Kodėl rasoja šaldytuvo sienelė?

Daugeliui namų savininkų rūko šaldytuvo sienelės gali kelti nerimą. Tai reiškinys, kuris gali atrodyti ne vietoje, ypač kai tikimės, kad mūsų šaldytuvai bus vėsūs ir sausi. Norint užtikrinti prietaiso ilgaamžiškumą ir išsaugoti optimalią laikomų maisto produktų būklę, labai svarbu suprasti šio reiškinio priežastis.

Drėgmė ir kondensatas


Iš esmės šaldytuvo vidinių sienelių rūkas arba „prakaitavimas“ atsiranda dėl kondensacijos. Jis atsiranda, kai drėgnas ir šiltas oras liečiasi su vėsesniais šaldytuvo paviršiais. Dažnai atidarant šaldytuvo duris, ypač drėgnoje aplinkoje, į šaldytuvą patenka šilto oro mišinys, kuris kondensuojasi ant vėsesnių vidinių sienelių, todėl atsiranda rūkas.

Sugedę durų sandarikliai

Vienas iš pagrindinių šaldytuvo vidaus rūko susidarymo kaltininkų yra sugedęs arba susidėvėjęs durelių sandariklis. Pagrindinė šių sandariklių funkcija – išlaikyti šaltą orą viduje ir neleisti patekti šiltam orui. Laikui bėgant šios tarpinės gali susidėvėti arba būti pažeistos, todėl atsiranda oro nuotėkis. Kai į šaldytuvą nuolat skverbiasi šiltas oras, padidėja tikimybė, kad sienelės užsiterš.

Temperatūros nustatymai

Netinkamai nustatyta šaldytuvo temperatūra taip pat gali prisidėti prie rūko susidarymo. Jei šaldytuvas nustatytas per šaltas, jis gali užšalti, o per šiltas nustatymas gali paskatinti kondensaciją. Labai svarbu užtikrinti, kad temperatūros nustatymai atitiktų gamintojo rekomendacijas.

Užsikimšusios ventiliacijos angos

Šaldytuvuose šaltas oras cirkuliuoja per ventiliacijos angas. Jei šios ventiliacijos angos užblokuotos, nes yra užšaldytos arba jas užstoja maisto produktai, gali atsirasti netolygus vėsinimas. Dėl to tam tikrose šaldytuvo vietose gali būti per šalta, todėl ant šalia esančių sienų gali susidaryti kondensatas ir rūkas.

Beko pranašumas

Verta paminėti, kad tokie pirmaujantys prekių ženklai, kaip „Beko“, teikia pirmenybę bendrų šaldytuvų problemų sprendimui. Beko šaldytuvai išsiskiria tuom, kad jie turi  įdiegtas pažangias technologijas, pavyzdžiui, hibridinė vėsinimo sistema, kuri sumažina drėgmės perteklių ir neleidžia susidaryti šerkšnui, taip sumažindama rūko susidarymo ant sienų tikimybę. Tai užtikrina subalansuotą temperatūrą visame šaldytuve ir padeda išlaikyti laikomų maisto produktų šviežumą.

Automatinio atitirpinimo funkcija

Daugelyje šiuolaikinių šaldytuvų įrengta automatinio atitirpinimo funkcija, skirta užkirsti kelią šerkšno susidarymui šaldiklio ir šaldytuvo skyriuose. Ši sistema periodiškai trumpam įkaitina šaldymo elementą ir ištirpdo susikaupusį šerkšną. Tačiau šio proceso metu gali įvykti laikinas pašildymas, dėl kurio ant sienelių gali atsirasti trumpalaikis kondensatas ir rūkas. Jei tai tęsiasi nuolat, vertėtų patikrinti atitirpinimo laikmatį ir termostatą, ar jie veikia tinkamai.

Aplinkinė aplinka ir išoriniai veiksniai

Aplinka, kurioje yra šaldytuvas, taip pat gali turėti didelę įtaką jo vidaus sąlygoms. Rūsiuose ar patalpose, kuriose yra didelė drėgmė, esantys šaldytuvai natūraliai pasižymi didesniu vidiniu drėgnumu, o tai gali padidinti rūko problemas. Be to, dėl sezoninių pokyčių, ypač pereinant iš vėsesnių į šiltesnius mėnesius, gali padidėti aplinkos drėgmė ir dažniau susidaryti rūkas. Atsižvelgdami į šiuos išorinius veiksnius ir, jei įmanoma, patalpindami šaldytuvą mažiau drėgnoje aplinkoje arba naudodami aplinkinius oro sausintuvus, galite gerokai sušvelninti rūko susidarymo problemą.

Išvada

Nors rūko šaldytuvo sienelė nėra tiesioginė panikos priežastis, tačiau, norint užtikrinti efektyvų prietaiso veikimą, reikėtų imtis priemonių. Šie veiksmai gali labai pakeisti situaciją – nuo durų sandariklių patikrinimo iki temperatūros nustatymų sureguliavimo ir tinkamos oro cirkuliacijos užtikrinimo. Tiems, kurie susiduria su nuolatinėmis problemomis arba ieško patarimų dėl optimalių šaldytuvo nustatymų, Varle.lt ekspertai yra pasirengę suteikti profesionalių patarimų ir sprendimų.

Užsak. Nr. 2712

4 komentarai

  1. Aš tai pridedu mielių

    viršutinėjė ir apatineje lentynose. Rasojimas dingsta.

  2. aš ti pribarstau visur cukraus un lentynu, i rasojimus dingsta.

  3. O kodėl šala vidus kas yra viduje ant lentynėlių užšalo

  4. Laba norciau paklausti man vanduo is saldituvo leidzia ir daznai valau ka galima reguluoti bu nemoku gal nustatiti as vidaus saldituvo salti

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.