Pasaulis. Vietname mirties bausme nuteista milijardinės aferos kūrėja

Lietuviški sukčiai yra smulkmė, palyginus su vietnamiete Truong My Lan. Hošimino teismas nuteisė mirties bausme 67 metų Vietnamo verslininkę Truong My Lan už vieno didžiausių šalies bankų plėšimą per 11 metų.

Truong My Lan buvo pripažinta kalta gavusi 304 trilijonus vonų (apie 12,5 mlrd. USD) paskolų iš Saigono komercinio banko (SCB), kurį pati ir faktiškai kontroliavo. Tačiau bendra jos veiksmų žala vertinama 27 milijardais JAV dolerių. Truong My Lan kaltės nepripažino ir suvertė kaltę savo pavaldiniams.


Liudyti buvo iškviesta 2700 asmenų, byloje dalyvavo 10 valstybės kaltintojų ir apie 200 advokatų.Kaltinamoji medžiaga tilpo į 104 dėžes, kurių bendras svoris – 6 tonos. Kartu su Truong My Lan 85 žmonės buvo teisiami ir laukia nuosprendžio.


Pasak kaltinimo, Truong Mi Lan, pasinaudojo apgaulingomis paskolos paraiškomis, kad išsiurbtų pinigus iš Saigono komercinio banko, kurio 90% akcijų jai priklausė.

Policija teigia, kad sukčiavimas buvo nukreiptas į visus SCB obligacijų turėtojus, kurie negalėjo atsiimti savo pinigų ir negavo palūkanų ar pagrindinės sumos. Nuo sukčiavimo nukentėjo apie 42 tūkst.indėlininkų. Prokuratūros teigimu, Truong Mi Lan panaudojo netikras paskolos paraiškas, kad atimtų pinigus iš SCB.
Pradėjusi nuo prekybos kosmetika turguje Truong My Lan užsiėmė nekilnojamuoju turtu ir vėliau sujungus 3 mažus bankus tapo Saigono komercinio banko valdytoja. Kitaip sakant, vogė pati iš savęs. Jos vairuotojas jos name buvo sukrovęs apie 2 milijardus dolerių.

Truong My Lan nuostrendį žada apskųsti, praneša Reuters.

3 komentarai

  1. 12 mlj, manote pas mus tokių nėra ?

  2. Kieta moteriškė.

  3. Lietuvos vagis aferistus teis ? Eilėj ožio banda dvokianti.Jovaiša ar tau negėda ? Gražinai kas tau nepriklauso ?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.