Pristatyta nauja anykštėno knyga

Kovo 20 dieną labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ Anykščių viešojoje bibliotekoje ir A. Vienuolio progimnazijoje pristatė „Šilelio“ redaktoriaus Lino Bitvinsko naujausią eilėraščių knygą „Kodėl miške švilpauti negalima“.

Fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Mandrijauskaitė sveikino susirinkusius į biblioteką ir pirmiausia pasakė, kad „šiandien – laimės diena“. Žinoma, tokią dieną turi kas nors gero nutikti, tad V.Mandrijauskaitė pažadėjo, kad kiekvienas vaikas gaus po pačią geriausią dovaną – knygą.  Renginyje dalyvavo Antano Baranausko pagrindinės mokyklos 3B ir 4B klasių mokiniai, kartu su mokytojomis Daiva Barauskiene ir Raimonda Bauriene, Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos pradinukai su bibliotekininke Danute Rimiene bei miesto darželių auklėtiniai.
L. Bitvinskas vaikams pasakojo apie kodus, kuriuos protėviai sudėjo į įvairias legendas. Dalis naujosios knygos, kurią fondas išleido 20 000 egzempliorių tiražu, yra skirta Anykščių kraštui ir jo gamtai. Knygoje galima rasti eilėraščių apie Šventosios upę, Storių kalvas. Beje, moksleiviai atėjo pasiruošę skaityti L. Bitvinsko eiles ir net papildomai iliustravę.
O iš bibliotekos paramos fondo „Švieskime vaikus“ direktorė Vaida Mandrijauskaitė šio fondo savanorė Regina Patalauskienė ir L.Bitvinskas nuvyko į A.Vienuolio progimnaziją, kur rašytojas šeštokams vedė literatūrinę pamoką ir pristatė naująją knygą.
NYKŠČIAI

3 komentarai

  1. Leonas Al.

    KAIP GERAI, KAD ANYKŠČIŲ DIRVOJE DYGSTA IR VIS AUKŠČIAU AUGA LITERATŪRINĮ DANGŲ VIRŠŪNĖMIS REMDAMI TALENTAI. SVEIKINU! DŽIAUGIUOSI.

  2. O kur būtų galima šią knygą įsigyti???

  3. Regina (fondo savanorė)

    Šių metų fondo ,,Švieskime vaikus“ organizuotame Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse dalyvavo apie 50 autorių, kurie pateikė savo kūrinius. Kūrinius vertino autoritetinga komisija, vadovaujama vaikų literatūros tyrinėtojo doc. dr.Kęstučio Urbos. Tik 6 autorių knygos buvo atrinktos į ,,Vaikų bibliotekėlės“ komplektą!!! Lino knyga ,,Kodėl miške švilpauti negalima“ yra viena iš jų. Autorius tapo ir šio konkurso lauretu! Lino knygelė kartu su kitomis fondo knygutėmis pasklis po visą Lietuvą, taip garsindama ne tik autorių, bet ir Anykščius! Anykščiai gali didžiuotis turėdami tokį vaikų rašytoją!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.