Sėkmę žemės ūkyje „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sieja su beribiais savo laukais ir su tuo, jog stambiausi žemvaldžiai gali pasisamdyti pačius geriausius vadybininkus. O jie, neva, su derliais išdarinėja tokius dalykus, kokie mažesniems produkcijos augintojams dėl žinių trūkumo, kaip teigia lyderis, atrodo tarsi tikras stebuklas. Panašu, jog vienodo principo laikomasi ir įgyvendinant miškų urėdijų reformą.
Kai kurie Seimo nariai, ypač esantys opozicijoje, kaip įmanydami priešinasi buldozeriu stumiamoms permainoms, o tam taip pat pasitelkiama ir Anykščių miškų urėdijos korta.
„Daugiausia būgštavimų kelia taip vadinamoji urėdijų reforma. Vietoj dabar veikiančių 42 urėdijų planuojama palikti 26 padalinius. Pareigybių, kurios urėdijose dubliuojasi turėtų nebelikti. Suprask, kad darbuotojų mažės beveik perpus. Priimtas politinis sprendimas, kad dabartiniai urėdai darbą naujai kuriamoje struktūroje galės dirbti tik tokiu atveju, jei laimės konkursus, nors įstatymas nedraudžia jų kartu su kitais darbuotojais perkelti į naują darbovietę. Urėdijos naikinamos prijungiant mažesnę (pagal turimų miškų skaičių) prie didesnės ir visai nesvarbu, kad, pavyzdžiui, Utenos urėdija yra geografiniame naujo darinio centre ir logistiškai patogesnėje vietoje nei Anykščiai“, – sakoma Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas vakar išplatintame pranešime
Be to, Aplinkos ministerija taip pat blaškosi ir niekaip negali paneigti politikų nuogąstavimų, jog reformai pasiruošta labai blogai ir ji stumiama ne tik kad buldozeriniu, bet kažkokiu „landgrabbinginiu“ principu.
Vos prieš savaitę pasirodė pranešimai, jog centrinė VĮ Valstybinių miškų urėdijos būstinė gali būti įkurta ne Katinų kaime, Panevėžio rajone, kaip kalbėta anksčiau, o bet kur kitur – gal Kaune, gal dar kur nors… O galutinį sprendimą dėl to priims nuolatinis naujasis naujosios įmonės vadovas. Žodžiu, jis vadovaus iš ten, iš kur kažkam pasirodys, kad tai daryti yra patogiausia.
„Negaliu pasakyti ar Utena bus prijungta prie Anykščių ar atvirkščiai – tai sprendžiama jau aukštesniame lygyje. Naujoje įmonėje kol kas viskas tik formuojama“, – prieš pusantros savaitės sakė laikinai Anykščių miškų urėdo pareigas užimantis Giedrius Pipiras.
Nuo to laiko pasikeitė tik tai, jog kai kurie politikai tvirtina, kad vis dėlto Utena bus prijungta prie Anykščių, o pertvarkos iniciatoriai jau nebežino net, kur bus centrinė Lietuvos miškininkų būstinė.
Valstybiniai miškai preliminariai vertinami vienu mlrd. Eur. Permainų organizatoriai tikisi, jog užbaigus pertvarką, kasmet bus sutaupoma apie 10 mln. eurų įmonės lėšų ir iki 3 mln. eurų iš valstybės biudžeto.
sutaupys, tik kur tie pinigai eis?
miškininkai nepamiršo,kad opozicijos-konservatorių balsais seime ir pritarta urėdijų reformai
kada baigsis misku naikinimas vien krūmynai kaip Baranausko poemoje-vien kemsynai liko
Dabar tik prasidės. Eikite, vaikus veskite parodyti, kaip atrodo miškas. Valstiečiai ir konservatoriai galanda dantys ir nori visą mišką IKEA parduoti.