Žolinė – tarpusavio bendrystės ir gėlių šventė

Nors tradicinė Žolinės šventė su atlaidais Lietuvoje švenčiama daugiau kaip dešimtyje vietų,  tačiau anykštėnai žino, kad geriausia Žolinę švęsti Arklio muziejuje, kuriame muziejininkai lankytojams paruošia įdomių renginių.

Šiemetinėje šventėje dalyvavo žolininkė Dalia Petraitienė iš Panevėžio. Miežiškių kultūros centro teatro aktoriai suvaidino spektaklį  „Ilgam prisiminimui“ (režisierė Jurga Švagždienė).  Veikė Vilniaus Dailės akademijos, Kauno skyriaus dėstytojo Donato Inio organizuoto studentų dailininkų plenero darbų paroda. Legų sodybos šeimininkė Rita Vasiliauskienė surengė atraktyvų kaliausių rišimo konkursą. Popietėje grojo „mozikontai iš pa Utenas“ Rima ir Raimondas Garsonai. Aistringi žirgų sporto mėgėjai hipodromo aikštelėje stebėjo konkūrų žirgų varžybas Arklio muziejaus taurei laimėti.

Žolinė nuo seno buvo padėkos, tarpusavio bendrystės ir gėlių šventė. Jau nuo pat ryto į padabintas pievų žiedais aukštaitiškas sodybas pamažu rinkosi lankytojai. Tai gera vieta, kur galima susitikti pažįstamą, pasikalbėti, pabendrauti, pasidalinti gera nuotaika. Panevėžietė žolininkė Dalia Petraitienė ne tik supažindino su savo pačios sodyboje surinktų vaistažolių gydomosiomis savybėmis, bet ir papasakojo apie bioenergetikos galias, pozityvų mąstymą, blogų minčių atsikratymą. „Blogos mintys virsta žodžiais, o žodžiai darbais“, –  kalbėjo žolininkė. Tarsi pratęsdami žolininkės mintis, Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatro aktoriai sodybos klojime žiūrovams parodė spektaklį „Ilgam prisiminimui“, skatinantį pažinti, mylėti ir branginti artimus žmones.

Žolinė, kaip padėkos gamtai šventė, labai susišaukė su dailininkų plenero darbų parodos tematika. Vilniaus dailės akademijos Kauno skyriaus dėstytojas Donatas Inis savo studentams  jei ne pirmus metus organizuoja plenerą Niūronyse. Šiais metais šeštajame plenere, kaip niekad ankščiau, dalyvavo net 17 dalyvių, ne tik studentų, bet ir iš dailės gyvenančių profesionalių menininkų. Donato tikslas, kad studentai, bendraudami su profesionaliais menininkais, turėtų galimybę kuo rimčiau aptarti savo pasiekimus ir galėtų augti kaip kūrėjai. Plenero dalyviai daug dėmesio skyrė gamtai ir miškams. Anksti 4 valandą ryto kėlėsi, keliavo į Šimonių girios glūdumą ieškoti pelkių, upelių ir kitų žadinančių vaizduotę gamtos vietų. Vakarais, susirinkę senoje sodyboje, ilgai diskutuodavo apie tai, kaip sekėsi tapyti ir apie bendrus meno kūrėjų reikalus. Plenero dalyviai susitiko su Šimonių girioje savo sodyboje poilsiaujančiu pasaulinio garso smuikininku Martynu Švėgžda von Bekker, pas kurį diskusijos virė iki paryčių. Kruopštų studentų darbą vainikavo per Žolinę surengta daugiau kaip 40 tapybos darbų paroda, kurią aplankė visi muziejaus lankytojai. Iš kur turint daugybę šeimyninio gyvenimo rūpesčių atsiranda jėgų ir energijos suburti studentus bendram darbui ir diskusijoms,  plenero organizatorius Donatas  atsako paprastai: „Džiaugiuosi, kad galiu į Anykščius atsivežti savo studentus, kolegas dėstytojus ir supažindinti su kraštu, kurį myliu“.                                                                              

O muziejininkai yra įsitikinę, kad Niūronyse yra gyva geroji Žolinės šventės bendrystės dvasia, todėl čia visada gausu lankytojų.    

Egidijus Musteikis 

Vienas komentaras

  1. Puikus renginys.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.