Teismas nagrinės K.Tubio skundą prieš VRK

Vilniuje Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas priėmė nagrinėti kandidato į Anykščių merus Kęstučio Tubio skundą.

„Po gėdingo VRK sprendimo kovo 7 dieną, dvi dienas intensyviai dalyvavau nacionalinių televizijų laidose tiesioginiame eteryje, o taip pat su advokatu ruošėme ir šiandien pateikėme skundą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) su ieškiniu anuliuoti VRK sprendimą, kuris lengva ranka anuliuoja 3050 mūsų anykštėnų balsų.

Dabar turime galimybę kelias dienas atsipūsti. Pagal įstatymą, LVA teismas turi laiko tris darbo dienas apmąstyti ir priimti sprendimą mano skundą tenkinti/iš dalies tenkinti ar atmesti“, – vakar savo socialinio tinklo paskyroje parašė K.Tubis.

Buvo abejonių, ar  LVAT skundą išvis priims. Pranešama, kad K.Tubio skundas priimtas. LVAT puslapyje patalpinta tokia informacija: „Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2023 m. kovo 10 d. nutartimi priėmė nagrinėti pareiškėjo Kęstučio Tubio skundą dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo panaikinti pareiškėjo registravimą kandidatu į Anykščių rajono savivaldybės merus ir savivaldybės tarybos narius.

Pareiškėjas K. Tubis kreipėsi į LVAT su prašymu panaikinti VRK 2023 m. kovo 7 d. priimtą sprendimą „Dėl kandidato Kęstučio Tubio registravimo panaikinimo“ ir įpareigoti VRK atstatyti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidato Kęstučio Tubio registravimą kandidatu.

2023 m. kovo 10 d. nutartimi LVAT priėmė nagrinėti pareiškėjo skundą, bei įpareigojo VRK pateikti teismui papildomus dokumentus, kurie yra būtini visapusiškai išnagrinėti šį skundą.

Teismo posėdis numatomas 2023 m. kovo 14 d. 10 val. Byla bus nagrinėjama žodinio proceso tvarka.“

NYKŠČIAI

19 komentarų

 1. Už tai, kad pasikėsino tenkinti lytinę aistrą tenkinimas pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą, teismas buvusiam 2002–2003 m. Liberalų demokratų partijos (LDP) pirmininko pavaduotojui, 2003–2004 m. atsakingasis sekretorius. Nuo 2003 m. partijos Tvarka ir teisingumas nariui R. Ačui skyrė 5 tūkst. eurų baudą.
  Tubiui 10 000 eurų baudą.
  Kur teisybė?

 2. Dėkit po liežuviu validolį Žiogelio ir Obelevičiaus mylėtojai.

 3. Marijona Fergizienė

  Mums 3050 rinkėjams irgi reikia pagalvoti, kaip elgsimės išgirdę teismo sprendimą. Jei sprendimas mums palankus, viskas aišku. Einame ir balsuojame. Jei sprendimas nepalankus, tai rodo, kad mes 3050 rinkėjai esame kilimėlis kojoms nusivalyti, turime kelias galimybes:
  1. Neiti į rinkimus
  , 2. Eiti balsuoti, bet gavus biuletenį jame išbraukti Obelevičiaus pavardę ir jo vietoje įrašyti K.Tubis.
  3. Po rinkimų prie VRK mitingas.
  4 Ieškome advokato ir giname savo teisę rinkti merą kokį norime, o ne kokį paskiria VRK ,Europos Sąjungos institucijose.

  • Marijonai

   Svarbu nedaryti kaip Ačas iš Raseinių.

   • Laikas sėkmei!

    Neiti į rinkimus ir daryti protesto mitingą, kol įgysime kaip piliečiai teises. Paruošti tarptautines peticijas dėl rinkėjų teisių pažeidinėjimo Lietuvoje. Su 3000 tūkst. rinkėjų balsais privalo skaitytis, nes rinkėjai balsuodami nepadarė jokių pažeidimų!

  • Kaip čia dabar?

