Geriau ištaisyti klaidas, nei gyventi klaidoje

Prieš pat šv. Kalėdas kelis kartus Seimo tribūnoje bandžiau įrodyti, kad speciali parlamentinio tyrimo komisija dėl skandalu virtusios situacijos su Baltarusijos trąšų įmone yra būtina ir turi nedelsiant pradėti darbus. Dirbome daug, kol sudėliojome aiškius ir labai svarbius klausimus, kodėl taip atsitiko. Deja, valdančioji dauguma, neigdama tokios komisijos reikalingumą, tik įrodė, kad turi ką slėpti ir ko bijoti…

Tuo tarpu vieno „kiečiausių“ Seimo komitetų pirmininkas viešai pareiškia, kad ištirs šį reikalą ir pateiks rezultatus. Kitaip tariant, konservatorius bandys išsiaiškinti, ko prisidirbo kiti konservatoriai, jo partijos draugeliai ir juos palaikantys.

Šiuo atveju ne opozicija liko prie „suskilusios geldos“, kaip komisijos atmetimą įvardijo kai kurie žiniasklaidos atstovai, o visų mūsų šalies gyventojai…

Dažnai girdisi pagrįstas klausimas: tai sankcijos paskelbtos Lietuvai ar Baltarusijai?

Lietuvos regionų partijos pozicija vienareikšmė – prieš darant bet kokius veiksmus, ypač susijusius su užsienio politika, pirmiausia būtina išsami teisinė analizė ar bent jau atidus visų sutarčių, sudaromų su kitomis šalimis, punktų peržiūrėjimas.

Deja, dabartinėje situacijoje tai nebuvo padaryta, nesistengta bent pagalvoti apie bendras sankcijas kartu su Europos Sąjunga prieš diktatoriško režimo valstybę.

Tai ką daryti? Nedelsiant ir kuo skubiau reikia „nuimti“ sankcijas Baltarusijos trąšų įmonei „Belasuskalij“ ir ieškoti kitokio poveikio priemonių diktatoriškam režimui!

Lygiai ta pati politika turi būti vedama su gigante Kinija. Tuo tarpu mūsų visuomenė klaidinama, jog Kinijos rinka nėra svarbi mūsų verslams!

Ir dar kaip svarbi! Dėl to mūsų regionų verslininkai neviltyje…

Su Seimo Ekonomikos komiteto kolegomis jau susitikome su Kauno verslų atstovais, gruodžio pabaigoje susitiksime su nerimaujančiais Šiaulių krašto verslininkais. Ir tai tik pradžia…

Deja, mūsų valstybės, o konkrečiai – Užsienio reikalų ministro G. Landsbergio vykdoma užsienio politika ir jau visai nebe juokingi išsišokimai mums atneša vien tik nuostolius. Ir jei jau taip norisi būti reikšmingam, tai bent jau galėtų apsiriboti Europos Sąjungos kontekste…

Besiklausant, ką planuoja Vyriausybė, tampa akivaizdu, kad valdantiesiems nerūpi tie milijardai, kuriuos praras Lietuva. Vyriausybė susikoncentravus į savo ambicijas labiau nei į bet ką.

Kasdien girdime nuolatines Užsienio reikalų ministro ar Premjerės pašaipas, kitų menkinimą bei patyčias, kurios puikiai iliustruoja tiesiog neišmanymą. Tuo tarpu net konservatorius palaikantys jau garsiai kalba apie tai, kad kiti metai bus sunkūs. Kad viskas dar labiau brangs. Dar labiau kils infliacija. O kaipgi galėtų būti kitaip, kai už aukščiausiųjų ambicijas sumokame milijardus ir ne kam kitam, o režimui, kurį, neva deklaruojame baudžiantys.

