Svarstys, kaip Lietuvai atsiriboti nuo Rusijos energetinių ir kitų išteklių

Kovo 4 d. renkasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Taryba, kuri svarstys Lietuvos pasirengimą vykdyti atsinaujinančios energetikos projektus. Atsinaujinančios energetikos politikos perkrovimo poreikį diktuoja kardinaliai pasikeitusi situacija dėl Rusijos sukelto karo Ukrainoje.

Ne tik sprendimas Lietuvai atsiriboti nuo Rusijos energetinių ir kitų išteklių, bet ir konkrečių darbų planas, kaip tai bus daroma, pasak LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio, šiandien labai reikalingas ne tik Lietuvai, bet ir visai Europos Sąjungai bei kitoms valstybėms, kurios yra priklausomos nuo Rusijos dujų ir elektros. Ramūno Karbauskio teigimu, po šios diskusijos LVŽS ekspertai drauge su šešėline Vyriausybe paruoš konkrečius pasiūlymus ir strategiją, kaip Lietuva trumpalaikėje perspektyvoje gali pasiekti maksimalių rezultatų.

Lietuva yra viena iš pirmaujančių pasaulyje pagal importuojamos energijos kiekį. 2020 m. importuotas elektros energijos kiekis sudarė 86,28 proc. bendro elektros energijos poreikio šalyje. Daugiausia elektros importuota iš Švedijos, Rusijos ir Latvijos. Lietuva pramoniniu būdu taip pat neišgauna gamtinių dujų, visas dujas importuoja. Apie atsinaujinančios energetikos politiką, kuri keičiasi 180 laipsnių kampu, pranešė ir vienos stipriausių Europos ekonomikų – Vokietijos – kancleris Olafas Šolcas.

LVŽS taryboje taip pat aptars Lietuvos gynybos biudžeto didinimo perspektyvą. Taryboje taip pat numatyti vidiniai partijos klausimai, skirti aptarti artimiausius partijos darbus ir veiksmus. Taryba posėdį pradės 15 val. Jis vyks Naisiuose, Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmuose, Gėlės g. 9). Ramūnas Karbauskis

6 komentarai

 1. Planas veikia tauta paleisti ubagais ,atimti nekilnojama turta

 2. kas nors tiki valstiečių išverstu kailiu ?

  Ar nesvarstys pagrindinės valstiečių bėdos?
  Apie tai, kad partija yra užsakiusi šeštadienines „Respublikos“ ir „Vakaro žinių“ prenumeratas visiems metams, skyriai buvo informuoti sausio 19 dieną. Prasidėjus karui Ukrainoje „Respublikos“ interneto svetainėje jis buvo vadinamas – kaip tą iki šiol daro Rusijos propagandos kanalai – karine operacija. Portale piktintasi sprendimu Lietuvoje nerodyti kai kurių rusiškų kanalų. Portale buvo pasirodžiusi Rusijos propagandos paskleista žinia, neva Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis skubiai išvyko iš Kijevo.

 3. Ponas karbauskai , apstayk Naisius vėjo malūnėliais siekiančiais beveik 300 metrų ūgio pusės kilometro atstumu ir mėgaukis raminančiu ošimu. O pakol viską suveža,žinok aplinkiniai keliai lieka kaip po karo. O patriotizmas manau tame-pasibaigė rusiškos trąšos, atsidarė „žaliasis kursas“. Ir atitinka konservatorių mastymą.

 4. Rita Belazarienė

  Apgailėtina. Yra toks tikslus angl.žodis – „stooge“ – žemesnis rangas net už juokdarį.

 5. kas jis toks? mokyklinukas, triju genu kombinacijos jam trūksta Statytinis,

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.