Laiškai iš Debeikių į Troškūnus – tik per Vilnių

Biurokratizmas Lietuvoje pasiekė protu nesuvokiamą lygį.  Reorganizuojama ir optimizuojama viskas, kas tik įmanoma.

Dar 2013 metais AB Lietuvos paštas, siekdamas dar labiau sumažinti bendrovės veiklos sąnaudas, iki metų pabaigos planavo pertvarkyti 72 nuostolingai dirbančius kaimo paštus. Atnaujintoje AB Lietuvos paštas 2019-2023 m. veiklos strategijoje apibrėžti prioritetai iki 2023 metų.

Strategijos vizija – Lietuvą su pasauliu jungiantis, šiuolaikiškas ir patikimas paštas.

Strategijos prioritetai – E. komercijos sprendimų klientams plėtra; veiklos optimizavimas, automatizavimas ir skaitmenizavimas; motyvuojančios darbo aplinkos kūrimas; viešo intereso paslaugų užtikrinimas.

Viskas lig ir labai gražiai skamba, tačiau realybė visai kitokia.  Nuo šių metų kovo 1 dienos mažesnių miestų paštų skyriai tiesiogiai siuntų ir spaudos nebegauna, jos vežamos į 10 šalies miestų – Alytų, Kauną, Klaipėdą, Marijampolę, Panevėžį, Šiaulius, Tauragę, Telšius, Utena ir Vilnių.  Pavyzdžiui, anykštėnų siuntiniai ir rajono bei respublikiniai laikraščiai pirmiausia pristatomi į Utenos pašto skyrių ir tik iš ten atkeliauja į Anykščius.

Jau kovo 5 dieną Lietuvos paštas įspėjo klientus apie dalies siuntų ir laiškų vėlavimus tikindamas, kad to priežastys – pereinamasis laikotarpis diegiant automatizuotą siuntų skirstymą ir didelis srautas siuntų, tad bendrovė atsiprašė klientų už nepatogumus ir tikino, kad deda visas pastangas, jog siuntos būtų pristatytos kaip įmanoma greičiau.

Paprasčiausiais pavyzdys. Jei Debeikiuose gyvenantis anykštėnas parašys laišką draugui, gyvenančiam Troškūnuose ar norės nusiųsti kokį popierinį dokumentą rajono savivaldybei, jo laiškas pirmiausia keliaus į Vilnių, tada jis bus pervežtas į Utena, iš Utenos atkeliaus į Anykščius ir tik tada bus įteiktas adresatui.  Laiško kelionė iki adresato užtruks keletą dienų. Anksčiau korespondencija tarp rajono gyventojų adresatą pasiekdavo jau sekančią dieną.

Faktai akivaizdūs, nors blaiviai mąstančiam nelabai suvokiami. Kam laiškus ar siuntas, kurios siunčiamos to paties rajono gyventojui, vežioti po visą šalį, kad galiausiai pristatyti adresatui, kuris galbūt gyvena visai netoli nuo siuntėjo.

Lietuvos paštas „susioptimizavo“, tačiau kam rūpi, kiek rajonų pašto skyrių darbuotojų dėl optimizavimo buvo atleisti iš darbo, kurie papildė Užimtumo tarnybos klientų gretas?  Beje, Užimtumo tarnyba taip pat optimizuota…

Dalina RUPINSKIENĖ

Nuotrauka ve.lt

14 komentarų

 1. per tą optimizaciją paštas tuoj praras klientus,nes jeigu siuntos iš vieno Lietuvos miesto į kitą reikia laukti vos ne mėnesį,tai geriau brangiau sumokėti kurjeriui ir gauti 2-3 dieną

 2. Ar ne keista-kad viskas daroma tam,kad zmogui butu blogiau. …Galingo ,,optimizatoriaus ,, buldozeriu.

 3. Padainuokim senas dainas...

  KONSERVUOTŲ KREGŽDŽIŲ INTERNACIONALAS

  Pirmyn, kregždutės konservuotos,
  Išalkusios valdžios, pirmyn!
  Sukilkit, Lansbergio anūkai,
  Kitus sutrypt išvien smarkyn!

  Anykščių kraštą išardysim,
  Iš pačių pamatų ir tuo
  Nieko naujai neatstatysim–
  Kas buvo nieks, nebus viskuo.

  (Priedainis (2 kartus):
  Tai jau yr paskutinė
  Sprendžiamoji kova
  Konservuotos kregždės –
  Anykščiams bus chana!

 4. Na žiauru. Kad tik sunkiau žmogui būtų yra visur daroma. Visose srityse. Negalima taip..

 5. As kartais vazineju binbala musdamas po rajona su savo Audi Pasat, ti keip stavedamas Darba Birzej, galec paveziot i laiskus i piningines perlaidas

 6. Pamiršot jau ?

  Kai oźys ir proto bokštai sakė ,,tegul visi išvažiuoja ,kam nepatinka ,…Śtai koks politikų ir seno muzikanto nuomone .,todel sulauksime babajų ( ačiū seriožai už rankos pakilnojimą ) hoholų ,nu netrūks vergų ,nes saviems daroma tik blogiau !

 7. autorei – smagu ir tikrai įdomu būtų skaityti Tamstos rašinėlį, jei būtumėte pakalbinusi išvardintų optimizavimo idėjų autorius, su jais išsamiai padiskutavusi ir pokalbio išklotinę pateikusi skaitytojams susipažinti… po to išplėtojusi iki Tomuko, kad šis seime gerus darbus darytų … ar sutiksite, kad dabar Jūsų šis rašinėlis prilygsta nė vienos žuvies nepagavusio ir įpykusio žvejo perdimui į vandenį ir karosų baidymui ?

 8. Labai geros mintys ir faktai. Absurdų valstybė

 9. Nusivylusi!

  Paštas savo blogą padėtį dar labiau pablogina. Laiškininkai žiūri į savo darbą kaip į laisvalaikio praleidimą, kada nori, jeigu yra noras, tai retkarčiais dar pristato kokį nors laišką ar siuntinuką. Pasibaisėtina, kad į jų tokį darbą, pašto vadovai žiūri abejingai. Jie rūpinasi tik savo atlyginimų padidinimu. Niekas taip žmonėms negadina gyvenimo kaip tokios šios vyriausybės pastangos pagerinti paslaugų teikimo kokybę. Panašu, kad paštas yra tapęs tik valdininkams pinigų išplovimo kontorą.

 10. Uždarėme po nepriklausomybės kaimo ambulatorijas.Tegul važiuoja į miestus.Dabar pašto skyrius,kuriu jiems neapsimoka.Jiems tai nuostoliai,o apie žmogų visai negalvoja.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.