Pažintis su kario profesija

Anykščių Antano Baranausko pagrindinėje mokykloje lankėsi  Panevėžio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus atstovai: kapitonė Rasa Grigalienė ir vyr. seržantas Renaldas Stuknys. 9-10 klasių mokiniams vyko pamoka apie karo tarnybą. Renaldas Stuknys supažindino mokinius su karo tarnybos būdais.

Nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba – tai galimybė įgyti karinį parengtumą, atlikti pareigą Tėvynei. Nuo 18  metų jaunuolis ar jaunuolė gali atlikti karo tarnybą, kuri trunka 9 mėnesius.  Šios tarnybos metu galima įgyti karinės taktikos, Inžinerijos, topografijos, rikiuotės, ryšių valdymo irk t. specialybes. Po 9 tarnybos mėnesių galima pretenduoti į profesinę karo tarnybą pagal įgytą specialybę. Dar vienas būdas –derinti civilinę karjerą ar studijas su karyba. Karys savanoris per metus pratybose praleidžia 20-30 parų: mokosi valdyti ginklą, teikti pirmąją medicininę pagalbą, susipažįsta su taktika, topografija, išbando radijo ryšį. Savanoriai dalyvauja tarptautinėse operacijose, padeda stichinių nelaimių metu, o prireikus sustiprina reguliariosios kariuomenės vienetus.
Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus atstovai supažindino su  Lietuvos ginkluotųjų pajėgų struktūra, tarptautinėmis operacijomis, kuriose dalyvauja Lietuvos kariai.  Jaunesnių klasių mokiniai turėjo galimybę susipažinti su ginklais, kuriuos į mokyklą iš Panevėžio atsivežė svečiai.

Daiva Tručinskienė

2 komentarai

  1. ar atveze parodyt auksinius saukstus ,samcius

  2. atvežė, auksinių svogūnų!!!! Pagarba mūsų kariuomenei ☺

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.