Lietuvos regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus

Pranešimas spaudai

8 komentarai

 1. Kiek bebrų partijos reklama kainavo?

  • LEONAS ALESIONKA

   Jonas Pinskus parašė tiesą. Tiek konfliktas su Kinija, tiek bandymai kenkti Baltarusijai po nepavykusio perversmo, bandyto įvykdyti Minske pagal „Kijevo Maidano“ projektą, kenkia Lietuvos ekonomikai. Biudžetas praras milžiniškas pajamas. Akivaizdu, kad Lietuva neturi savarankiškos užsienio politikos ir net nesistengia jos (priešingai, negu išėjusi iš ES Didžioji Britanija, Vengrija ar Lenkija) turėti. Būti nuolankiais Briuselio arba Vašingtono liokajais ir atlikinėti rusofobiškai, antikiniškai, o dabar ir baltarusofobiškai kiauksinčių šunelių vaidmenį Lietuvai nėra naudinga jokiomis prasmėmis. Mes per maža valstybėlė esame, kad galėtume šitaip aukoti savo žmonių ir ekonomikos interesus.

 2. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Kad ir sankcijos paciai Baltarusijai. Ar Rusijai……… Jei pamascius, vakaru pasaulis pats tiesiogiai ivardino, kad Baltarusija ir Rusija valdo diktatoriai… Tai kaip diktatoriu gali paveikti sankcijos prie jo valdomu milijardu? Tos sankcijos paliecia eilinius Baltarusijos ir Rusijos piliecius kurie ir taip vargsta priespauda, kuo jie nusikalto kad juos bausti sankcijomis… Ieskoti gal reiktu keliu kaip paciam diktatoriui butu skausminga, o ne jo spaudziamiems zmonems. Jei sulyginti su kriminogenine situacija, jei po musu daugiabucio langais tam tikra chuliganu grupe spardo vakarais praeivius, mes ivedame sankcijas ju aukoms, uz sukelta triuksma. Netgi jei pamascius tie patys mitinguotojai tiek Rusijoje tiek Baltarusijoje pries savo diktatoriu rezimus, siai dienai kencia papildomas vakaru pasaulio sankcijas.

  O kas liecia Lietuva cia viskas daug paprasciau… Uzsienio politika siai dienai kultiniu pavadinimu „patriarchato“, buvo seniai ivaldyta kaip irankis susidoroti su politiniais priesininkais. Logika labai paprasta, tiesiog garsusis politinis guru, pamates kaip veiksminga nuo Rusijos dar senais laikais naftotekio kranelio atsukimas uzsukimas, pradejo mastyti kaip tai igyvendinti su politiniu priesininku verslu „kraneliais“. Ir kadangi politiniu oponentu pajamos buvo visai kitokio pobudzio nei tarkim bankai, finansu sritis, kultura, dvarai, zirgynai ir visos kitos bajorystes gerybes… O pas priesininkus buvo valdoma pagrinde pramone, zemes ukis ir energetikos sritis, kuri vienareiksmiskai priklause nuo rytu… Tai tuos kranelius ir lengviausiai prisukti per uzsienio politika su rytais konfliktus….

  O laimejus politinimas oponentams, tokiu sriciu finansavimas is biudzeto ir ES lesu, kaip kultura ar bankines sistemos,tai negi kirsi saka, kuri papildomai ir tave sildo… Viskas paprasta ponai. Lietuviska politini mentaliteta valdo liaudiskai ivardinamas „lovys“ ir niekas daugiau. Ir kaip siai dienai matome prisidejo dar viena net labai sildanti priemone, milijarddai uz pandemija ir neaisku kokios „dovaneles“, uz isankstini keliolika milijonu skiepu uzsakyma, kuri nori nenori, vaikams ar kudykiams, reikia susvirksti.
  _______________________________________________________________________________________________

  O jei neziureti is politinio „lovio“ puses ir atrodo viskas aisku. Jei politikas realiai isivaizduoja kad Lietuva ne mazytis taskelis zemelapi, o tapo didziuoju broliu, tada jau sias vizijas turetu kai kurie specialistai nagrineti. Nors kaip minejau, cia viskas ko gero daug paprasciau.
  O taip niekas neatmete tokio zodzio DIPLOMATIJA valstybes naudai. Bet jei ivaldyta diplomatija tik savu turtu ir politiniu priesininku valstybes viduje nenaudai, tai ka dabar daryti. Gal tik uzmirsti tokias sapaliones, apie didzija tautos „kultura“, po kurios sirmos veidukai auksciau „loviuko“ nepakyla.

