Tomas Tomilinas: „Šimonyse gimsta nauja Lietuvos miškų politikos vizija“

Seimo narys Tomas Tomilinas šeštadienį apsilankė Šimonių girioje ir apie ten kilusias mintis paskelbė savo socialinio tinklo paskyroje.

„Šiltą šeštadienį praleidom Šimonių girioje, Inkūnuose. Ten kur bendruomenė aptiko nelegalius kirtimus, nuotraukoje matote mūsų šlapias galvas ir būtent tą Europinės buveinės miško lopinėlį, kurį išgelbėjo Šimonių bendruomenė. Šimonyse kaip ir anksčiau Labanore, gimsta nauja Lietuvos miškų politikos vizija. Nes vietos bendruomenė aktyviai dalyvauja nacionalinės politikos formavime, tiesiai pro savo namų langus matydama kaip intensyviai kertami saugomi miškai. Savaitgaliais dirba sunkioji technika ir valstybiniai miškai kertami prie pat gyvenvietės.

Nebus lengvų kompromisų norint suderinti interesus. Tauta labai nori išsaugot miškus, bet valstybė turi labai nedaug instrumentų. Vienas iš jų – saugomų teritojų plėtra ir neišvengiami kirtimų apribojimai jose. Bet ribojant mažiausiai norisi nuskriausti tuos miško savininkus, kurie gyvena čia pat ir kartu su bendruomene puoselėja mišką. Todėl valstybė turi skatinti, kad miško savininkais dažniau ir lengviau taptų čia gyvenantys, mišką mylintys žmonės.

Ir žinoma pradėti reikia nuo savęs. Valstybė negali reikalauti saugoti saugomų teritorijų, jei pati kerta jas dieną-naktį…lygiai po mėnesio vyks antras Aplinkos komiteto posėdis dėl Šimonių skandalingo kirtimo ir bendros miškų vizijos, bus daug įdomių dalykų!“, -rašo T.Tomilinas.

8 komentarai

 1. Zosė de la' Antosė :)

  O medienos tai Lietuvai reikia… Ir baldams, ir popieriui, ir statyboms, kurui ir meno kūriniams… Rusai nebeduoda. Mes jiems kiauliname – jie mums atsikerta. Baltarusiai po jiems padarytų lietuviškų kiaulysčių iš Belovežo Puščios irgi lietuviams nei rąsto. Batka neleidžia. Kirskit lietuviai savas girias, arba tegu jūsų baldų, statybų, malkų bei kuro granulių pramonės įmonės, visokios ten „Baltic sofos“ ir „Ikėjos“ bankrutuoja. Va taip lietuviai! Kentėkit ir mitinguokit, jei jums dar iki šiol neaišku, kad lojimu ant kaimynų Lietuvos ekonomikos į aukštumas niekaip neiškelsi… Patys gi matot, kaip „Trys Baltijos Tigrės“ tampa „Trimis Nušiurusiomis Katėmis“…
  P.S. O gal jums JAV Dėdė Semas iš Kalifornijos sekvojų bei mamutmedžių už dyką (rąstų pavidalu) „Boingais“ priskraidins? Ar laivais į Klaipėdą sočiai atplukdys? 🙂

  • kraukis daiktus ir varyk pas batka,mums nereikia kruvinos medienos.

   • Kva kva kva

    Ir kas gi tie jūs? Keli esat? Ko lendat už visus kalbėti? Ar Rokiškio gydymas jau taip beviltiškai nepadeda, kad vaidenasi kraujas ant medienos?

 2. Nykščiai valstiečių partijos pakalikai.

 3. Papilste is tuscio i kiaura.

 4. Miškinis Jonas

  Tomai, tai gal sustabdysi rajono ir LT miško malkų išvežimą milijonais kubu į ES šalis ? Triperis vengras Orbanas spaudžia teroristui Putleriui ranką, bet nors savo žmonėm dirba, iš šalies malkas, pjuvenų briketus, granules ir visą kitą pjautinę medieną iš Vengrijos išvežti uždraudė jau senai, senai…
  Kada sustabdysi Seimo mafijos veiksmus ?
  p.s. Putleriui rankos gali ir nespausti ! 🙂

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.