Kavarskiečiams mergaitė Saulė padėjo suvokti, kokie jie yra laimingi

Kuo kiekvienas esame unikalus ir kuo esame panašūs, kodėl mums svarbi draugystė, kur galima susirasti draugų, kaip prasmingai leisti laisvalaikį? Į tokius ir panašius klausimus Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro penktokai ir šeštokai su lietuvių kalbos mokytojomis L. Baroniene ir O. Buinevičiene ieškojo atsakymų Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje.

Čia malonios ir draugiškos darbuotojos vedė edukacinę programą ,,Saulė ir netikėti atspindžiai knygose“. Jos tikslas – išmokyti vaikus prasmingai ir įdomiai leisti laisvalaikį, domėtis istorija ir knygomis, susirasti draugų.

Užsiėmimo metu vaikai buvo įtraukti į pokalbį, patys svarstė, reiškė savo nuomonę. O norint suprasti draugystės prasmę, pasimokyti draugiškumo, suprasti šalia esantį, teko atlikti ir įdomias bei kūrybingumą skatinančias užduotis: pasijusti, ką reiškia būti nelaisvam, parašyti gražiausią žodį draugui, jį apibūdinti, padovanoti jam tinkančią knygą, pasigilinti ir į save, suvokti save kaip asmenybę.

Programai skirtas laikas prabėgo labai greitai. Pilni įspūdžių mokiniai grįžo į mokyklą, supratę, kad visada reikia ieškoti kituose žmonėse gėrio ir grožio. O tam padeda ir knygos. O kuo dėta Saulė? Tai mergaitė, kuri padėjo mokiniams suvokti, kokie jie yra laimingi.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ona Buinevičienė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.