Sekmadienį miegosime viena valanda trumpiau

Šį savaitgalį, naktį  iš kovo 27-osios į 28-ąją, šalyje bus įvedamas vasaros laikas, o tai reiškia, kad vėl atėjo metas sukti laikrodžius. Laikas bus sukamas valanda į priekį.  Laikrodis sukamas vieną valandą į priekį paskutinį kovo sekmadienį 3 val. Lietuvos laiku.

Galiojant vasaros laikui, šviesusis paros metas ryte prasideda vėliau ir vakare trunka ilgiau, palyginti su žiemos laiku. Esant žiemos laikui, šviesusis paros metas rytais prasideda anksčiau, bet anksčiau sutemsta vakarais.

Pirmą kartą ES mastu dėl vasaros laiko įvedimo buvo sutarta 1980-aisiais ir nuo tada visos ES valstybės dukart per metus persuka laikrodžius.
Nors laikrodžių sukimas sulaukia daug kritikos ir buvo svarstoma jo atsisakyti, šiemet laikrodžius persukti vis dar bus privalu, nors Europos Parlamento sprendimas dėl sezoninio laiko buvo atidėtas iki 2021 metų.

Idėją atsisakyti laikrodžių sukiojimo remia ir Europos Komisija, ir Europos Parlamentas, tačiau pasiekti bendro sutarimo kol kas nepavyksta.

Tose valstybėse, kurios pasirinktų vasaros laiką, paskutinį kartą laikrodžiai būtų persukami paskutinį 2021 metų kovo sekmadienį, o, pageidaujančios pasilikti žiemos laiką, tą padarytų 2021-ųjų paskutinį spalio sekmadienį. Tačiau tam, kad ES teisės aktas būtų priimtas, jį turi patvirtinti Europos Parlamentas ir ES Taryba.

NYKŠČIAI


4 komentarai

  1. raiks tai raiks persukt , pats gi tai nepersuksi laika , raiks nest laikrodziu meistrui anas is ta duonu valga .

  2. Kodel gi nepersuksi, nors dabar pasuk viena valanda i prieki. Nereiks nakti persukt.

  3. As bundu jau, jauciu kvapa is virtuves, Marela amlietu su spirgiais kepa. Bundu

  4. AS DAZYTUS KIUASINIUS SAPNUOS VALGAU

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.