Pagrindines pavertus skyriais, planuojama sutaupyti per 150 tūkstančių

Anykščių rajono savivaldybės taryboje bus balsuojama dėl rajono mokyklų reorganizavimo Traupio, Debeikių ir Viešintų pagrindinės mokyklos taptų kitų mokyklų skyriais. Dėl mažo mokinių skaičiaus minėtose mokyklose beveik visos klasės yra jungtinės.

 

 

Anykščių rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų bendrojo plano pakeitimai mokyklų bendruomenėms buvo pristatyti 2019 m. gruodžio 16 ir 18 dienomis mokyklose vykusiuose susirinkimuose. Susirinkimuose ir diskusijose dalyvavo ir atitinkamų seniūnijų atstovai, gyvenviečių bendruomenių ir kitų suinteresuotų grupių atstovai. Reorganizavimo priežastis, sąlygas, mokyklos veiklą po reorganizavimo pristatė savivaldybės meras Sigutis Obelevičius, mero pavaduotojas Dainius Žiogelis ir Švietimo skyriaus vedėja Jurgita Banienė. Viešintų pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro, Debeikių ir Traupio pagrindinių mokyklų tarybų buvo paprašyta  raštu pateikti savo sprendimą − pritarti arba nepritarti tinklo plano pakeitimui.  Gauti visų mokyklų tarybų pritarimai.

Patvirtinus šiuos tinklo plano pakeitimus bus galima priimti kitus sprendimus. Numatoma Viešintų pagrindinę mokyklą-daugiafunkcį centrą (nuotraukoje- šios mokyklos vienas iš renginių), Traupio bei Debeikių pagrindines mokyklas reorganizuoti prijungimo būdu į atitinkamai Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos, Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro ir Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos skyrius. Skyriuose ir toliau būtų vykdomos visos ugdymo programos.

Nurodoma, kad po reorganizavimo veiksiančiuose skyriuose dėl pareigybių panaikinimo per metus numatoma sutaupyti apie 152 tūkstančius eurų.

Linas BITVINSKAS

 

13 komentarų

 1. Nesuprantu , tai mokinius vezios i kita mokykla, ar liks toje pacioje , tik pavadinimas pasikeis , sutaupis gal mazinant pamoku skaiciu ?

  • Jadze Svėdasų

   Tamsta ateikit į mokyklą ir parašykit paaiškinimo. O gal reikia Tamstai į Trečio amžiaus universitetą užsiregistruoti 🙂

   • Man paaiskino , nebebus valytoju , vaikai patys plaus klases ir tualetus ,tokiu kaip klases aukletoju irgi nebebus , tevai patys tures auklet savo vaikus.

 2. Naikinamas kaimas

 3. Ka numatoma daryt su atsilaisvinusiais pastatais , gal ten verslininkai vykdys kokia tai gamyba ?

 4. svarbiausia kad sau atlyginimus pasikels,vaikai nesvarbu,tikras kosmaras ,kito zodzio nebera.

 5. Fainas kunigelis Mindaugas tarp jaunimo.Saunuolis.

 6. Galejo ir mokytojos prie mokiniu nusifotografuot , o tai matau keturias mamytes ir dvi is aptarnaujancio personalo.

 7. Aš tai bent 8 mokytojas matau.

 8. Nuostabus kunigelis ,na ir labai saunus mokytoju kolektyvas auklejantis jaunima,-nes viesintu mokykla,kaip darni seima.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.