Petvarka – sudie Anykščių ligonine?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pristatė sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką (pertvarka), kuri yra vienas svarbiausių XVIII Vyriausybės programoje numatytų darbų. Šios pertvarkos tikslas – geresnė gyventojų sveikata ir kokybiškesnės sveikatos priežiūros paslaugos. Įstaigų tinklą pertvarkyti planuojama iki 2025 metų, o su tuo susijusius projektus numatoma baigti įgyvendinti iki 2027 metų.

Palyginę Lietuvos sveikatos duomenis su kitų šalių duomenimis, matome, kad Lietuvos sveikatos sistema veikia nepakankamai efektyviai. Lietuvos gyventojų sveikatos rodikliai yra prastesni nei Europos Sąjungos vidurkis, nors gyventojai dažnai lankosi pas gydytojus, sveikatos priežiūros paslaugas teikia daug ligoninių, kuriose dirba aukštos kvalifikacijos medikai.

Pasak pertvarką pristačiusio sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, Lietuvoje sveikatos priežiūra yra pernelyg sutelkta ligoninėse, nors 80 proc. sveikatos problemų galima išspręsti ambulatorinėje grandyje, kurios stiprinimui ir bus skiriama daug dėmesio. Tam bus pasitelkti vadybos sprendimai ir naujovės bei perskirstomi žmogiškieji ištekliai: plečiama šeimos gydytojo komanda, kuriami pacientų keliai greitesniam patekimui pas specialistą, atsiras „vieno langelio“ principas, bus suformuotas bazinis paslaugų paketas. Patogesniam pacientų judėjimui tarp įstaigų bus plėtojamos pavėžėjimo galimybės.

Planuojama, kad įgyvendinti sprendimai per trejus metus padės sumažinti išvengiamo mirtingumo atvejų iki 25 proc., 30 proc. išaugs dienos stacionaro paslaugų skaičius (pvz., onkohematologijos, terapijos, vaikų ligų, alerginių ligų ir kt.), 20 proc. išaugs dienos chirurgijos paslaugų apimtys. Vienas iš keliamų tikslų – galimybė patekti pas specialistus greičiau nei per 30 d., gauti skubią pagalbą – ne ilgiau nei per 1 valandą bet kurioje Lietuvos teritorijoje. Daug dėmesio bus skiriama regionų konkurencingumui didinti ir sveikatos priežiūros specialistų pritraukimui į juos – tikimasi, kad regionuose specialistų padaugės trečdaliu.

„Tikimės, kad galiausiai suprasime visi – gydo ne ligoninių lovos, o specialistai. Yra regionų, pavyzdžiui, Joniškio rajonas, kur specialistai noriai vyksta dirbti jau dabar. Tai teikia vilties, kad sveikatos pertvarka pavyks,“ – pažymėjo ministras Arūnas Dulkys.

Po pokyčio tikimasi geresnės kokybės ir prieinamesnių sveikatos priežiūros paslaugų kiekvienam Lietuvos gyventojui. Šiai pertvarkai planuojama skirti apie 710 mln. eurų valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos lėšų.

SAM Spaudos tarnyba

20 komentarų

 1. Matant, kaip Dulkys “valdė” koronaviruso pandemiją, labai jau neramu, kaip jis darys “pertvarkas” sveikatos sistemoje.

 2. viskas gerai

  Bus vienas centras ir nereikės nuo turgaus lakstyti iki Ramybės. Seniai metas sujungti polikliniką su ligonine. Klaida padarė valdžia, kai liepė priverstinai atskirti. Praėjo nuo tos reformos jau 2? metų ir vis tiek problemos neišsisprendė. Gerai, kad dabartinė valdžia galvoja apie pacientus, o ne apie direktorių kėdes ir referenčių algas.

 3. Rekwiem ligoninei

  Ant kalnelio sėdėjau,
  Ligoninėn žiūrėjau.
  Klausinėjau pono Dulkio
  Kada Anykščius ims dulkint?

  Per visokius vaiginizmus
  Ligoninė gaus tik klizmą!
  Kam toks griozdas, po perkūnais,
  Jei pakaks mums ir Troškūnų?

  Kai išmirs rajons diedukų
  Kur jūs gausit ligoniukų?
  O gal slaptai nusimato
  Kareiviokus gydyt NATO?

  Kliedesiai apie kurortą
  Senai smirdi karvės tortu!
  Nebeliks ir ligoninės
  Mūsų nykstančioj tėvynėj…

 4. meras atsakis asmeniskai pries rajono zmones

 5. nedadulkitas

  kolchozniku rajonas

 6. misko...............

  zeme

 7. Nieko cia....

  Europos sajungos pinigai! Tuom viskas pasakyta! Kur jie kis tokia suma, jei ir taip perdaug Ligoniniu, o irangai, vaiku gydimui susimetam per issipildimo akcijas! Specialistu bus lygiai tiek, kiek ju yra dabar (jei neissilakstis), niekas cia nepasikeis, lakstysim pirmyn atgal kaip ir iki redirmos, o pinigai bus isisavinti, kaip ir priestai buvusi europos parama. Ar jauciasi jums tautieciai, kad Europe millionaire su milijardu jau pareme?????

 8. Šakes Anykščiams

  O pas Obelevičius tik juosteles perkirpineti tinka ,daugiau niekam .

 9. Aš esu labai dėkinga vaikų skyriaus medikėms,nuostabūs žmonės.Gulėjom su dukryte prieš pora metų su plaučiu uždegimu.Labai rūpestingos ir supratingos moterys.

 10. Ir jei koks neramumas dėl vaiko sveikatos ar naktį ar savaitgalį gali skambint į vaikų skyrių paaiškina,pataria.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.