Savivaldybė ieško paliktų automobilių savininkų

Palikti ir neeksploatuojami  automobiliai yra bene kiekvieno miesto problema. Ne išimtis ir Anykščiai.

Prie miesto sinagogos nuo 2019 metų vasaros stovi kažkieno paliktas automobilis. Prieš kurį laiką anykštėnai pastebėjo, kad už automobilio lango valytuvo užkištas savivaldybės kreipimasis į automobilio savininką, kad jis pasiimtų automobilį.

„Nykščiai“ paskambino nurodytu telefonu Bendrojo ir ūkio skyriaus „žaliajam patruliui“ Reginai Taugirdienei ir klausė, ar daug mieste tokių bešeimininkių automobilių. R. Taugirdienė „Nykščių“ klausimą peradresavo skyriaus vedėjo pavaduotojui Simui Aštrauskui, teigdama, kad šiose pareigose dirba pirmą savaitę ir kol kas tikslios informacijos nežino.

„Viena iš savivaldybės funkcijų yra prižiūrėti miesto viešąsias  erdves. Prieš kelias dienas savivaldybė gavo pranešimą, kad sinagogos kieme seniai stovi automobilis. Į pranešimą reagavome ir palikome informaciją galimam automobilio savininkui. Mes važiuojame per miestą ir fiksuojame kiemuose ar kur kitur paliktus automobilius, kur vizualiai matosi, kad jie seniai stovi neeksploatuojami.  Dažniausiai tai būna automobiliai su nuleistomis padangomis, apdulkėjusiais  stiklais. Tuomet klausiame to kiemo gyventojų, gal jie žino, kieno automobilis. Dažniausiai sužinome, susiskambiname ir išsprendžiame problemą. Visada reaguojame į gyventojų pranešimus dėl palikto  automobilio ar kito kokio turto, kuris ilgą laiką būna toje pat vietoje“, – sakė S. Aštrauskas.

Paklaustas, ar tuomet, jei kartais automobilio savininko nepasiseka rasti, savivaldybė turi teisę automobilį išvežti, vedėjo pavaduotojas paaiškino:  „Kol kas to daryti neteko, tuomet tektų turtą pripažinti bešeimininkiu, tai būtų ilga procedūra. Anykščiai mažas miestas, gyventojai vieni kitus pažįsta, tad šeimininkus vienokiu ar kitokiu būdu surandame ir geranoriškai susitariame.  Ir nubausti, bent jau kiek aš žinau, kol kas neteko nieko“.

Praėjus kuriam laikui po poklalbio, į redakciją paskambinęs S. Aštrauskas pranešė, kad jau rado sinagogos kieme palikto automobilio savininką, kuris pažadėjo transporto priemonę išvešti, ir dėkojo pastabiems anykštėnams,

NYKŠČIAI

8 komentarai

 1. Ziburio g. kur buvo turgus baisu ir ziuret , kiek ten visokiu supuvusiu masinu prigrusta , stovi gal 5- 8 metai ir gadina vaizda , o juk ten daug pravaziuoja i Kalitos kalna turistu , ekskursijos.

 2. Ta aikstele prie senojo turgaus tikrai estetinio vaizdo nesuteikia, bet pakeist nera kaip, nes tai privati valda, ne daugiabucio kiemas. O vieta siaip labai patraukli ir patogi verslui kurti

 3. Mano nuomone savivaldybės tarnautojai labai neefektyviai naudoja savo darbo resursus ir be reikalo trikdo kitus gyventojus, nesusijusius su apleistu turtu.
  Valdžios institucijos paprastai turi prieigas prie VĮ Regitra ir iš jos duomenų sistemos gali pasiimti visus duomenis apie registruotą automobilį.
  Na, bet naudotis informatoriais matomai naudingiau ir taip palaikoma sava valdymo sistema.

  • negudriam ir nežinančiam įstatymų juozeliui

   jei juozas būtų nors kiek gudresnis, tai žinotų, kad Regitra neteikia duomenų nei raštu nei žodžiu apie savininkus nei juozeliams, nei savivaldybei, nei kokiai kitai tarnybai. Duomenys teikiami tik institucijoms, kurios vykdo ikiteisminius tyrimus ar nusikaltimus ar ANK nusižengimus ir tai tik pagrindus būtinybę.

   • jeigu teršiantis aplinką objektas nėra pagrindas administracinio nusižengimo protokolui surašyti, tai galima ir toliau varles ganyti… Tarnautojams svarbu darbą imituoti, o ne imti ir padaryti.

   • Aha, kaip šito nežino Vaičiūnas, kuris stebėjo sankryžą ir siuntė bausti vairuotojus, kurie užmynė „Stop“ liniją

 4. Visų pirma turi būt ženklas ,jei masina niekieno ( ta prasme nenaudojanti tik užima vietą ) bus išveźta o šeimininkas turės sumokėt už transportą ir laikymą .Rast šeimininką padės registrų centras .viskas .Uždės vienam ,kitam baudas ir baigsis laikymas “ lupenų “ kiemuose .Galvokit politikai ,kur reikia ,o ne varles problemas spręskit ar klaikių kioskų vietas

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.