Stebuklai be S. Jovaišos nevyksta?

Lrytas.lt vėl linksniuoja Gudrųjį lapiną. Šįkart Audriaus Juškos garsiųjų šiltnamių kontekste. Portalas atskleidžia, jog Sergejus Jovaiša pateikė skandalingąsias Þemės gelmių įstatymo pataisas, kurios dar tik svarstomos. Tačiau – l.rytas.lt teigia, jog Anykščių rajono apylinkės teismo teisėjai Zitai Gavėnienei šios pataisos jau veikia ir remiantis jomis šiltnamių statybos – palaimintos.
Po tokių pranešimų aiškėja, jog šiltnamių įteisinimo peripetijų artimiausiu metu turėtų imtis Teisėjų taryba, kuri motyvuotai pataria Respublikos Prezidentui dėl teisėjų atleidimo iš pareigų ir panašiai.
Na, o Sergejaus Jovaišos veiksmai jau šį savaitgalį bus įvertinti rinkėjų. Viešojoje erdvėje pasirodo pasamprotavimų, kad konservatorių kandidatas nebedalyvauja įvairiuose debatuose vien todėl, jog nesitiki į Seimą patekti kaip vienmandatininkas ir parlamentaru ketina patapti pagal partinį sąrašą.
Kaip ten bebūtų, bet anykštėnai gerai pamena vienintelį S. Jovaišos bandymą atstovauti kraštiečius, kai per žiniasklaidą pabandė atsiklausti rinkėjų – ar jie už laikrodžių sukiojimą, ar prieš. Balsuojant dėl kitų svarbių gyventojams įstatymų, o taip pat ir dėl pabėgėlių reikalų, Gudrusis lapinas rinkėjų nuomonės nesiteiravo.
Dar nepraėjo nė savaitė, kai Seimo Aplinkos apsaugos komitete, apsvarsčius Þemės gelmių įstatymo pataisas, nuspręsta dokumentą grąžinti jo iniciatoriams patobulinti.
Komiteto biuro darbuotoja „Nykščius“ tada patikino, jog teoriškai pataisytas įstatymas dar gali būti patvirtintas šios kadencijos Seimo, tačiau ar taip nutiks – neaišku.
Skelbiama, jog pataisyto įstatymo priėmimu labiausiai suinteresuotas A.Juška, kuris ant kvarcinio smėlio karjero, įsisavindamas ES lėšas, neteisėtai stato beveik 10 mln. Eur vertės pramoninius šiltnamius. Tam yra skirta 6,5 mln. Eur ES parama. Į šias statybas jau investuota apie 3 mln. Eur.
Pataisa padėtų įteisinti leidimo neturinčią šiltnamių statybą. Tuo tarpu tam besipriešinantys tvirtina, kad tai bus didelis trukdis  Lietuvos valstybei išgauti išimtine nuosavybės teise priklausančius gamtos išteklius.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.