Praeitų vienas ar vis dėlto du?

Þinomas žurnalistas Andrius Tapinas neapsisprendusiems rinkėjams siūlo formulę, kuri, tikėtina, padės tai padaryti.
Tačiau Anykščių – Panevėžio rinkimų apygardos kandidatai, greičiausiai, beveik nė vienas nenorėtų, jog pagal užsienio kalbų mokėjimą, užimtas pareigas sovietmečiu ir galų gale gimimo datą rinkėjai juos išreitinguotų. Be to, savo „apsišpilkavime“ su Valentinu Mazuroniu, A. Tapinas teigia, jog seno kirpimo žiniasklaida tobulai įvaldžiusi politikų rinkiminį reketą. O kaip yra Anykščiuose?
Šiais metais rinkimuose dalyvauja viso labo 6 kandidatai, kuriuos galima vadinti tikrais anykštėnais. Kaip keitėsi jų politinė situacija per paskutiniuosius ketverius metus?
Seimo narys Sergejus Jovaiša – sulaukė skyriaus palaikymo. Prieš ketverius metus vietiniai konservatoriai nenorėjo jo matyti kaip kandidato Seimo rinkimuose.
Seimo narys Ričardas Sargūnas – buvo kelis kartus aktyvesnis, neteko buvusio didžiulio kupiškėnų palaikymo.
Vicemeras Sigutis Obelevičius – kelis kartus padidino “apsukas”, reiškiasi kaip vienmandatininkas. Daug kas jį mato kaip S. Jovaišos konkurentą.
Þemės ūkio skyriaus vedėjas Antanas Baura – sulaužė pažadą ir neatsispyrė pagundai dar sykį pamėginti. Greičiausiai, dėl išaugusių partijos reitingų.
Tarybos narys Lukas Pakeltis –  partijos sąraše keletą kartų pagerino pozicijas ir vykdo, bene, aktyviausią vizualinę reklaminę kampaniją.
Seniūnas Algirdas Gansiniauskas – aktyvioje politinėje veikloje nedalyvavęs, šįkart nusprendė pasitikrinti.
A. Tapino formulė subalansuota labiau daugiamandatininkams, bet puikiai tinka ir vienmandatininkams.
Kandidatams ir rinkėjams žurnalistas siūlo pasitikrinti.
Keitęs partiją: -3 balai. Nemoka anglų kalbos: – 4 balai. Moka daugiau kalbų (be anglų ir rusų): +2 balai už kiekvieną kalbą. Neturi aukštojo išsilavinimo: – 6 balai. Turi magistro aukštąjį išsilavinimą: +2 balai, mokslų daktaro: +4 balai. Turi tik sovietinį aukštąjį išsilavinimą: -3 balai. Turi aukštąjį išsilavinimą užsienio universitete: +3 balai. Išsilavinimas nesusijęs su teise, politika ar vadyba: -1 balas. Ëjo aukštas pareigas sovietiniame režime: -3 balai. Turi patirties valstybės tarnyboje ar viešajame sektoriuje užsienyje: nuo -3 iki +3 jūsų nuožiūra (buhalterė kolūkyje šiek tiek skiriasi nuo Europos audito rūmų seniūno). Visą gyvenimą užsiėmė veikla, niekuo nesusijusia nei su valstybės valdymu, nei su viešuoju administravimu: -4 balai.Daugiau kaip penkias kadencijas Seime: -3 balai. Daugiau kaip tris kadencijas Seime: -1 balas. Neturi patirties Seime: patys nuspręskite, kaip vertinti – pliusu ar minusu. Daugiau nei 65 metai: -2 balai (jeigu norite, kad į valdžią ateitų jaunesni, jeigu manote, kad valdžioje turi būti pensinio amžiaus žmonės, tada skirkite pliusinius balus). Pajamų ir interesų deklaracija jums kelia įtarimų: -2 balai.
A. Tapinas paskutiniu metu nevynioja į vatą žodžių kalbėdamas ne tik apie vyresnės kartos politikus, bet ir apie senąją žurnalistų kartą.
„Seno kirpimo žiniasklaida mokėjo ir tebemoka reketuoti politikus. Ypač – prieš rinkimus, kai nori iš jų pinigų. Tai kuo mes esam prastesni? Pareketuokim. Paremkit „Laisvės televiziją“, gerbiamas Valentinai, duokit dolerį“, – socialiniai tinklai ūžia po tokio įtakingo žurnalisto kreipimosi į Darbo partijos pirmininką Valentiną Mazuronį.
Anykščiuose – nieko panašaus?
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.