 3. atsakymas vrk auditui

  Reklama kainavo keliasdešimt kartų mažiau , nei Lansbergio išsišokimo rezultatai

 4. Procesas jau pajudėjo

  Kinija nebeperka lietuviškų sūrių, javų ar medienos – įmonės kalba apie sunkius sprendimus. Stoja ne tik Kinijos traukiniai į Lietuvą – šalies eksportuotojai skundžiasi, kad Kinijai nebereikia lietuviškų produktų. Stambi medienos pardavėja ketina kraustytis iš Lietuvos. „Vilkyškių pieninė“ tvirtina, kad pardavimai čia stoja, o įdirbis – nuplaukia. Netgi lietuviški javai šilko keliu nebevažiuoja. „Continental“ ir kiti Vokietijos kapitalo gigantai gali nutraukti gamybą ir išeiti iš Lietuvos. Tai tik pradžia.

 5. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Gal siek tiek supainiojote su Rusija, Rusija iki siol buvo pagrindine Lietuvisko eksporto salis, surikdavo didziausia eksporto dali. Kas idomu LRS tinklalapi ir Kinija, ir Rusija su Baltarusija is vis neegzistuoja Lt uzsienio prekybos analizeje.
  O su Kinija ne maisto produktais prekiavo LT , nelabai isivaizduoju kaip tas maistas tokius nuotolius nukeliautu, mediena ir medienos gaminius Lietuvele varganele ten siunte, o ka daugiau gali ji Kinams pasiulyti, kas idomu atgal is Kinijos vis tiek keliavo kaip importas Baldai. Apie du kartus Kinijos importas didesnis nei eksportas i Kinija. Ir tai nera didziules sumos. Visa beda kad su Kinija sutriko logistika buitiniam lygi. Kinija pakankamai geri logistai per visa pasauli. Ir daugeli prekiu i Lietuva keliavo jau su sutvarkytais visais mokesciais is ES sandeliu. Todel jos ir nesudarydavo dar didesnio importo kaip is Kinijos. Nuo vasaros musu tokiu saunuoliu reviu, sis reikalas labai stipriai sutriko ir pabrango. Labiausiai nukentejo tie zmones kurie kiekviena centa skaiciuoja ir nevengdavo kinisku prekiu is tolimuju rytu…