   Yra dar viena hipotetinė tikimybė: Teismas panaikina VRK sprendimą ir nurodo organizuoti mero rinkimus iš naujo…

   • „Teisingiausia anykštėnų atžvilgiu būtų rengti pakartotinus merų rinkimus“, – kalbėjo liberalas M. Sargūnas.
    „Esu 100 procentų už pakartotinius mero rinkimus. “, – kalbėjo S. Veršelienė.
    30 proc. valstiečių. 20 proc. liberalų, 20 proc. demokratų – apie 70 [rpc. balsavusių už pakartotinius rinkimus

   • Pasakų kiškučiui

    Daug pasakų vaikystėje perskaitei ?

  • Nu jei lais VRK, išsirinksi tu sava tu kumyru ’’nekaltu avinuku ungelo sparnais’’ – kas taliau ? Ans gi negali pagal LR Teisma sprendimu ait tu pareigų ! Ar tu anu keturis metus pavaduosi, ar dar rozu raikalausi pakartotinu rinkimu ?
   Išgerk rapeliu kakiu na spaudyma, takiuos metuos nervuojies už šūdu kaki, da nuvirsi ?

 4. Tubi eik pensijon...

  Kaltas visada bus kaltas, Tubi, jau gal eik pailsėt ant sofutės, reputacija susivarei ant visos Lietuvos, gėda būtų turėti merą tokios reputacijos jei kitaip susiklostytų reikalai, Lietuva nesuprastų kaip anykštėnai išrenka nusikaltėlius, puiki x policijos moralinė paraiška – sukčiavimas, verkimas prieš kameras. Common, sisi, eik pensijon…

 5. Atsakymas visiems

  O kodėl Jūs negalvojate apie LVSŽ žmones išrinktus į tarybą? Juk jie sudaro tarybos daugumą, koks jų likimas? JUK valstiečių kandidato nebus, nebus ir daugumos taryboje., Jei jaunimas būtų protingas prisijungtų, būtų šauni komanda. Administraciniam teismui Skvernelis parašė peticiją -paskaitykit kitą straipsnį. Iššoko Pilipai iš kanapių, iš jų rašliavos prasideda spaudimas ne tik rinkėjams, bet Administraciniam teismui. Dabar patys matote, kokią demokratiją mes turime, koks noras,bet kokia kaina suėsti kitą žmogų, kokios mūsų valdžios institucijos, kokie mūsų rinkti seimo nariai. Parašymas “ ne tą kandidatą pasirinkome“, tai kas čia dabar per cirkas? Pradeda nurodinėti ką mes turime rinktis. Jau VIRŠŪNĖ ………..Dar sovietiniais laikais taip nebuvo, nebuvo tokio įžūlumo. Tik Europos žmonių teismas, tegu atlygina visiems rinkėjams.

 6. M.Fergizienė

  Kas spektaklio “Mero rinkimai Anykščiuose” režisierius. Stebina jo veiksmų tikslumas. Kai vasario 2 d. K.Tubis užsiregistravo kandidatu į merus, už valandos VRK gauna Panevėžio administracinio teismo sprendimą , kad K.Tubis kaltas. Teismas buvo sausio mėn.. kažkieno prašymu teismas sprendimo nepriėmė, laukė K.Tubio žingsnių. Jei eis į rinkimus , kaltas, jei neis, nekaltas.
  Kas spektaklio režisierius paaiškėjo .”
  „2023 m. vasario 6 d. – Demokratų sąjunga Vardan Lietuvos kreipėsi į VRK su paklausimu, ar K. Tubis vertinant Rinkimų kodekso keliamus reikalavimus kandidatams gali būti kandidatu į Anykščių rajono merus? Buvo keliamas klausimas ar VRK neplanuoja svarstyti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (toliau – LVŽS) kandidato K. Tubio registravimo kandidatu panaikinimą”.
  Nors ir pavėluotai, daug nervų visiems kainavusią žinią turime – K.Tubį išmesti iš kandidatų labai stengėsi S.Skvernelio partijos Seimo narys Anykščiuose Tomas Tomilinas.
  2023 m. kovo 5 d. rinkimuose “Vardan Llietuvos” partija turi 4 vietas opozicijoje, o Valstiečių partija net merą. Visos pastangos buvo dedamos išmesti K.Tubį iš rinkimų . Liaudies patarlė sako “ Nekask duobės kitam, pats įkrisi. “

  • Nu jei lais VRK, išsirinksi tu sava tu kumyru ’’nekaltu avinuku ungelo sparnais’’ – kas taliau ? Ans gi negali pagal LR Teisma sprendimu ait tu pareigų ! Ar tu anu keturis metus pavaduosi, ar dar rozu raikalausi pakartotinu rinkimu ?
   Išgerk rapeliu kakiu na spaudyma, takiuos metuos nervuojies už šūdu kaki, da nuvirsi ?

