1 : 0 Alfrydo Savicko naudai

Spalio 3 dieną Panevėžio teritorinio skyriaus Darbo ginčų komisija priėmė sprendimą, kad UAB Anykščių komunalinis ūkis darbuotojas Alfrydas Savickas iš darbo buvo atleistas nesilaikant naujojo Darbo kodekso.

UAB Anykščių komunalinis ūkis dirbęs ir jokiuose įmonės kontaktų sąrašuose nebuvęs įrašytas Alfydas Savickas birželio 7 dieną išsiųstą įspėjimą dėl atleidimo iš darbo gavo paštu birželio 8 dieną. Tuokart A. Savickas „Šilelį” informavo, kad dar dirbs iki liepos 16 dienos. Paklaustas, ką žada daryti vėliau, A. Savickas aiškino: „Mano etatas yra patvirtintas ir kol kas jokia reorganizacija įmonėje nevyksta. Kai atėjau dirbti, sutvarkėme visą aplinką, apsišlavėme. Žinoma, dabar jau galima atleisti, kai visur tvarka. Įmonėje yra daug perteklinių etatų. Tai vyr. buhalterė, ekonomistas, viešųjų pirkimų specialistas, pavaduotojas. Šiuos etatus būtų galima sujungti. Pasamdyta darbo saugos įmonė iš Utenos, kuri nieko nedaro. Galėtume pasielgti taip, kaip UAB „Anykščių vandenys”, kurie persitvarkė ir sudubliavo etatus, taip sutaupė lėšas. Kai mūsų įmonei laikinai vadovavo Jonas Žukauskas, tai buvo planuojama panašiai restruktūrizuoti, panaikinti pavaduotojo ir vyr. buhalterės etatus. Tačiau tokie vadovo planai kažkam iš valdžios tuomet nepatiko, tad net J. Žukausko įmonėje nebeliko”, – pasakojo A. Savickas. Paklaustas, ar atleidimą iš darbo skųs teisėsaugai, A. Savickas atsakė, kad apsispręs paskutinę darbo dieną, liepos 16-ąją.

Po kurio laiko „Šilelio” pakalbintas A. Savickas tikino, kad po netikėtos žinios apie atleidimą iš darbo sutriko sveikata, nuo streso atsinaujino ligos, sutriko širdies veikla. Jam teko ilgokai gydytis Anykščiuose, vėliau gydėsi Birštono sanatorijoje. Tad nedarbingumo lapelį turėjo iki rugpjūčio 9 dienos.

Rugpjūčio 12 diena buvo paskutinė A. Savicko darbo diena UAB Anykščių komunalinis ūkis. Tądien paklaustas už ką yra atleidžiamas, A. Savickas juokaudamas atsakė, kad jį atleidžia už tai, jog tuomet, kai birželio 8 dieną bendravo su žiniasklaida, tai buvo „šiurkštus darbo pareigų pažeidimas”.

Visgi A. Savickas apsisprendė ir rugsėjo 6 dieną įteikė skundą Panevėžio teritorinio skyriaus Darbo ginčų komisijai dėl neteisėto atleidimo iš darbo. Spalio 3 dieną įvyko komisijos posėdis, kuriame ieškovu buvo A. Savickas, o atsakovu vėl einantis UAB Komunalinis ūkis direktoriaus pareigas Kazys Šapoka. Kaip pasakojo A. Savickas, komisija nusprendė, kad jis iš darbo buvo atleistas neteisėtai. Pasak A. Savicko, posėdis ir santykių aiškinimasis truko bene porą valandų, kol galiausiai abi šalys pasirašė taikos sutartį.

„ Nagrinėjant bylą komisijai daug klausimų kilo įmonės juristui Arenijui Baltrušaičiui, nes buvo nekvalifikuotai paruošti atleidimo ir darbo sutarties dokumentai. Tad taikos sutartis buvo sudaryta tam tikromis sąlygomis. Pirmiausia man buvo pasiūlyta grįžti į darbą, o aš prašiau šešių išeitinių išmokų. Atleidžiant iš darbo buvau gavęs dvi išeitines išmokas. Galutiniam variante sutarėme dėl penkių išeitinų išmokų, nes į darbą sugrįžti nesutikau”, –
sakė A. Savickas. Paklaustas, kodėl negrįžo dirbti, paaiškino: „Neturiu jokio noro grįžti į tą patį kolektyvą, kuriame niekas nepasikeitė. Jei pamenate, anksčiau sakiau, kad įmonėje yra daug perteklinių etatų. Beje, baigiantis posėdžiui, dabartinis įmonės vadovas K. Šapoka pažadėjo aiškintis, kas kaltas dėl mano neteisėto atleidimo, kuris įmonei kainavo per 5 000 eurų. Su įmonės vadovu išsiskyrėme gana taikiai, nes kai mane atleidinėjo, jis bendrovei nevadovavo”.

