Nerijus Vyšniauskas: „Kavarskas turės kuo nustebinti“

Paskelbta, kad Lietuvos mažųjų kultūros sostinių atrankos posėdyje nuspręsta, jog kitais metais Kavarsko miestas taps viena iš 9 mažųjų Kultūros sostinių.

 Kavarskiečiai, parašę projektą, kitais metais galės matuotis Kultūros sostinės karūną. Paklaustas, kas bus daroma ir ką pagal projektą kavarskiečiai numatė, Kavarsko šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Nerijus Vyšniauskas „Nykščiams“ nedetalizavo būsimų veiklų, tačiau pažadėjo, kad nuobodu nebus. „Kadangi Kavarskas tapo kultūros sostine, žinoma, kad pagrindinė veikla bus susijusi su kultūra. Numatomi koncertai, parodos, kiti gražūs ir prasmingi renginiai. Žodžiu, Kavarskas turės kuo nustebinti. Apie visus renginius bus informuojama. Planuojame į veiklas įtraukti vietos bendruomenes, ne tik miesto, bet ir seniūnijos, be to, planuojamas bendradarbiavimas ir su kitomis mažosiomis kultūros sostinėmis“, – sakė N. Vyšniauskas (Stasio Sudeikio nuotrauka).   

 Lietuvos mažosiomis  kultūros sostinėmis be Kavarsko kitąmet taps Druskininkų savivaldybėje esantis Leipalingis, Raseinių rajone esantys Nemakščiai, Sangrūda Kalvarijos savivaldybėje, Panemunėlis Rokiškio rajone, Šakyna Šiaulių rajone, Bijotai Šilalės rajone, Alsėdžiai Plungės rajone ir Elektrėnų savivaldybei priklausantis Vievis. Nuo 2018 metų Lietuvos kultūros taryba kasmet skiria 50 tūkst. eurų svarbiausiems jų projektams.

Kavarskas ir anksčiau garsėjo kultūrine veikla, sakykim, dažnai vasaromis į Kavarsko bažnyčią koncertuoti atvykdavo Sankt Peterburgo simfoninis orkestras, kurio grojimo paklausyti važiuodavo žmonės iš visos Lietuvos.

Linas BITVINSKAS

11 komentarų

 1. Valio veikliems kavarskieciams

 2. Bet kad jis lupa dideles bapkes iš zmoniu,niekam neįdomu?

 3. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad kun. dr. N. Vyšniauskas, skleisdamas Dievo žodį, skleidžia ir kultūros šviesą, organizuoja prasmingus renginius, įsimintinus, nepaprastus koncertus, šventes, kuria darną ir grožį. Linkime sėkmės ir Dievo palaimos, nešant šviesos ir tiesos žibintą!!!

 4. Ačū Kavarsko klebonui Nerijui Vyšniauskui už jo kūrybingumą, energiją, pastangas pritraukti kavarskiečius prie kultūrinio gyvenimo. Ryžto, sveikatos ir neblėstančios energijos Jūsų pasiaukojame darbe! O piktų, viskuo visada nepatenkintų, visur matančių tik blogį ir todėl nelaimingų esybių buvo ir bus, jie verti tik gailesčio, nes kažkas jų gyvenime nutiko ne taip.

 5. Bet kodėl mūsų seniūnė niekur piršto nepajudina?Prie Gansiniausko bent jau tvarka buvo Kavarske.

 6. Tikrai, seniūnės Kavarskas kaip ir neturi, jauna seniūnė,bet neveikli, kaip kokia senutė. Gal reikėtų perleisti vadovavimą, kas nori ir sugeba.

 7. Labai džiaugiames, kad rajone yra toks jūsų informacijos šaltinis, kuris nešališkai, objektyviai nušviečia įvykius. Priešingai, nei kita rajono spauda.

 8. tik jau neprminkit Gansiniausko. Ko jau ko, o rūpintis savo kavine ir į ją kviesti rajono valdžią sugebėjo, darbo laiku ir transportu prekes susivežti, tik nereikia girti negiriamą daiktą, suraskit ką kitrą.
  Jeigu dirba viasuomeninės organizacijos – pagalvokim kas yra inciatorius. Niekada neturi kad ir vietinė valdžia prisiimti visų nuopelnų sau. Pagarba visuomeninkams, kurie imasi vykdyti pasiulytus projektus. Šiuo atveju kavarskiečių padėka klebonui. Su pasiulymais ir pagalba eikime, o ne kritika ir priekaištais.

  • Kraštietis

   Ohoho, nuostabu, Kavarskas turi miesto teises ir linkime jas pateisinti. Su klebono ryšiais, organizuotumu ir entuziazmu, manau, bus viskas puiku. Linkime sėkmės ir tikrai dalyvausime

 9. Nū jo o kas dabar pasikeitė nuo gasiniausko buvo kopūstai ir morkos o dabar tai darbo laiku dažomos galvos ir lakuojami nagai ankščiau ponios duodavosi ant gasiniausko kad varo pirkti kavinei prekių o pačios ką darbo laiku išdarinėja.

 10. Raštininkas rašo kas,, nori, rašyk kas sugeba dirbti žmoniu gerovei,o ne vaidint , kad dirba

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.