2016 m. ištyręs žmogaus teisių situaciją Lietuvoje, Europos Tarybos komisaras N. Muižnieks savo ataskaitoje Europos Komisijai konstatavo, jog nors šalis ir yra suformulavusi tikslus, bet praktikoje jie sunkiai įgyvendinami. Viena iš sričių, kurioje jaučiamas atotrūkis, yra vaikų apsauga.
Viešojoje erdvėje dažniausiai kalbama apie socialinės rizikos šeimas. Tačiau problema yra daug platesnė – beveik trečdalis Lietuvos vaikų gyvena tik su vienu iš tėvų. Šiose šeimose skursta net 41,7 proc. jose augančių vaikų. Bendrai visoje Lietuvoje ties skurdo riba gyvena 132 660 vaikų (įvertinus ir gaunamas išmokas).
2015 m. Vaikų dienos centruose pagalbą gavo iš viso 6730 vaikų. Tai apima tik apie 5 proc. vaikų, kuriems reikia pagalbos, ir tik 35 proc. rizikos šeimose augančių vaikų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) duomenimis, 2018 m. pradžioje VDC lankė 9348 vaikai. Paslaugų negaunančių vaikų lieka daugiau nei šimtas tūkstančių.
kokia sukure kgb agentai ,tokioj ir gyvenam,ateity bus dar geriau
Kodel pavadinimas apie vaiku skurda riba, o staipsnyje tik pamineta, kiek yra tokiu vaiku, ir aplamai aprasoma, kad vaikai gyvena tik su vienu is tevu? Kuo sitie dalykai susije? Gal rasykite nornalius straipsnius, o ne tokias nesamones.
Putinas kaltas
Putinas kaltas ,mūsų elitas niko dėtas
E tauta begam, begam, veliau cia viskas tik bloges, sitai saliai galas