Vietoj mašinų aikštelės – konteineriai

Anuo metu, meru būnant Sigučiui Obelevičiui, vicemeru Donatui Krikštaponiui, prie vyriausios architektės Daivos Gasiūnienės, berods tolimaisiais 2011 metais, buvo restauruotas Anykščių senamiestis. Šaltupio gatvės 10 ir 12 namo gyventojams buvo pažadėta, kad prie šių namų atsiras automobilių stovėjimo aikštelė…

Valdininkai pamiršo, o štai gyventojai – ne. Tuometinė architektė Daiva Gasiūnienė vykstant Anykščių senamiesčio rekonstrukcijos darbams gyventojams net rodė konkrečią vietą, kur bus įrengta aikštelė gyventojų automobiliams, mat atliekant rekonstrukcijos darbus buvo susiaurinta kiemo dalis, o Sinagogos aikštė prie Anykščių rajono apylinkės prokuratūros pastato, kur gyventojai taip pat statė automobilius, buvo paversta poilsio aikštele. Susitikime su gyventojais buvo žadama, kad papildoma automobilių aikštelė atsiras prie Šaltupio 10 namo. Deja, matyt, aikštelės jau nebebus, nes toje vietoje kaip tik montuojami požeminiai šiukšlių konteineriai.

Reikia priminti, kad senamiesčio projekto bendra vertė – 780 tūkst. Lt. Iš šios sumos 663 tūkst. Lt gauta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, dar 117 tūkst. Lt skirta iš rajono savivaldybės biudžeto. Urbanistinio paminklo – Anykščių senamiesčio – sutvarkymas buvo numatytas Anykščių rajono strateginiame plane. Anykščių senamiestis dar 1972 metais buvo įtrauktas į urbanistikos paminklų sąrašus. Į Kultūros vertybių registrą įrašytos Anykščių miesto istorinės dalies teritorijos tvarkymo techninis projektas buvo parengtas dar 2008-aisiais, o pakoreguotas-2010-aisiais. Investicinis projektas „Kultūros paveldo objekto – Anykščių miesto istorinės dalies – rekonstrukcija, pritaikant turizmo poreikiams“ pradėtas vykdyti 2011 metais. Atliekant senamiesčio rekonstrukcijos darbus, rekonstruota ir Sinagogos aikštė prie Anykščių rajono apylinkės prokuratūros pastato. Čia atsirado poilsio aikštelė su suoliukais, prie Šaltupio upelio įrengta vaikų žaidimo. Darbus atliko konkursą laimėjusi AB „Utenos melioracija“.
NYKŠČIAI

Vienas komentaras

  1. kuri gi valdžia vietoj auto aikštutės nusprendė pakasti šiukšlių konteinerius, ar tik ne šio carinio rėžimo metais ????

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.