Pristatyta knyga, skirta siaurojo geležinkelio jubiliejui

Anykščių viešojoje bibliotekoje pristatyta VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktoriaus dr. Dariaus Liutiko knyga „Siaurasis geležinkelis Lietuvoje. Anykščių ir Panevėžio siaurukas“. Knyga skirta Siauruko 125 metų jubiliejui paminėti.

Knygos autorius papasakojo apie knygos idėją, apie tai kas sudėliota į knygą ir kodėl svarbu yra saugoti siaurojo geležinkelio paveldą. Kaip teigė knygos autorius, knygoje aprašoma siaurojo geležinkelio istorija, dabartis, piešiama ateities vizija, aprašomi aplink Aukštaitijos siauruką esantys turistiniai objektai bei lankytinos vietos, kurie galbūt mažai kam dar yra žinomi.

Knygoje taip pat pristatomos Siauruko vykdomos veiklos: siūlomos pramogos, paslaugos, reguliarūs ir trumpieji reisai, šventinės kelionės bei edukacinės programos. Knyga gausiai iliustruota praeities, dabarties ir netgi dirbtinio intelekto pagalba sukurtomis būsimos ateities siaurojo geležinkelio fotografijomis.

Renginio metu knygos autorius taip pat pristatė trumpą filmuką apie Siauruke vykstančias šventes ir renginius. Sveikinimo žodžius autoriui tarė Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos direktorė Jurgita Bugailiškienė, Anykščių Antano Baranausko ir Antano Vienuolio Žukausko memorialinio muziejaus laikinai einantis direktoriaus pareigas Antanas Verbickas, Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Jurgita Banienė ir gausybė svečių, susirinkusių į knygos sutiktuves.

Džiaugiamės ir linkime sėkmės VšĮ „Aukštaitijos siaurajam geležinkeliui“ ir jo vadovui Dariui Liutikui bei linkime ir toliau plėtoti bei įgyvendinti naujas kūrybiškas idėjas, puoselėjančias siaurojo geležinkelio paveldą.

Justė Jablonskienė

Kultūros vadybos ir personalo vystymo skyriaus vedėja

Nuotraukos Violetos Matelienės

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.