„Kurortinį romaną“ paįvairins „Atostogų meniu“

Anykščių meno mokykla anykštėnus ir Miesto šventės svečius kviečia į mokyklos mokytojų koncertą „Atostogų meniu“ liepos 22 dieną 17 valandą Angelų muziejuje. Dalyvauja solistė Simona Liamo, pianistė Neringa Valuntonytė ir saksofonistas Visvaldas Jonušas. Programoje skambės Ravel, Debussy, Šiaučiulio, Iturralde, Morricone ir kitų kompozitorių kūriniai.

Simona Liamo (sopranas) baigė Studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Lietuvos operos primadonos prof. Irenos Milkevičiūtės dainavimo klasėje. Tobulino vokalinį meistriškumą pas gerai žinomus Lietuvos ir užsienio dainininkus, muzikus Violeta Urmana, Greham Grigorian, Sigutė Stonytė ir kt. 

Nuo 2012 metų solistė bendradarbiauja su Lietuvos nacionalinės filharmonijos ankstyvosios muzikos ansambliu Musica Humana (meno vadovai Algirdas Vizgirda, Robertas Beinaris). Su šiuo ansambliu atliko nemažai lietuvių kompozitorių muzikos, iš kurių ne vienas kūrinys buvo premjerinis. Taip pat atliko daug ankstyvosios muzikos, dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose, sukaupė labai platų repertuarą. Kartu su Lietuvos Valstybiniu Simfoniniu Orkestru (dirigentas Gintaras Rinkevičius) atliko stambios formos kūrinius, soprano partiją Carlo Orffo kantatoje Carmina Burana, antrojo soprano partiją Johanno Sebastiano Bacho mišiose b-moll ir Reinholdo Gliero Koncerto koloratūriniam sopranui ir orkestrui op.82, I dalį). Koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse – Estija, Latvija, Ukraina, Norvegija.

Dainininkė taip pat dalyvavo dokumentiniame filme (režisieriai Virginija Vareikytė ir Maximilien Dejoie) Aš už tave pakalbėsiu. Kartu su Lietuvos nacionalinės filharmonijos ansambliu Musica Humana įrašė Lietuvos autorių kompozicijas kompaktiniuose diskuose Laiko atspindžiai ir Vizijos. Su šiuolaikinės muzikos ansambliu Synaesthesis išleido kompaktinę plokštelę Pradžios ir pabaigos knyga, kurioje solistė atliko legendinio lietuvių kompozitoriaus Algirdo Martinaičio muziką.

Tarptautiniame Vilniaus jaunimo muzikos konkurse Premio Scarlatti 2022 Liamo laimėjo laureatūrą.

Nuo 2016 metų dirba dainavimo mokytoja Anykščių meno mokykloje.

Neringa Valuntonytė (pianistė), pasak muzikos kritikų, pasižymi nepretenzingomis, jaunatviškomis ir labai nuoširdžiomis interpretacijomis, aktyviai plečia savo klausytojų ratą Europoje. Nuolatos siekianti atlikimo individualumo ir įvairovės, Neringa rengia konceptualius koncertus, didelį dėmesį skirdama žmogaus emocijoms ir elgesiui, pagal kuriuos kuria savo koncertų tematikas. Pianistė taip pat į savo programas dažnai įtraukia mažiau žinomą modernios muzikos repertuarą, kurį derina kartu su tradiciniais ir labiau publikai pažįstamais kūriniais. 

Pianistė pasirodė įvairiose Vokietijos, Danijos, Suomijos, Lenkijos, Ukrainos, Estijos, Latvijos, Austrijos bei Lietuvos salėse su solo ir kamerinės muzikos programomis. Atlikėja taip pat kolaboravosi su Vilniaus universiteto kameriniu, Panevėžio muzikinio teatro, Lvivo kameriniu “Akademia”, Lietuvos kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Ščecino filharmonijos simfoniniu orkestrais bei bendradarbiavo su tokiais dirigentais kaip Modestas Jankūnas, Martynas Bražas, Vidmantas Kapučinskas, Ihor Pylatiuk, Christian Frattima, Modestras Pitrėnas ir Maria Sydor.

Neringa užsiima ne tik atlikėjiška veikla: 2020 metais pianistė pradėjo meno doktorantūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kuriose ruošia meninį tyrimą tema “Akademinės muzikos atlikėjo personos kūrimas: nuo scenos iki asmeninio prekės ženklo”.

Atlikėja taip pat yra aktyviai įsitraukusi ir į pedagoginę veiklą. Nuo 2020 metų yra fortepijono mokytoja Anykščių meno mokykloje, o 2022 metais tapo viena iš papildomam ugdymui skirto muzikinio leidinio “Kaip atsiranda muzika?” autore.

Visvaldas Jonušas (saksofonininkas) savo koncertų klausytojus džiugina plačiu klasikinės ir šiuolaikinės muzikos repertuaru. Nuolat ieškantis naujų atlikimo išraiškos priemonių, muzikantas pasižymi neįprastomis ir eksperimentinėmis kūrinių interpretacijomis, kurios sulaukia  teigiamo klausytojų įvertinimo  įvairiuose solo ir kamerinės muzikos projektuose. 

Atlikėjas neatsispiria norui save išbandyti atlikdamas ir kitų žanrų muziką, o tokie eksperimentai suteikė galimybę vienoje scenoje pasirodyti kartu su žymiais Lietuvos muzikais – P. Vyšniausku, A. Gotesmanu ir V. Čekasinu.

Saksofonininkas itin daug dėmesio skiria pedagoginei veiklai. Veda meistriškumo kursus bei kūrybines laboratorijas, dalyvauja konkursų vertinimo komisijose. Nuo 2017 metų atlikėjas yra Anykščių meno mokyklos moytojas, o jo mokiniai kaip solistai ir saksofonų kvarteto nariai ne kartą yra tapę nacionalinių bei tarptautinių konkursų ir festivalių laureatais.

Visvaldas savo muzikinį kelią pradėjo Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur mokėsi profesoriaus P.Vyšniausko klasėje. Atlikėjas taip pat stažavosi Estijos muzikos ir teatro akademijoje docento V. Veldi klasėje bei gilino žinias saksofonininkų H. de Jong, G. Preinfalk, ir J. Thorell meistriškumo kursuose.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.