Muziejaus svečiai Jovita Vaškevičiūtė ir Antanas Zakarauskas – išskirtinių balsų savininkai

Anykščių romanas tęsiasi rudenį – Obuolinės ir Turizmo naktis!.  Rugsėjo 23 dieną, šeštadienį, 18 val. A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus salėje, vakaras „Onos Karvelienės bičiuliai pas Antaną Vienuolį“.  Kamerinis koncertas „Meilė – muzikos galia“ – solistai Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas) ir Antanas Zakarauskas (tenoras), koncertmeisteris Linas Dužinskas.

JOVITA VAŠKEVIČIŪTĖ-VASKA (mecosopranas). Nuo 2006 m. – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, koncertuojanti  ne tik Europos teatruose, bet ir tolimojoje Argentinoje,  Amerikoje,  Kinijoje. Jos balsas skamba Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Vengrijos,  Lenkijos, Estijos, Prancūzijos teatrų scenose.

Už vaidmenis operų spektakliuose ji du kartus (2014 m. ir 2020 m.)   buvo nominuota Auksinių scenos kryžių apdovanojimams.

ANTANAS ZAKARAUSKAS (tenoras). Vienas ryškiausių dramatinių tenorų šiandienos operos pasaulyje.  Lietuvoje  įgijęs platų muzikinį išsilavinimą (studijavo fortepijoną, klarnetą, klasikinį dainavimą, chorinį dirigavimą, muzikos pedagogiką), Italijoje gilino žinias grigališkojo giedojimo ir chorinio dirigavimo klasėse ir tuo pat metu įgijo italų kalbos ir kultūrologijos atestatą. Laimėjęs stipendiją studijuoti Sidnėjaus (Australija) operos studijoje, mokėsi  pas armėnų kilmės sopraną Arax Mansourian ir australų tenorą Glenn, tuo pat metu dainavo operos spektakliuose ir koncertuose įvairiose Australijos miestuose. Tai  vienintelis lietuvių kilmės operos solistas, kuriam Australijoje suteiktas Išskirtinio talento statusas.

Stažuotės ir įvairūs meistriškumo kursai (Austrijoje, JAV), nuolat atsinaujinančios patirtys bei gebėjimai, vedantys tobulumo link, skatina ir padeda jam ruošti naujus operų vaidmenis, solinius rečitalius ne tik Europoje, bet ir kituose žemynuose.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.