Po vienu stogu sunkiai įsivaizduoja

Buvęs Anykščių savivaldybės ligoninės gydytojas Leonas Alesionka sako, jog būtų lengviau, paprasčiau bei pigiau rajono gydymo įstaigas palikti ten, kur jos ir yra. Užtektų tik sutvarkyti susisiekimą.
Užvakar „Nykščiai.lt“ pranešė apie surengtą pasitarimą rajono mero Kęstučio Tubio kabinete, kuriame ieškota būdų, kaip polikliniką ir ligoninę sutalpinti po vienu stogu.
Idėja į laisvas Anykščių ligoninės patalpas perkelti Anykščių PSPC – ne naujiena. Ji vystoma nuo 2008-ųjų.
„Be abejo, ligoniams tai būtų patogiau. Bet supraskite ir tai, kad Anykščių poliklinika pastatyta tikrai pagal progresyvų projektą. Vien odos ligų – mano kabinetas – taip buvo įrengtas, kad kažkada net Maskva nustebo… Norint į dabartinę ligoninę viską sukišti, tai nieko nebus. Reikia įrengti vieną iš tų pastatų, kurie stovi tušti. Tada jau nebeaišku, ką ir nuo ko pradėti. Labiausiai tiktų chirurginis blokas, esantis kairėje pusėje, bet ten reikia didelių investicijų“,  – teigė L. Alesionka.
Buvusio Anykščių mero teigimu, didžiulis ligoninės kompleksas pradėtas statyti, dar prieš jam 1992 m. tampant Seimo nariu.
„Ji buvo projektuojama, kai visi bijojo, kad Visagino atominės elektrinės neištiktų Èernobylio likimas. Manyta, jog panašios avarijos atveju visas Vilniaus gydymo įstaigas tetų evakuoti. Pagal planus tada Santariškių ligoninė būtų perkelta į Anykščius. Be to, manyta, kad Anykščiai labai geras perspektyvas turintis miestas. Visi galvojo, kad jis plėsis, o nesitrauks. Dabar aišku, jog klaidingai. Anykščiai neišnyko, bet beveik nieko ir neliko“, – mintis dėstė kraštui jaunystėje daug jėgų atidavęs medikas.  
Rajono ir sveikatos priežiūros įstaigų vadovai prieš pora dienų nusprendė pradėti rengti investicinį projektą, kuris turėtų įvertinti Anykščių PSPC perkėlimo į laisvas Anykščių ligoninės patalpas visuomeninį ir ekonominį naudingumą.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.