Už srutas nubaudė traktorininką

Paaiškėjo, kas kaltas dėl gamtos teršimo Anykščių rajone ir kas turės atlyginti žalą. Tinklalapis Lrt.lt praneša, kad Utenos aplinkosaugininkai skyrė 100 eurų baudą Anykščių žemės ūkio bendrovės „Elma“ darbuotojui už srutų tvarkymo taisyklių nesilaikymą. Žiemą srutomis laistyti laukus draudžiama, todėl teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, kuri dar skaičiuojama.

„Elmos“ bendrovės, priklausančios „Agrokoncerno grupei“, laukuose išpurškusį srutas darbininką į bylos nagrinėjimą  pas aplinkosaugininkus palydi pats bendrovės direktorius. Šis sako tuo metu atostogavęs, o traktorininkas Julius Grybė kaltės neneigia.
Aplinkosaugininkai nustatė, kad prieš mėnesį Medžiuolių kaimo laukuose buvo išpilta apie 12 kub. m srutų. Esą jos išpurkštos, nes buvo užšalusi rezervuaro, į kurį pumpuojamos srutos, žarna.
Nuo sausio 1 iki balandžio  15 d. tai daryti draudžiama – žemė įšalusi, srutos gali nutekėti ir užteršti gruntinius vandenis.
Traktorininkui grėsė  nuo 90 iki 230 eurų, bet skirta 100 eurų bauda.
„Atsižvelgiant į lengvinančias aplinkybes, kad asmuo pripažino pažeidimą, gailėjosi, bendradarbiavo, teikė paaiškinimus ir tai, kad sunkinančių aplinkybių nebuvo nustatyta“, – paaiškino sprendimą Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento administracinių bylų skyriaus vedėja Kristina Malaiškaitė.
Pasak aplinkosaugininkų, žala gamtai dar skaičiuojama. Ją taip pat turės atlyginti bendrovės darbuotojas.

NYKŠČIAI

11 komentarų

 1. Ot gerai kad aplinkosaugininkai tikrina reik dazniau tikrint Elmos bendrove

  • Kaip atrodo, kodėl aplinkos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika nori pabėgti iš Seimo? Nesutvarko aplinkosaugininkų, o jie baudžia Karbauskio įmones.

 2. tik traktorininka ir gali bausti ,pasibaisetina,baisiau uz komunizmo laikus

 3. Kaip visada traktoristai kalti o vadovai nusiplauna galetu daugiau instituciju juos patikrint tas pats traktoristas kaskada su visu traktorium nuo siloso transejos nusivartes buvo tai viska iskart usgniauze vadovas kad darbo inspekcija nesuzinotu

  • Grobuonis 2

   Vadovas yra Ramūnas. Kaip Seimo narį bausti ? Reikia sudaryti darbo grupę, paskelbti apkaltą ir t.t. Seimas pusę metų dirbs kad leistų nubausti 100 eur ?

 4. Deja vadovas ira direktoriu ponas Sriaubas cia ne traktoristas kaltas tegu nors karta ir direktorius prisima kalte o ne darbininkai kencia dirbu velniai zino kiek valandu tik idomu ar moka visrvalandzius kaip padal istatima priklauso dvigubai us valanda ir da ieko darbuotoju ne vienas normalus neis net dirpt

 5. Karbauskas cia svecias,vadovas ar statytinis ponas Sriubas,ponia Kisieliene,cia jie vadovai,kurie puikiai viska zino.O Grybe Julius yra Kisielienes sunenas,tai va uztatai ir bauda prisiime.O kaip gi neprisiims zmones kalbejo,kad buvo girtas,kai nuo transejos nusikociojo,o tatula ji issuko,oi zmones kaimi visku zina.Kad galetu sitie vadovai ir gerkles perkastu del zemes,o del srutu,tai visai cirkai mums cia kaip pavaro,tai ner kur dedas.O kas Karbauskiui DPD sedi sau seime ir ku tu jam.Gaila,kad kitos institucijos neskaito komentaru,mazu ko nors imtus.

  • Pritariu jum cia juos zmones turet daugiau paranesinet apie pazeidimus reikia netilet nes jie ant galvu zmonem o pazeidimu tai dauk pas juos rast galima

 6. O žiemos metu kai keliuose slidu yra purškiama chemija, kuri neleidžia užžalti keliams. O ji į gruntinius vandenis nepatenka? PATENKA! Tai kodėl aplinkosaugininkai čia nemato pažeidimų?

 7. Maciau Karbauskio pasisakymus per tv,kaip Danu kiaules baigia susikt musu Lietuva,o pats ka baigia padaryti.Nors kam kaltinti Karbauski,cia reikia vietinius statytinius spausti,kartais atrodo,kad jiems labai neblogai moka.Bet mielieji?,kur jusu sazine,ar miega?Kaip sakoma lazda turi du galus.

 8. Nezino visko ta Marija,bet pasakoja kaip viska zinotu,gal kartu buni su traktoristais,kad tiek „zinai“?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.