Partnerystės įstatymui stumti prisireikė klastos

Šiandien Seime 60 balsų už, 52 prieš ir 3 susilaikius nubalsuota už Civilinės sąjungos įstatymo projektą. Sergejus Jovaiša ir Tomas Tomilinas vėl „veikė“ sutartinai.

Seime vakar iš dienotvarkės išimtas Civilinės sąjungos įstatymo projektas šiandien netikėtai vėl įtrauktas. Matyt tam, kad visuomenė nespėtų sureaguoti, o ir dalis Seimo narių nespėtų grįžti iš komandiruočių. Šį pasiūlymą teikė valdantieji, o palaikė ištikimi valdančiųjų konservatorių ir liberalų vasalai – socialdemokratų frakcija. Projektas praėjo balsavimą vėlgi dėka socialdemokratų ir trijų Skvernelio „Vardan Lietuvos“ narių.
Žinoma, smogiamoji šio įstatymo priėmimo jėga – vadinamoji Tėvynės Sąjunga, save įvardijanti konservatoriais ir prisistatinėjusi šeimos ir tautos gynėja. Ši politinė jėga, nors pati dabar murkdosi didžiuliame skandale, kartu su savo vasalais išdavė savo rinkėjus ir visiškai nepaiso visuomenės ir tautos interesų bei toliau kelia chaosą ir susipriešinimą. Lietuvos visuomenės nuomonė šiuo klausimu akivaizdi – 2023 m. vasario mėnesį nepalankus minėto projekto vertinimas buvo 72 proc. Bet balsavimas parodė, kad Seimo nariams tai nė motais. Su Anykščiai susiję Seimo nariai vėl pasižymėjo vienybe. Konservatorius Sergejus Jovaiša tradiciškai balsavo taip, kaip ir dauguma konservatorių – už. Tomas Tomilinas (demokratai „Vardan Lietuvos“) taip pat balsavo už.
Įstatymui priimti reikalingas dar vienas balsavimas.

Beje, nereikia naiviai manyti, kad šis įstatymas tuo ir pasibaigtų, nes seksualinių mažumų tikslas – tolesnis visuomenės „reformavimas“.

„Įteisinus civilines sąjungas, homoseksualios šeimos virstų nauja socialine norma, kurios kvestionavimas taptų naikintinu „prietaru“. Kaip matome iš šeimos sampratą pakeitusių šalių praktikos, „prietaras“ naikinamas ne tik iš biudžeto apmokamu viešosios nuomonės formavimu, bet ir valstybės prievartos priemonėmis. Pavyzdžiui, numatant sankcijas už vadinamąją „neapykantos kalbą“ . „Nes vyrai ir moterys yra skirtingi. Tėčiai ir mamos yra skirtingi. Vyro ir moters santuokos skiriasi nuo tos pačios lyties porų. Todėl ir teisėje jos turi būti traktuojamos skirtingai. Tai ne homofobija, tai realybės pripažinimas. Žinoma, galima pabandyti ignoruoti realybę, tačiau neįmanoma išvengti realybės ignoravimo pasekmių“ – rašo Kristina Zamarytė -Sakavičienė.

Linas Bitvinskas

14 komentarų

 1. Normalūs seimūnai balsuoja normaliai , visokie Konstituciją pažeidinėjantys gražuliai- ąžuoliukai- gaižauskiukai balsuoja kaip putka liepė. Gėda už tokius.

 2. Malonu, kad Anykščių kandidatai nestovi vienose gretose su tokias Seimo nariais.
  Pateikiamas sąrašas Seimo žvaigždžių ( kurie nepritarė)
  Valentinas Bukauskas
  Viktoras Fiodorovas
  Aidas Gedvilas
  Petras Gražulis
  Dainius Kepenis
  Česlav Olševski
  Andrius Palionis
  Beata Pietkiewicz
  Mindaugas Puidokas
  Artūras Skardžius
  Zenonas Streikus
  Robertas Šarknickas
  Agnė Širinskienė
  Rita Tamašunienė
  Valdemaras Valkiūnas
  Remigijus Žemaitaitis

  • Gražulis dar gali balsuoti?

   • nu supratimas, dieve dieve… Kaip tik seime reikia kuo daugiau tokių kaip Gražulis. Ir šneka kur reikia, ir nenusišneka. tik nepatinka tiems kurie nenori teisybės. Ir ne vagis ar korumpuotasis

  • gal ir reikia

   Kuo blogi šie Seimo nariai? Ir Anykščių kandidatams ne su Seimo nariais kažkokiais reikia stovėti, o atstovauti Anykščius. Tam jie ten ir pasiųsti. Įdomu, kiek balsavimo teisę turinčių Anykštėnų tam pritaria? 10 proc?

 3. Šlykštu ir tiek. Šitie du pažangučiai nepasivargino atsiklausti anykštėnų, ar jiem reikalingi šitie antimoraliniai įstatymai. Apskritai, Lietuvos žmonių tarsi nevargina infliacija, mažos pajamos, krachas medicinos, švietimo sistemose, prichvatizuotas Ignitis su kosminėm elektros kainom. Šiuos du seimūnus jaudina tik intymūs reikalai?

 4. O, kas jiems. Palikę pirmas žmonas, dėl jaunesnių , padarę nelaimingais savo pirmos santuokos vaikus. Be moralės , atsakomybės, apgailėtini žmogeliai.

  • Buves lošejas

   O ko tiketis iš turinčio priklausomybę ir alkoholiko palikus šeimą ? Tokiems šeimos vertybes nulis sveiku! O Tomilinas jau atsikrsuste i Anykščius kaip žadejo ? Trintukas tik prie lesykleles stumiasi .

 5. Svedasu Jadze

  Niekaip nesuprontu, ar tai raiškes kad šitie berniokai mėgzta pačiulpt saldaines ? Tikreusei jie abu jaunystėj mėgo palaižyt ir Eskimo ledus ? 🙂

 6. po tokių veiksmų ar kam iš konservatorių liberalų ir socdemų negėda būti tokiose partijose? Lauksite kol pas jūsų vaikus ir anūkus bartoškevičiai ateis?

  • Gėda būti vienoje partijoje su Karbauskiu.

   • Geriau būti šalia pedofilų gynėjų, kurie kartu atsakingi ir už visus dėl narkotikų vartojimo alpstančius vaikus (vartojimas suaktyvėjo prasidėjus diskusijoms dėl įteisinimo), nei šalia Karbauskio, kuris už lietuvybę, šeimas ir blaivybę. Su tokiomis vertybėmis tik po lapais slėptis. Jūs kur augot, patvory?

 7. Svedasu Jadze

  Šindei vel nubudau autobusu statelai, visa girta, vemeu, apsdyrbau…. bet galiu parakuot kad kartais nusyšneku ir nebekantraliuoju sava veiksmu ! Bandau užsikaduot na geryma ! Pereinu int koksa ir miltaliu su žolu !

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.