Užgavėnių kaukės, blynai ir žaidimai – visa tai Kurkliuose

Užgavėnės – išskirtinė metų diena, žiemos palydų šventė. Nuo seno jos švenčiamos triukšmingai, linksmai, nes tikėta, kad jei Gavėnia bus sutikta sočiai ir gerai pasilinksminus, tai vasara nieko nestigs.

Vasario 21 d. Anykščių rajono socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja darbui su šeimomis Vaida Sabalytė ir Kurklių miestelio seniūnaitė Birutė Šniuikienė pakvietė Kurklių Stepono Kairio skyriaus pradinių klasių mokinukus išbėgti į mokyklos kiemą, kur vyko džiugi ir žaisminga pramoga „Žiema, žiema – bėk iš kiemo!“.

Vaikai, persirengę įvairiais personažais, – čigonais, velniais, raganomis ir kt., šoko, dainavo, pokštavo, įvairiais užkalbėjimais varė žiemą iš kiemo. Vyko Lašininio ir Kanapinio kova, kuri simbolizavo žiemos ir pavasario kovą.

Visi šventės dalyviai kepė blynus, jais vaišinosi. Na, o šventę vainikavo Užgavėnių simbolio – Morės deginimas, o kartu su ja ir ant lapelių surašytų negerų poelgių, pykčio, pavydo, patyčių ir viso kas bloga, sudeginimas.

Šventėje netrūko šokių, žaidimų ir puikių emocijų. Į renginį atvyko ir saldumynais vaišino Kurklių seniūnas Algimantas Jurkus ir „Rausvoji raganaitė“ – bendruomenės pirmininkė Elena Dedelienė, bei kiti seniūnijos darbuotojai.

Tikrai visiems buvo labai linksma. O jau tų kaukių gražumas, tad komisija ilgai svarstė… Atrodo visos gražios, visos įspūdingos, nors išrink visas. Kaip tarė, taip ir padarė. Gražiausių Užgavėnių kaukių konkurse laimėjo draugystė.

Organizatoriai

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.