Antanas Verbickas: mieste yra daug tvarkytinų vietų

2007 metų liepos 11 dieną ministrų kabinetas nutarė suteikti kurortinės teritorijos statusą Anykščių miesto gyvenamajai vietovei. Taip pat kurortinės teritorijos statusą turi Trakai, Zarasai, Ignalina.

2019 metais  Anykščių rajono savivaldybė patvirtino strateginio plėtros plano viziją iki 2025 metų. Jau pradedamos įgyvendinti plėtros plano priemonės ir vizijos tikslų siekimas. Vienas iš tikslų – Lėtas miestas.

Kas yra Lėtas miestas? Savivaldybės administracijos nuomone, nuolat skubantiems žmonėms lėtumas asocijuojasi su atsilikimu, noru gyventi praeityje ar vėlavimu, kad lėtumas yra kaip sąmoningas pasirinkimas stabtelėti, nebeskubėti, o apsidairyti vietoje ir puoselėti tai, kas yra geriausio ir kad lėtumas šiandieniniame pasaulyje tapo kokybės, ramumo, mėgavimosi gyvenimu sinonimu.

„Nykščiai“ klausė A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktoriaus Antano Verbicko, ko dar trūksta Anykščiams, nors jie jau dabar tituluojami kultūriniu, kurortiniu, turistiniu ir Lėtu miestu?

„Turistiniai objektai gali būti vienokie ar kitokie, vienur ar kitur. Tačiau mūsų mieste dar yra daug tvarkytinų vietų. Netgi pačiame miesto centre yra netvarkingų pastatų, jau nekalbant apie miesto pakraščius. Žiūrėjome archyvus, tai ten buvo parašyta, kad anksčiau miestiečių buvo reikalaujama susitvarkyti aplinką ir savo pastatus. Man labiausiai užkliūva centre nebūtinai pastatas, o kažkoks netvarkingas sandėliukas ar kitas kieme stovintis statinys“, – kalbėjo muziejaus direktorius.

Paklaustas, ar po praėjusių poros pandeminių metų padaugėjo muziejaus lankytojų, A. Verbickas sakė, kad šiuo metu daugiausiai atvažiuoja moksleiviai. „Štai ir šiandien ką tik buvo atvykusi didelė grupė moksleivių iš Šilutės. Porą metų praktiškai mokiniai nesilankė, dabar jų daugėja. Atvyksta muziejaus aplankyti atskiros šeimos su vaikais. Kai prasidės atostogų sezonas, tiku, kad sulauksime ir daugiau ekskursijų“.

Direktorius išsakė savo nuomonę ir apie Lėto miesto koncepciją. „Lėtumas nėra blogai. Mokyklų programose nebeliko informacijos apie A. Vienuolio-Žukausko namus. Jaunesnė karta apie tai dažniausiai nieko nežino, tad, aplankant mūsų miestą, tenka „lėtai“ pasakoti. Anykščiai pagal savo turimą turistinių objektų struktūrą  simbolizuoja lėtumą. Netgi Siauruką mes kartais pavadiname lėtuku… Mano nuomone,  su lėtumu bus viskas gerai“, – įsitikinęs  muziejaus direktorius.

Dalina RUPINSKIENĖ

7 komentarai

  1. Būtų keista, jei Verbickas protestuotu prieš Tubio administracijos suformuotą lėto miesto koncepciją.

  2. Parašė frazę, kurios nemoka paaiškinti.

  3. https://www.anyksciai.lt/naujienos/leto-miesto-titulas-pasauliui-ir-anyksciams/3976

    Būtų labai mandagu, jei bent kas rašo straipsnį suprastų, ką reiškia „lėto miesto“ sąvoka. Iš kaimo galima išvykti, bet kaimo iš kai kurių neįmanoma išvalyti.

  4. Šalia Mokesčių inspekcijos ir prie gatves Šaltupio G. 10 konkrečiai sandėliukai atsilupę ir tualetai. Vasara jie tampa vieši ! Kurortinis miestas

  5. Šalia Mokesčių inspekcijos ir prie gatves Šaltupio G. 10 konkrečiai sandėliukai atsilupę ir tualetai. Vasara jie tampa vieši ! Kurortinis miestas

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.