Netradicinėje pamokoje gaminosi žvakes

Balandžio 11 dieną Svėdasų bibliotekoje vyko neįprasta pamoka, kurios metu Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos penktos klasės mokiniai ne tik įsigilino į bitės pasaulį, bet ir patys pasigamino bičių vaško žvakių.

Renginio pradžioje, vaikai su pasididžiavimu klausėsi eilėraščių apie bites. Jos, kaip paaiškėjo per diskusiją, ne tik yra svarbios gamtoje, bet ir turi didelį poveikį žmonėms. Kalbėjome apie tai, iš kur atsiranda vaškas, ir kiek svarbios bitės pasauliui.

Po įdomios ir pažintinės diskusijos apie bitės pasaulį, vaikai pasiruošė praktiniam užsiėmimui – žvakių liejimui iš bičių vaško. Bibliotekos patalpa prisipildė ypatingu kvapu, kuriame susipynė medaus ir vaško aromatai. Tai priminė jaukius šeimos vakarus prie židinio ar Kalėdų laikotarpį. Supylus išlydytą vašką į formas, vaikai stebėjo, kaip jų kūriniai palaipsniui įgauna formą, jie kantriai laukė, kol jų darbai sustings ir taps žvakėmis. Šis laukimas, turėdamas nežinomybės ir netikrumo elementų, tik sustiprino jų laimės jausmą.

Svėdasų bibliotekos informacija ir nuotraukos.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.