  Lietuviai ka viena is nedaugelio turi Vilniaus universitete isvyste optines fizikos katedroje lazeriu technologijas. Jiems sutriko reikalas, nes Kinai konkreciai jiems sudare kaip technologiju supirkejai sudare liuto dali eksporto. Bet cia ju reikia klausti, gal jie visai pritaria damoms …………
  ________________________________________________________________________________________
  Bet cia mes nukrypome truputi i sona, siai dienai kai Radikalizmas vienodai puciasi tiek rytuose tiek vakaruose, sudarydamas aiskia fronto linija zemelapi, kalbeti apie tai kad vieni caca balti ir pukuoti, kiti priesai visiskas briedas. Ir as Lietuviskus politikus primityviai dauguma skirstau i viena ir kita puse. Todel kad jie kalba kaip turgaus bobutes, va ten vakarai blogi, Rusija balta ir pukuota.
  O viska keicia savokos. Reikia gal atskirti Baltarusija ir Lukasnekos rezimas, Rusija ir Kremliaus rezimas. Kinija ir Kinijos komunistu partija. Ir tada bus daug aiskiau kuom jums damos nusikalto tu saliu zmones ir verslininkai, ir kokiu tasku jus surinkote pries Lukasenkos rezima, pries Kremliaus rezima ir kokiais raumenimis jus jauciates galingos kad leidziate sau grumoti Kinijos komunistu partijai save ivardindamos didziuoju broliu. Kokia valstybine nauda tokia diplomatija atnes.
  Cia yra mananciu kad isakineja Briuselis ar JAV, visada ponai yra simetrija…. Jei jus teigiate kad vieniems isakineja Briuselis, tokiu atveju kitiems tikrai ta pati daro Kremlius.
  ____________________________________________________________________________
  O su tomi trasomis konkreciai temoje. Cia tipiskas Lietuviskas politines virtuves atvejis. Visiems sankcijos galiojo, tik vienai chebrytei NE. Nors atrodo pagrindine musu ledi( ale vis randa sia zemele siam postui gintariniu personu) paklaustu, kas tiki jos skaitomu rastu siuo atveju… Kad jie per tas trasas manipuliacijomis rinko politinius taskus, kag Lukasrenkos rezimas paleistu politinius kalinius….. Jus man paaiskinkit net is didziausiu sios valdzios gerbeju, kuriuos tai itikino? Isivaizduokit turime Jonavos azoto gamykla, ji eksportuotu savo trasas i Rusija ir Kremlius uzdraudzia bet koki importa is Lietuvos. Bet va vienai ten prie kremliaus giminystes prilipusi chebryte ima ir praleidzia Jonavos trasas…. Ir Kremlius pradeda reiksti, mes per Jonavos trasas, siekiame kad butu panaikintos sankcijos pries Palecki ir riausininkus pries LRS sienu… Na siai Marijos zemeje as tikiu daug ka galima nupirkti, bet prie ko cia TRASOS ir politiniai kaliniai?

  Is kitos puses opozicija tai supranta kad bet kokia prekyba su kaimynems naudinga. Ir ypac ji kaip oras reikalinga opozicijoje, nes joje daug pramoninku. Bet jie negali pasakyti kodel Jurgiui galima o mums ne. Nes nenori kad viskas nuplauktu i tradicine Lietuviska virtuve. Ir iskelia problema kaip ir pritardami sankcijoms, kodel stai va su Lietuva toks grubus pazeidimas ir ji nesilaiko rekomenduojamu sankciju pries Baltarusija politikos.

  Tuom paciu kai cia viskas aisku ir aiskiau buti negali, opozicija kaip ir pati sau kilpa ant kaklo uzsinere. Juk JAV nusisvilpt kad ten kazkokios trasos praslydo, lyg ji Lietuva suvoktu taip, kaip ji pati apie save giriasi. O tuo paciu ir automatiskai prieme pritarianciu su uzsienio prekyba sankciju politikos statusa….

  O butu sueme valia i kumsti. Ir opozicija butu isrezus pagiriamaja kalba , kaip sauniai siuo atveju pasielge Lietuvos valstybe. Suprasdama sunkia ekonomine padeti lanksciai atsizvelge i esama situacija ir leido trasu tranzita tokiu ir tokiu asmenu deka per Lietuvos valstybe lanksciau koreguojant numatytu sankciju pries Baltarusijos valstybe reglamentus.

  Siuo atveju ir visuomenei butu informacija pateike ir savo politini poziuri i uzsienio prekyba stabiluma islaike. O dabar ….. Labai ten rupi JAV tos trasos.

  —————————————————————————————————————————-

 6. Antanas Baura dirba Seime .
  Y ANYKŠČIŲ kraštui mala ŠŪDA kartu su ……………
  NEBAUDŽIAMAIS.
  šlykštienės … tikiu DIEVU – atsirūgs.
  Su NAUJAIS METAIS visiems ir parsidavėliams.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.