Šeimai reikia pagalbos – specialistai pasirengę padėti

Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ – tai 1991 metais Lietuvoje įkurta nepolitinė, nevyriausybinė ir nereliginė, vaiko teisėms atstovaujanti organizacija, veikianti visoje Lietuvoje. Tai vienintelė Šiaurės Rytų Europos organizacija, nuo 2002 m. esanti tarptautinės organizacijos „Save the Children International“ tikrąja nare.

Praėjusį penktadienį į Anykščius atvykusi organizacijos „Gelbėkit vaikus“ komanda atviram pokalbiui apie bendradarbiavimą subūrė Anykščių rajono institucijas, dirbančias socialinėje srityje.

Diskusiją „Tarpinstitucinis bendradarbiavimas, užtikrinant vaiko gerovę: kaip mums sekasi?“ moderavo   organizacijos „Gelbėkit vaikus“ psichologė Silvestra Markuckienė.

Trumpai apie tai, kaip rajone dirbamas socialinis darbas su vaikais ir šeimomis kalbėjo Anykščių savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Veneta Veršulytė, kuri šią sritį gerai žino, nes ne vienerius metus yra dirbusi savivaldybės  Socialinės paramos skyriaus vedėjos pareigose.  „Norisi džiaugtis sklandžiu bendradarbiavimu tarp visų rajono institucijų. Teko būti ne vienoje savivaldybėje. Kitur net nėra nevyriausybinių organizacijų, kurios galėtų būti partneriais. Mes girdime visas organizacijas, visiems rūpi vaikai. Yra įdirbis, jis matomas ir visą tai kuria mūsų žmonės. Greitu laiku bus baigtos atnaujinti Jokūbavos šeimynos patalpos, skatiname bendruomeninių namų steigimą, Globos centro perkėlimą iš Aulelių į Anykščius, socialiniai projektai ir iniciatyvos gauna paramą, tam naudojame europinius fondus ir savivaldybės paramą. Jei žmonės susiburia tam pačiam tikslui, gauna palaikymą iš rajono valdžios, tuomet galima kalnus nuversti“, – kalbėjo V. Veršulytė.

„Pažįstu specialistus, dirbančius su šeimomis. Mano darbo tikslas – daugiau dirbti su sistemomis, bet nemažai dirbame ir su konkrečiais atvejais. Bendradarbiaujame su VšĮ „Anykščių jausmų ratas“. Tai moterų reintegracijos centras, kuriame suteikiama galimybė priklausomybių turinčioms motinoms gyventi kartu su savo vaikais.  Bendradarbiaujame ir su Anykščių socialinės gerovės centru  bei Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centru“, – pasakojo rajono Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Vida Dičiūnaitė.

Apie Anykščių rajono socialinių tarnybų darbą daug gerų žodžių išsakė ir Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus  vedėja Irena  Gaigalienė. Pasak vedėjos, Anykščių  rajonas apskrities mastu yra geografiškai palankioje vietoje. Anykščiuose sklandžiai vyksta Atvejo vadyba, pagalbos šeimoms organizavimas yra greitas bei duoda gerų rezultatų: mažėja ypač problemiškų atvejų, vaikai vis rečiau paimami iš šeimų.

Moderatorei paklausus, ar skiriasi institucijų darbas po vaiko teisių apsaugos sistemos reorganizacijos ir kaip pavyksta susitvarkyti, Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos Anykščių rajono skyriuje patarėja dirbanti Laima Zukienė kalbėjo: „Kai prasidėjo reforma, buvo šiek tiek pasimetimo. Anykščiuose skyriuje likome tie patys specialistai, atėję su ilgamete darbo patirtimi. Likome tame pačiame rajone, dirbame su tais pačiais žmonėmis, tik su pasikeitusiu pavaldumu ir pasikeitusia įstatymine baze. Anksčiau žiūrėjome į savivaldybę, dabar – į apskritį. Sprendžiame Anykščių krašto žmonių problemas, sukamės tame pačiame rate. Su kiekviena diena darosi vis aiškiau. Tenka mokytis daug naujų dalykų ir sąvokų, ieškome naujų sąsajų su socialiniais partneriais. Bendradarbiauti yra labai svarbu. Einame į tėvų susirinkimus ugdymo įstaigose, bendraujame, įsiklausome į šeimų problemas. Nesame skriaudėjai, siekiame suprasti vaiką, padėti suorganizuoti jam būtiną pagalbą“.

Plačiau „Šilelyje“

Dalina RUPINSKIENĖ

 

14 komentarų

  1. Ką dirba Girnienė? Papasakokit. Ar tik į seminarus važinėja?

    • Tokių atsidavusių, idėjinių, mylinčių vaikus besąlygiškai, kaip Jūratė dar reikia paieškoti. Šaunuolė Girnienė !

  2. Tiek daug pasigyrimo iš savivaldybės administracijos bet faktiškai situacija rajone ar keičiasi į gerą?
    Štai faktas – „Rugsėjo 23-ąją, apie 7.20 val., 2005 metais gimusi moksleivė išvyko iš savo namų, esančių Kurkliuose, į Anykščių A. Baranausko pagrindinę mokyklą, kurioje mokosi, ir iki šiol negrįžo.“ citata paimta iš šio tinklalapio 2019-09-25.
    Kas vykdo/ar nevykdo prevenciją tokiems atvejams?

  3. Pirmoji prevencija – tėvai, mokykla.

  4. Ką apie vaikus ir jų auklėjimą supranta šitos specialistės kurios pačios vaikų neturi ir jų neaugina? Pasiskaityti ir paauklėti visi gudrūs. Įdomu kaip savo atžalas auklėtu.

    • … kartais neturintis vaikų labiau išmano, negu 10 pagimdęs…mokytoja dirbant savotiška 2 -a mama, be to ne tundroj gyvenam yra brolių, sesių vaikai…ko čia mindot ant -neturi vaikų. ..

  5. kuo daugiau tarnybų, tuo daugiau problemų.
    Kai atsiranda konkretus sudėtingas atvejis, nėra į ką kreiptis.Siuntinėja vieni nuo kitų.Viskas tik teoriškai gražiai atrodo, o tikrovė kitokia.Daug dokumentų, raštų, o problema taip ir lieka….

  6. reikia organizacijos"Gelbėkit suaugusius"

    Reikia organizacijos“Gelbėkit suaugusius“nuo vaikų teisių ir pareigų bei atsakomybės neturėjimo.
    „Gelbėkit vaikus“. Nuo ko reikia gelbėti vaikus?
    Nebent, nuo pačių savęs, nuo ribų neturėjimo, nuo tinginystės, nuo manipuliavimo savo teisėmis.
    Žinoma yra išimčių, bet tai maža dalis.

  7. Močiutės liūdnais veidais

  8. Tik ne GIRNIENÉ,vaikus nuo jos saugoti reikia ,kos jos elgesys su vaikais mokykloje???

  9. … globos namų naikinimas, -nežinau ar čia geresnis pasirinkimas, ko tai nemanau…

  10. Anonimas :))))

    vaikai 8-10metu vazineja prie savivaldybes skersai kelio ir nieks nemato kaip negyvenamoj saloj gyventume mazai vienos nelaimes Vaidlonyse. Tevai atsako uz vaikus

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.