Kavarsko koldūnai Anykščių kraštą garsina visoje šalyje

Kavarske įsikūrusią kavinę „Šaltinis“ išgarsino koldūnai, kurie įtraukti į kulinarinio paveldo registrą. Kavinę „Šaltinis“ 1992 m. atidarė Algirdas Gansiniauskas, buvęs ilgametis Kavarsko seniūnas.
Apie anykštėnų neužgauliai vadinamą Kavarsko koldūninę jau ne kartą buvo rašyta. „Šaltinio“ savininką A. Gansiniauską kalbino Zita Kelmickaitė, rodė televizijos kanalai. Atsiliepimus teikdamas, kad „
Kavarskas yra tvarkingas miestelis prie Šventosios, netoli Anykščių, ir jame valgytojams tiekiami garsiausi šalies koldūnai“, dar 2015 metų vasarą rašė Andrius Užkalnis.  Kavinėje koldūnus praėjusių metų rugsėjį ragavo ir pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Praėjusį sekmadienį į Kavarską buvo užsukęs radijo laidų vedėjas Edvardas Kubilius, kuris kalbino kavinės savininką. Laida per radiją buvo galima išgirsti ankstyvą sausio 18 dienos rytą, laida bus kartojama sausio 22 dieną 14.30 val.

Publikuojame laidos vedėjo E. Kubiliaus įspūdžius

„Cepelinai, koldūnai, karbonadas, firminis kepsnys „Šaltinis“, vištienos šlaunelės su garnyru, šašlykai“, – būtent taip skamba garsiosios Kavarsko koldūninės meniu, kai užsakymus prie baro priima kavinės savininkas Algirdas Gansiniauskas.

Anykščių rajone, Kavarsko mieste, kavinė veikia jau 30 metų. Per šį laiką į kavinę yra netyčia įvažiavę du automobiliai, čia yra pietavę daugybė žinomų žmonių, tarp kurių – ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

„Nu tai, sakau, Dieve, iš vakaro reikėjo pranešt, nors apsišlavę būtume. Kažkaip, žinot, toks žmogus… Na, ir taip išėjo, kad 12 val. paskambino, o jau 13.20 val. atvažiavo. Pasitikom, labai malonu, kad patiko, padėkojo. Labai įspūdis toks apie prezidentienę ponią Nausėdienę geras“, – netikėtą pirmosios ponios vizitą prisimena Algirdas.

„Turi būt skanu. Nebus skanu, vienąkart pavalgys žmogus… Žmogų gali apgaut vieną kartą ant to maisto“, – kavinės sėkmę dėsto verslininkas.

Žmonės kalba, kad Kavarsko koldūnai skanūs, nes juos verda greta esančio šaltinio vandenyje.

„Ne, ne. Čia yra gryna nesąmonė, melas“, – mitus griežtai neigia Algirdas.

Kokių konfliktų kyla Kavarsko kavinėje?

„Ateina moteris, trenkia pultelį. Tai ką, sako, sakė už 15 min. bus, o jau 17 min. praėjo. Sakau, keturios ten dujinės, visos užimtos, puodai. Nu nespėja. Matot, laukia žmonės… Čia gi ne koks traukinys, kad minutę į minutę. Nu neišvirė, tai neišvirė, žalio nepaduosi gi. Nu koldūnai turi tris kartus puode apvirst, kol išverda“, – pasakoja pašnekovas.

Ir kaip žmonės vertina kavinės savininką, kuris kavinę buvo perleidęs žmonai Genutei ir ėjo seniūno pareigas?

„Čia buvo visokių kuriozų. Korespondentai pafotografavo, ką seniūnas veikia parduotuvėj darbo metu. Pasirodo, tik trys minutės po pirmos, ir kasoj užsilaikiau“, – žmonių kritiką prisimena Algirdas Gansiniauskas, prieš 30 metų Kavarske įkūręs kavinę.

Ved. Edvardas Kubilius

12 komentarų

 1. Gal jus nebeturite ko rasyti apie tuos koldūnus atrodo kad viena vienintelė kavine Lietuvoje ira geresniu uz tuos koldūnus

 2. Kelis kart teko ten valgyti,skanus paprastas maistas – toks naminis. Zmonems to ir tereikia. Maisto ruosto kaip sau.

  Namie kai nepatingi pasiterliot ir issiverdi savo darytu koldunu – buna tokie patys skanus.

 3. Iš gretimo miestelio.

  Ką jūs berašytumėt apie tą kavinę,bet maistas ten skanus ir taškas.Nepatinka,neikit.

 4. Ne pas kiekvieną Kelmickaitė atvažiuoja filmuoti, ne kiekvienam atsiliepimus rašo Užkalnis ir juo labiau ne pas kožną lankosi Prezidento žmona. Nepavydim, gerai….

 5. ir koldunai skanus ir koldunu savininkas puikus zmogus.

 6. pelmien koldun

  produkto kilmė pelmien rusiška arba maždaug totoriškai koldiun toks azijietiškas maisto produktas

 7. koldūnai / ar tikrai lieetuviška

 8. Nieko gero

 9. tie koldūnai, vai nebe tie kur buvo. Sugadinti gatavai.

 10. koldūnai nebe tie, kai rankomis raitydavo ir mesos iš prekybcentrių nepirkdavo. Dabar liko tik garsas apie kažkada buvusius tikrai nuostabius koldūnus.

 11. Tokio žmogaus koldūnai negali būti neskanūs. Sėkmės visada.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.