Rajono savivaldybė neturės sutarčių už 1,6 mln. eurų

Prieš keletą dienų naujienų agentūros  BNS pranešime buvo rašoma, kad Viešųjų pirkimų tarnyba pareiškė, jog Anykščių savivaldybė turi nutraukti 0,6 mln. eurų (su PVM) vertės laikiną sutartį su jos valdoma komunalinių atliekų tvarkymo įmone UAB Anykščių komunalinis ūkis. Dabar vėl gautas BNS pranešimas, kad Viešųjų pirkimų tarnyba pareiškė, jog Anykščių valdžia turi nutraukti maždaug 1 mln. eurų vertės rajono mokinių maitinimo konkursą.

Dėl su UAB Anykščių komunalinis ūkis nesudarytos sutarties rajono meras Sigutis Obelevičius turėjo paaiškinimą: „Seimas metų pabaigoje priėmė įstatymų pataisas, kad savivaldybėms leidžiama sudaryti vidaus sandorius vandens ar šilumos tiekimo, nuotekų ir atliekų tvarkymo, keleivių vežimo, teritorijų ir gatvių priežiūros srityse, teikiant maitinimo paslaugas ugdymo, globos arba sveikatos priežiūros įstaigose“, – tuomet sakė S. Obelevičius.

Kas  dėl rajono mokinių maitinimo, savivaldybė BNS informavo konkursą sustabdžiusi, tačiau kol kas nežino, ar VPT išvadą skųs teismui, ar skelbs naują konkursą. Anot tarnybos, paslaugas numatyta teikti 13-oje mokyklų, todėl konkursas turėjo būti išskaidytas bent į kelias dalis. „Sprendimas neskaidyti pirkimo objekto į dalis dirbtinai apriboja tiekėjų konkurenciją ir juos diskriminuoja“, – teigiama VPT išvadoje. Savivaldybės teigimu, jei išskaidžius konkursą į dalis, jis taptų mažiau patrauklus tiekėjams, todėl sumažėtų jų konkurencija ir padidėtų siūloma kaina. Be to, dalyje mokyklų, ypač kaimuose, labai mažai mokinių, todėl pasiūlymų iš viso nebūtų sulaukta.

NYKŠČIAI

 

8 komentarai

 1. Galima suprasti

  Kaip atrodo krachas,

 2. Zigmas Kirtiklis

  kodėl iš savivaldybės pusės pateikiamos išankstinės vienašališkos nuostatos, kad bus taip kaip jiems atrodo. Paskelbkite konkursą, kuriame galėtų dalyvauti visi, atitinkamas paslaugas teikiantys verslo atstovai ir tada darykite išvadas pagal gautus pasiūlymus. Kodėl sudaromos paslaugų teikimo sąlygos tik tiems kas ateina su „poveikiu“ už kontraktą?

 3. Konkursus dėl daržovių tiekimo darželiams vis laimi petraiciai. Petraitiene darželio direktorė.

 4. Viskas cia visur supuve, svogeriu krastas

 5. Naujosios valdžios darbeliai. O kur žiūri teisininkės administracijos vadoves ir žiogelis?

 6. kaip Tubio truksta,baisu ka daro,nu dar tokiu ciudu tikrai nebuvo kaip dabar prie sios valdzios.

 7. ne darzeliams,o darzeliui

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.