Sekmadienį – trys spektakliai

Tarptautinis teatrų festivalis „ARTimi“ Anykščiuose.

Rugpjūčio 8 d. 12 val. Kultūros centro KONCERTŲ SALĖJE

Utenos Kamerinis Teatras Algirdas Landsbergis „SUDIE, MANO KARALIAU“ rež. Nerijus Gedminas

Tai siužetas su dviem konfliktais: „Jaunos aktorės“ ir „Seno aktoriaus“, iliuzijos ir tikrovės. „Senas aktorius“ nori dominuoti, įsakinėti kaip karalius. „Jauna aktorė“ tuo nesižavi ir nori siekti savo tikslo – tapti gera aktore. „Senas aktorius“ įsitikinęs, kad niekas nesikeičia, kad jis toks pat, kaip prieš daugelį metų. Savo jaunatviškumą ir jėgą jis bando įrodyti viliodamas moteris. „Jauna aktorė“ mato jo senatvės ir gyvenimo tikrovę ir jam priešinasi.

Vaidindamas biblinę Dovydo rolę, „Senas aktorius“ įrodo, kad jis tebėra puikus aktorius. Tačiau ta rolė parodo skirtumą tarp tikrojo karaliaus Dovydo stiprumo ir „Seno aktoriaus“ perdėto savęs vertinimo: karališkumas nėra kitiems įsakyti ar juos išnaudoti, bet kitus suprasti, su jais švelniai elgtis, jiems dėkoti. Dovydas tai daro senatvėje, daug iškentėjęs, daug kariavęs ir netekęs. „Senas aktorius“ taip nepajėgia ir nenori elgtis, bet puikiai įsijaučia į rolę. Tą vaidmenį jis atlieka tobulai ir nors ką tik neigęs šias karališkas dorybes, joms pasiduoda. Gal netyčia. Būdamas, kaip Dovydas, senas, jis pajunta „Jaunos aktorės“ rolės – Abisagos šilumą. Jis tampa Dovydu, o ne jo vaidinti karaliai juo. „Jauna aktorė“ vėl pamato aktoriaus jėgą ir grožį, tuo pačiu tebežinodama, kad jos ir jo keliai sueiti nebegali, kad ji jau atliko tai, ką turėjo.

Rugpjūčio 8 d. 14 val. VYSKUPO SKVERELYJE, prie L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos.

Joniškio kultūros centro teatras „Žiburys“. Nikolajus Gogolis „VEDYBOS“ rež. Violeta Tuomaitė.

Taigi apie ką ir kaip − žiburietiškai gogoliškos „Vedybos“?Spektaklio veiksmas prasideda Peterburge, „garsaus rūmų patarėjo, ekspeditoriaus“ Ivano Kuzmičiaus Podkoliosino namuose. Tingus, savimyla rūmų patarėjas turi vieną, to meto visuomenės standartams didelį trūkumą – neturi žmonos… Visuomenės opinijos verčiamas, paisydamas gero tono bei įkalbėtas įgudusios piršliautojos Fioklos Ivanovnos, Podkoliosinas silpnumo akimirką pasižada vesti, slapta tikėdamasis, kad vien ketinimo pakaks ir tai niekada neįvyks. Tuo tarpu jo bičiulis Ilja Fomičius Kočkariovas, sužinojęs, kad jam peršama pirklio duktė Agafija Tichonovna, „tikras rafinatas“, stengiasi užbėgti jam pakenkusiai piršliautojai Fioklai už akių ir vedybas surengti pats. Tai suuodusi Fiokla imasi jam kenkti, suranda keletą jaunikių konkurentų… Visi jie turi savų interesų − kam rūpi nuotakos turtas, kam – tiesiog puikybė ir pagerėsiantis visuomenėje įvaizdis. Jų turi ir pati nuotaka, pageidaujanti ištekėti tik už bajoro. Galiausiai vedybų procesas taip susimazgo ir išsipučia, kad jo atomazga palieka visus be žado. Pasirodo tuštybių mugėje visiems atitenka tik barankos skylė…

Spektaklio veikėjai atspindi skirtingus XIX a. Rusijos visuomenės sluoksnių atstovus, kurie atsiskleidžia visoje jų komiškoje tuštybėje. Būtent tuštybė juos ir vienija. Gogolio juokas čia yra pagrindinis veikėjas

Rugpjūčio 8 d. 15,30 val. VYSKUPO SKVERE prie L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos.

Skuodo Žemaičių teatras Edmundas Untulis „KUR DĖTI TREČIĄ ?“ rež. Edmundas Untulis. Žemaičių teatras, žemaitiškai parodys pilną aistrų geometrinę ( nes aiškinsis apie trikampių reikšmę žmogaus gyvenime) komediją „Kur dėti trečią?“. Komediją sukūrė „ant smūgio“, vos tik „Išleido iš po kūbilo“, nes skuodiškiai atristai nepakartojami, „tokių mitrių daugiau niekur kitur nėra.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.