  • ponei Marijonai

   Neklaidinkit abu su nuteistu ’’nekaltuoju’’ visuomenės ! Tapti merais kandidatai į VRK pareiškimus privalėjo pateikti ir registruotis iki 2022-12-30 17:00.
   Vasario 2 d. Panevėžio Apygardos Teismo buvo priimtas kaltinamasis nuosprendis, apie kurį Vasario 3 d. nuteistasis informavo VRK ir pateikė prašymą išbraukti jį iš ”Anykščių krašto labui’’ Tarybos narių sąrašo, o kandidatuoti kitame sąraše (LŽVS) pasiliko nors ir žinojo apie jau ką tik gautą savo teistumą. VRK nuteistasis savaip interpretavo Teismo sprendimą ir motyvavo kad kandidatuoti į politiką Teismas jam nedraudžia. Va čia prasidėjo paieškos, kol VRK išsiaiškino visas peripetijas įvyko tai kas jau įvyko..

   Nuteistasis eiti valstybės tarnautojo/politiko pareigų eiti negali !

   Didžiulė žala padaryta rinkėjams VRK aplaidumu ir nesugebėjus išaiškinti nuteistojo kandidato klastos, o būnant jau nuteistam vykdyti dar ir melagingas agitacijas rinkėjų namuose !

   Pagaliau Marijona gal suprasi kas ’’kasė duobę kitiems ir pats įkrito’’ ?

 7. Gerbiamoji,

  Marijona, atmeni kas praeitą kadenciją tik atėję į valdžią pradėjo akciją su ligoninės vyr, gydytojų A.Vasiliausku, kas aršiausias iniciatorius buvo užtvanką griauti? Kas labai stengėsi, kad Vaiginas pakliūtų į merus kas? Ogi dabartinis demokratų atstovas A.Baura, perbėgęs iš valstiečių. Kaip Tau atrodo tęstinumas – pirmyn toliau tęsiasi. Jam labai aktyviai talkino mūsų visų rinktas seimo narys „anykštėnas“ Tamilinas. Tada pasakyk kokiu pagrindu jie kreipėsi į Administracinį teismą, kad toliau tęstų savo žalingus darbus. Valstiečiai, kad kreipėsi aš suprantu, bet ko kišasi seimo nariai, knisą protą, pradeda politikuoti. Kažin ar nors vienas nuoširdžiai pasikalbėjo su nušalintu kandidatu, labai abejoju. Prabunda tik prasidedant rinkimams. Pasakykit, kas svarbiau pedofilai, kurie jaunimą tvirkina, ar mūsų kandidatas. Pasirodo su vaikais galima daryti ką nori, nes ten konservų atstovas, o anykštėnai ne tą pasirinko.

 8. Nenagrines – Atmes

 9. apie valstiečių partijos rėmėją

  Garsiai tautą nuo homoseksualumo gelbėjantys politikai, pasirodo patys esantys tie, nuo kurių gelbėja kitus. Remigijus Ačas – vienas iš vadinamojo Nepilnamečių apsaugos įstatymo palaikytojų, įvykus pirmosioms LGBT eitynėms, bandė daryti spaudimą teismams, kreipėsi į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją, kad pastaroji iškeltų drausmės bylą teisėjams, kurie leido rengti eitynes.
  Krovėsi politinį kapitalą, Ačas pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo tenkinti lytinę aistrą, pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą. R. Ačas pripažintas kaltu dėl bandymo išprievartauti nepilnametį. Nepilnametis buvo jaunuolis iš neturtingos šeimos.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.