Vašuokėnuose – įspūdinga Užgavėnių šventė

Jei man kas nors tvirtintų, kad kaimo žmonės nemoka švęsti ir linksmintis,  ginčyčiausi iki užkimimo. Šį savaitgalį bene visos rajono kaimo bendruomenės ir miesteliai šventė Užgavėnes. Teko pabūti Vašuokėnuose, kur Užgavėnių šventę organizavo vietos bendruomenė, jungianti per 50 narių,  ir Vašuokėnų medžiotojų klubas.

Ir ko tik ten nebuvo! Ir mažų kipšiukų, ir čigonėlių, ir visokio plauko persirengėlių. Netgi jaunoji baltais aprėdais buvo, tiesa, žmonės juokavo, kad „truputį padėvėta, bet dar tinkama“…  Ir laužas didžiulis buvo, ir Morė ant aukšto kuolo pamauta sūpavosi vėjuje, ir Kanapinis su Lašininiu vienas kitą gainiojo, lig bandydami kits kito kantrybę. Žodžiu, linksmojoje šventės  dalyje dalyvavo įvairiausi personažai.
Ir svečių iš Troškūnų, Levaniškių, Dabužių bei Surdegio buvo atvykę. Šventėje dalyvavo  net Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių skyriaus atstovas, medžioklės žinovas Rimantas Pečkus.  O vašuokėniškių Užgavėnes   „moderavo“ medžiotojas Ramūnas Poliga, kurio visi klausė ir be jokių ginčų vykdė  nurodymus.
Vašuokėnų medžiotojų klubo vadovas Renatas Sasnauskas ir bendruomenės pirmininkė Julė Krasauskaitė pasveikino  susirinkusius į šventę, palinkėjo nepersivalgyti Užgavėnių vaišių, dalyvauti visose sporto rungtyse ir neprarasti geros nuotaikos
Vėliau  iškilmingai buvo pagerbta ir pasveikinta garbaus jubiliejaus sulaukusi  bendruomenės pirmininkė Julė Krasauskaitė ir eilinį gimtadienį atšventęs medžiotojas Saulius Stepukas. Jie buvo apdovanoti išskirtinėmis dovanomis.  Pasivaišinę medžiotojų klubo šventės dalyviams paruoštu išskirtinio skonio šernienos troškiniu, paskanavę vieni kitų Užgavėnių blynų bei kitokių skanumynų, vienaip ar kitaip pasotinę skrandį, visi išsiskirstė dalyvauti sportinėse rungtyse. Sušalusieji galėjo atsigaivinti ir susišildyti Vyto Karvelio firmine arbata iš svarainių, imbiero, miško čiobrelių, pasaldintu medumi.
Po iškilmingosios dalies prasidėjo sportinių varžybų maratonas. Ne vienas vašuokėnietis išbandė rankos taiklumą smiginio rungtyje, vyresnieji šaudė į taikinį, stipriausieji kilnojo ir nešiojo girą. Ir kaip nebūtų keista, visose rungtyse vyrams nenusileido moterys, o toms niekaip nenorėjo pasiduoti jaunosios atžalos.  Kol vyko sportinės rungtys, aikštelė prieš ežerą „virė“, tarsi didžiulis suerzintų bičių avilys.  Vienoje pusėje girdėjosi „laikyk šautuvą tiesiai“, kitoje pusėje kažkas šaukė „nešk greičiau“, o pačiame aikštelės centre keliasdešimt balsų garsiai skaičiavo, kiek kartų bus pakelta gira.
Užsiliepsnojus didžiuliam laužui, vašuokėniečiai padegė ir paskutinį šventės atributą – Morę, kad išvarytų žiemą iš kiemo ir sulauktų šilto pavasario.  Matyt, viskas buvo padaryta laiku ir kaip reikiant, nes nuo sekmadienio oras „palinko pavasariop“…
Bebaigiant degti laužui ir smilkti Morei, šiek tiek tarpusavyje pasiginčiję ir galiausiai aprimę, šventės dalyviai  laukė apdovanojimų. Be saldžių medalių,  visų sporto rungčių nugalėtojai gavo  generalinio šventės rėmėjo, parduotuvės TECHASAS įsteigtus vertingus prizus, kuriuos į šventę jau trečius metus atveža pati parduotuvės vadovė Žydra Bulotienė.  Buvo apdovanoti per 30 sportinėse rungtyse dalyvavusių bendruomenės narių ir svečių.
Vašuokėnų klubo medžiotojai  TECHASO vadovei taip pat neliko skolingi. Įteikė  padėką ir didžiulį dovanų krepšį. Kas jame buvo, tai jau ne mums žinoti…
Genovaitė Šimaitė

8 komentarai

 1. Kokia grazi sventė, tik gaila kad skirta rinktiniams kaimo gyventojams,kai kurie kaimo gyventojams net nezinojo kad vyks sventė ,liudna

 2. aiškumo reiktu,plačiau,kodėl ir kaip

 3. Baikit juokus, jei kitos bendruomenės žinojo, žinojot ir jūs. Visada būna tų, kurie kaišioja pagalius į ratus.

 4. Iš bendruomenės.

  Visi seniai žinojo,kada ir kur viskas vyks Nereikia kiekvienam susireikšminti. Ar jūs išsivaizduojat,kad kiekvienam po atskirą kvietimą siuntė?

 5. Kaimietis is kito kaimo- kaimietei

  buvo skelbimai iskabinti skelbimu lentose ir internete,jeigu neiskisi nosies is namu arba nesinaudoji internetu- nereiskia kad nebuvai kvieciama….o vasuokenieciai tiesiog maladiec….

 6. Visi viską žinojo, nereikia susireikšminti ir įsivaizdinti kai kuriems žmonėms per daug. Poto eina ir kalba už nugaru tokias nesamonęs, kad buvo nekviesti nors viska žinojo ir yra nutokiame kas komentuoja iš kaimo :).

 7. kaime vos tik pirsteli, o jau visas kaimas zino, bet kad šventė vyks kaimietė neišgirdo

 8. Buvo mldc

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.