Paklaustas, kuo dabar žada užsiimti, A. Savickas optimistiškai atsakė, kad turi nemažai žemės, nuosavą vandens telkinį, tad darbo ir veiklos tikrai netrūks.

Dalina RUPINSKIENĖ

 

19 Komentarai

 1. ir gerai,kad A.Savickas sugebejo apginti savo interesa.juk is tikruju taip elgtis su zmonemis negalima ir ponios Gervinskienes atleidimas,kazkieno uzgaidu vydymas buvo.Kad daugiau atsirastu tokiu zmoniu kaip A.Savickas maziau atsirastu mulkintoju.Tad nesuprantama,ka veikia savivaldybes klerkai,kad po kiekvieno skundo reikia ismoketi priverstines kompensacijas.Akivaizdu,kad dirba zmones neturintys kompetensijos,nesugebantys paruosti dokumentu-isrinktieji darykite isvadas ir atsakingus zmones testuokite,kad ismoktu dirbti istaigos,ar imones labui.

 2. Nevagiančių bičių sąraše esantį Savicką atleido tame pačiame sąraše buvęs Pravilionis. Draugiškas sąrašas.

  • rezultatas- išgryninti pinigai : 5000 eurų, kurie šiaip komunalinio ūkio sąskaitoje nesidaugina, o rinkimų metu padarytas išlaidas kažkaip reikia atstatyti . Mokykitės!

   • gališanka tiek pinigų skyrė plytelių analizei. Paaiškėjo, kad plytelės spalvotos ir iš molio. 5000 eur. kaip ir negaila…

 3. o Baltrusaitis pasirodo yra ARSENIJUS… 😀

 4. Kam reikalingi istaigose vyr. buhalteriai jeigu visus darbus nudirba eiliniai buhalteriai, algagauna ir vaidenasi visagaliai,o dar jeigu be aukstojo tai iš viso nesupranta apie naujoves,o šiuo laikotarpiu reikia daug mokslo pasiekti nes viskas keičiasi, visi darbai kompiuteryje. Visi nori buti vyr.vyr ir gauti algą neblogą, manau,kad eiliniai buh. viską suskaičiuoja

 5. Ant Tubio pavarė Savickas, bet kartu ėjo į sąrašą. Keistas vyras.
  “Tačiau tokie vadovo planai kažkam iš valdžios tuomet nepatiko, tad net J. Žukausko įmonėje nebeliko”, – pasakojo A. Savickas.”

 6. Kas sugebėjo atleisti tegu tas iš savo kišenės ir sumoka.

 7. Pastebėjimas

  Kas yra komuna? žmonių kolektyvas, susijungęs bendram gyvenimui turto ir darbo bendrumo pagrindais. Išsamiau apie Anykščių komunalinis ūkis:https://i2.wp.com/nyksciai.lt/wp-content/uploads/2018/08/komunalinis-ukis.gif?fit=300%2C300

 8. ,,Pirmiausia man buvo pasiūlyta grįžti į darbą… į darbą sugrįžti nesutikau” sakė A. Savickas.
  Nu nors vienas tiki šitom Savicko pasakom?

 9. Tai kad komunaliniam visi vadovai tik marionetes- viskam buhalteres vadovauja… Jei mane skirtu vadovu-pirmiausiai atleisciau visa administracija, pareikalauciau nepriklausomo audito ir po to tik su savo pasirinkta komanda pradeciau darba.

 10. Nu dabar šitie komunalinio darmajiedai už perdegusią laiptinėj lemputę paims nebe 17,o 170 eurų…laikykitės anykštėnai!!!

 11. Tikras brudas

 12. kokio lygio juristas?, jei nesugeba, net dokumentu paruosti!

 13. o direktoriaus dar nesugalvojo optimizuoti ir atleist – tik vyr. buhalterį optimizuos -bus pirmi šalyje ir už išradimą apdovanoti. Gal kas sugalvos ir merą optimizuoti?

 14. Savickai, nustok meluoti! Kai sudaroma taikos sutartis, sprendime NENURODOMA, teisėtai ar neteisėtai buvai atleistas. Sprendimu tiesiog patvirtinama pati taikos sutartis. Tai, kad tamstai buvo pasiūlyta grįžti į darbą – tik susapnuoti galėjai.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.