Ūkininkams duos pinigų šunims nusipirkti

Per vakarykštį susitikimą žemės ūkio ministru  Giedriumi  Surpliu Seimo narys Antanas Baura pranešė „pozityvią žinią“, kad nušautas trečias vilkas, o ūkininkai buvo informuoti, kaip vilkų problemą spręs ministerija.

Seimo narys Antanas Baura kalbėjo, kad turi „keletą pozityvių žinių“. „Nuo spalio 15 dienos Anykščių rajone krito jau trečias vilkas“, – džiugiai pranešė susirinkusiems A. Baura.  Beje, dėl vilkų medžioklės pasisakė ir ministras  G. Surplys, kuris kalbėjo, kad vilkai yra viena iš temų, dėl kurių susikalba jų ministerija su Aplinkos ministerija.
„Kvota, palyginus su praeitais metais, beveik dviguba. Kai bus nušauta 60 vilkų, Aplinkos ministerija prijungs prie kvotos dar 50. Iš mūsų pusės bus keičiama tvarka dėl kompensacijų“, – sakė G. Surplys. Ministras sakė, kad jei vilkai pasikėsino sudraskyti „nėščia avį, nėščią karvę“, tai ir bus mokama, kaip už „nėščią“. „Be to, skirsime papildomų lėšų ūkininkams, kad įsigytų apsaugos priemonių. Lėšų bus skirta šunims pirkti, aptvarams įsirengti“, – pasakojo ministras.
Priminsiu, kad du vilkai kiek anksčiau buvo nušauti Svėdasų seniūnijoje, Gretimame Rokiškio rajone medžiotojai irgi paklojo du, o Kupiškio rajone prieš savaitę – dar tris vilkus.

Linas BITVINSKAS

 

 

 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.