IR NE DU KARTUS BUVO NUSIZENGES..

  Esme ne ta… noredami to, jog nelaimetu Tubis ir TIK DEL TO isrinkti Obuoli – TAI YRA NENORMALU.

  Anykstenai, atsakykite sau, ka padare Obuolys zmoniems, miestui? Tik savo kaimeliui viska pasidare… Anyksciu problemu jis nesprende. Sugriuve anyksciai buvo.. BAISU BUVO…
  Grizau po keletos metu I Anykscius, skirtuma matau ne aklas As zmogus. Man buvo labai keista, kad Anykstenus taip lengva uzburti straipsniais papirktais. STT? Tai kodel Tubis nebijo to ir kovoja uz tai? Nepagalvojate? Obuolys buvo smeiziamas prostitucija ir pinigu isviaistymu, bet jis uz savo tiesa nekovojo, nes visi faktai pradejo ryskintis ir atsiime bila pries smeista.. kazi kodel… ir taip aisku, juk butu isaiskeja viskas pries ji..

  Kas jums geriau, Anykstenai, as supratau.
  Jums geriau meras, kuris prostitutes dulkina kaip bite ziedadulkes, geriau sutrukusios namo konstrukcijos pasleptos po dideliais geliu vazonais nei jis butu sutvarkytas, geriau sugriuve Anyksciai ir neisteseti pazadai nei darbai tada zodziai.

  Buvo Tubis, kazkodel visi jo pazadai isteseti, ka planavo ta padare. Dar daug planu TUBIO PADARYTI, ir jau pradeti daryti, nes pinigai jau sumoketi, ir zinau ka jus sakysit, jog tai Obuolys daro vos tik pradejas savo Mero pareigas, deja.. dekokit Tubiui uz Anyksciu restouracija. Nepamirskit to, tai ne Obuolio o Tubio visi darbai.kurie net gi dar bus..

 18. Mero pašalinti negalima? Ar tikrai?

  1. Savivaldybės tarybos nario ar savivaldybės tarybos nario – mero įgaliojimų netekimo savivaldybės tarybos sprendimu procedūrą savivaldybės taryba taiko savivaldybės tarybos nariams ar savivaldybės tarybos nariui – merui dėl Konstitucijai ir įstatymams prieštaraujančių jų veiksmų, padarytų einant savivaldybės tarybos nario ar savivaldybės tarybos nario – mero pareigas, siekdama išspręsti tokių asmenų atsakomybės klausimą.

  2. Teikti savivaldybės tarybai pradėti savivaldybės tarybos nario ar savivaldybės tarybos nario – mero įgaliojimų netekimo procedūrą turi teisę ne mažesnė kaip 1/3 savivaldybės tarybos narių grupė.

  3. Teikimas pradėti savivaldybės tarybos nario ar savivaldybės tarybos nario – mero įgaliojimų netekimo procedūrą galimas, kai yra bent vienas iš šių pagrindų:

  1) jis sulaužė priesaiką;

  2) jis nevykdo jam šiame ar kituose įstatymuose nustatytų įgaliojimų.

  4. Teikimas pradėti savivaldybės tarybos nario ar savivaldybės tarybos nario – mero įgaliojimų netekimo procedūrą turi būti išdėstytas raštu ir pasirašytas visų ne mažiau kaip 1/3 savivaldybės tarybos narių grupę sudarančių asmenų. Teikimas turi būti pateiktas savivaldybės tarybai ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo šio straipsnio 3 dalyje nustatytų bent vieno iš pagrindų paaiškėjimo dienos.

  5. Teikime pradėti tarybos nario ar savivaldybės tarybos nario – mero įgaliojimų netekimo procedūrą nurodomas konkretus asmuo, siūlymai pradėti procedūrą bent vienu iš šio straipsnio 3 dalyje nustatytų pagrindų, šiuos siūlymus pagrindžiantys argumentai, įrodymai ir jų šaltiniai.

  6. Gavusi teikimą pradėti savivaldybės tarybos nario ar savivaldybės tarybos nario – mero įgaliojimų netekimo procedūrą savivaldybės taryba kitame savivaldybės tarybos posėdyje, bet ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo teikimo gavimo dienos, priima sprendimą sudaryti komisiją pateiktiems faktams ištirti ir nustato terminą, iki kada komisija turi pateikti išvadą. Komisija sudaroma iš visų frakcijų atstovų laikantis proporcingumo principo.

  7. Savivaldybės taryba, apsvarsčiusi komisijos pateiktą išvadą, priima vieną iš sprendimų:

  1) kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą su prašymu pateikti išvadą, ar savivaldybės tarybos narys ar savivaldybės tarybos narys – meras sulaužė priesaiką ir (arba) nevykdė (prašyme nurodytų) jam šiame ir kituose įstatymuose nustatytų įgaliojimų;

  2) taikyti savivaldybės tarybos nario ar savivaldybės tarybos nario – mero įgaliojimų netekimo procedūrą nėra pagrindo.

  8. Savivaldybės taryba, nusprendusi kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, prašymą šiam teismui pateikia ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo šio straipsnio 3 dalyje nustatytų bent vieno iš pagrindų paaiškėjimo dienos ir paskiria savivaldybės tarybos narį (narius), kuris (kurie) atstovaus savivaldybės tarybai teisme nagrinėjant šį prašymą.

  9. Jeigu Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pateikia išvadą, kad savivaldybės tarybos narys ar savivaldybės tarybos narys – meras nesulaužė priesaikos ir (arba) tinkamai vykdė jam šiame ir kituose įstatymuose nustatytus įgaliojimus, savivaldybės tarybos nario ar savivaldybės tarybos nario – mero įgaliojimų netekimo procedūra nutraukiama.

  10. Jeigu Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pateikia išvadą, kad savivaldybės tarybos narys ar savivaldybės tarybos narys – meras sulaužė priesaiką ir (arba) nevykdė jam šiame ir kituose įstatymuose nustatytų įgaliojimų, savivaldybės taryba 3/5 visų savivaldybės tarybos narių balsų dauguma priima sprendimą, kad savivaldybės tarybos narys ar savivaldybės tarybos narys – meras neteko savo įgaliojimų. Jeigu balsuojant šiame straipsnyje nustatyta tvarka nepriimamas sprendimas, kad savivaldybės tarybos narys ar savivaldybės tarybos narys – meras neteko savo įgaliojimų, laikoma, kad savivaldybės taryba nepritarė savivaldybės tarybos nario ar savivaldybės tarybos nario – mero įgaliojimų netekimui. Savivaldybės tarybos narys ar savivaldybės tarybos narys – meras gali toliau vykdyti savo įgaliojimus.

  Vietos savivaldos įstatymas
  Šaltinis: (https://www.infolex.lt/ta/65125) [2019-03-20]

 19. NUOŠIRDŽIAUSI SVEIKINIMAI.SĖKMĖS.ŠUNYS LOJA O KARAVANAS EINA.

  • TIK TĄ KARAVANĄ KONSERVATORIUS S. OBELEVIČIUS “VEDA” . REIŠKIA VEDA Į NIEKUR , KAIP IR ANKSTESNĖSE KADENSIJOSE . TIK ,TIK PRADĖJOM LIPTI IŠ DUOBĖS IR VĖL ATGAL…

 20. ATSAKYMAS Kaipgi.KADENCIJA RAŠOSI SU C. O ANTRA ….VIENVALDYSTĖ NEVEDA NIEKUR.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.