Po kraštą darda kaip niekad daug medienos pakrautų vilkikų

Pastarosiomis dienomis Anykščių rajono gyventojai pastebi visomis kryptimis rąstus vežančius miškavežius. Gyventojai spėlioja, kas gi nutiko, jog staiga – vienu metu ir tiek daug. Vieni dėl to įtaria „valstiečių“ inicijuotą urėdijų reformą; labiau prie žemės sako, jog tai tik todėl, kad atšalus iki sandėliavimo vietų tapo lengviau privažiuoti.

Miškininkai kaip ir ūkininkai visus šiuos metus keiksnojo gamtines sąlygas. Dėl nepravažiuojamų kelių mediena ilga laiką buvo tiesiog palikta kirtimų vietose. Šiuo metu didelis miškavežių judėjimas stebimas ir autostradose.

Tačiau urėdijų reformos priešininkai rastų ir kitą paaiškinimą.

Nykščiai.lt dar sausio viduryje rašė: „Sėkmę žemės ūkyje „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sieja su beribiais savo laukais ir su tuo, jog stambiausi žemvaldžiai gali pasisamdyti pačius geriausius vadybininkus. O jie, neva, su derliais išdarinėja tokius dalykus, kokie mažesniems produkcijos augintojams dėl žinių trūkumo atrodo tarsi tikras stebuklas. Panašu, jog vienodo principo laikomasi ir įgyvendinant miškų urėdijų reformą“.

Šiandien kol kas to negalima nei patvirtinti, nei paneigti. Tačiau šią žiemą, spustelėjus šaltukui, miškininkai itin aktyvūs. Visi juda ir kruta… O reforma dar tik įsivažiuoja.

Valstybiniai miškai preliminariai vertinami vienu mlrd. Eur. Permainų organizatoriai tikisi, jog užbaigus pertvarką, kasmet bus sutaupoma apie 10 mln. Eur įmonės lėšų ir iki 3 mln. Eur iš valstybės biudžeto.

15 komentarų

 1. Kodėl miškovežiai siejami su miškininkais ? Gal Tubis savo „paveldėtus“ miškus kerta ?

 2. O kuo uzsiima aplinkosaugininkai. Nejaugi niekam nekilo mintis pasekti viena kita miskovezi ir isitikinti, ar nera taip, kad dalis misku kertami neteisetai, ar paprasciausiai vagiama.

  • Durnius. Negalima miško iškirsti be aplinkosaugos patikrinimo. Miškovežis negali iki Ukmergės nuvažiuoti be sustabdymo.

 3. miškų nereikia užtat krūmynai baisu praeit.o kam rūpi -svarbu euras kišenėj -kam tas grožis reikalingas …

 4. gaila miškų o kam rūpi vien krumynai liko praeiti neimanoma svarbu euras kišenej-nužmogėjinas juodas

 5. Ar atsodinami išpjauti medziai ,miškai ?

  Tuoj nebe liks nieko ,kad tik viena diene nauda butu ,o apie ateiti,nesvarbu.Bus pagal Baranauska : viskas nuplike ,tik kelios pušeles apykreives liko …“ Taip bus tikrovej,netik J.B .poemoj ..

 6. panašu kad pats užsiimi miškų kirtimu

  • Taip. Todėl nekenčiu, kai nieko nežinodami pradeda nusikalbėti. Pagal kvailius galima kirsti kada nori, kiek nori ir nereikia atsodinti. Tas pats kaip pametęs Kalinių žmonas pradėtų pasakoti, kad visi Lietuvoje sėdi kalėjime. Pabandyk įgyvendinti visus reikalavimus, susimokėti visus mokesčius ir pamatyti kaip lengva. Prie Smetonos kirtai ir vargo nematei, o dabar …

 7. perekupai cia bizniuka suka per pazintis

 8. perekupai cia bizniuka suka per pazintis

 9. gražūs užrašai ant miškovežių -„miško draugas“

 10. Komentaras

  Visais laikais kirto miškus ir dabar netgi priešingai mūsų krašte šiemet mažiau kerta, beveik visai tylu ramu nebent pavieniai kas malkom apsirūpina. Kad nekiltu klausimų atsakysiu, kad miškų tikrai nesumažėjo ir netgi jaunuolynų padaugėjo yra kur grybauti, miško žvėreliams ką graužti. O dėl superkamų žemių tai Karbauskis galėtų ir Vilniaus bei Molėtų rajone supirkti mažiau krūmynų būtų.

 11. kodel jusu negalima dalintis fb?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.