Kaip ir žadėjo – papasakojo apie užstrigusius projektus

Praėjusiame Anykščių rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo pateikta ataskaita ir apie rajono administracijos tik iš dalies neįgyvendintus darbus, dėl kurių nepavyko pagal planą panaudoti maždaug pusės mln. Eur. Lėšos, greičiausiai, bus perkeltos į kitų metų biudžetą, kada ir bus įgyvendinami dėl įvairiausių priežasčių vėluojantys sprendiniai.

Bene labiausiai šios valdžios žinutės laukė opozicijoje esantys socialdemokratai, kurie ne kartą kėlė klausimą, kaip bus elgiamasi su sutaupytais pinigais ir ar iš viso vertėjo taupyti. Kai kurie oponuojantys politikai per jau besibaigiančius metus daug sykių siūlė juos kaip galima greičiau kur nors investuoti.
Paaiškėjo, jog didžiausios vertė neįgyvendintas metų projektas – Anykščių miesto žiedinė sankryža.

„A. Vienuolio ir Troškūnų žiedinės sankryžos įrengimui nepanaudota 126,4 tūkst. Eur. Na, dėl ko tai įvyko, tai statybos finansuojamos dviejų užsakovų – pagal bendradarbiavimo sutartį – savivaldybės ir Kelių direkcijos. Techninį projektą, pagal Lietuvos Respublikos vyriausybės nutarimą, mums turėjo perduoti Kelių direkcija. 2012 m. parengtas techninis projektas buvo koreguojamas ir 2017 m. gegužės mėnesį sprendiniai buvo suderinti. Bet iki šiol nėra to Vyriausybės nutarimo. Kreipėmės į Kelių direkciją, kad leistų pradėti savo dalies, t.y., Troškūnų gatvės rekonstrukciją, tačiau pritarimo negavome. Todėl pagal nustatytą tvarką, pateiktas investicinis projektas dėl šios priemonės finansavimo 2018-tais metais.

Toliau… Neįgyvendintas 8000 Eur vertės apšvietimas, panaudojant alternatyvios energijos įrenginius, Regioninio parko ir Menų inkubatoriaus. Kadangi mes buvome tik partneriai, o projekto nevykdė minėtos įstaigos. Taip pat taryba pritarė 15000 Eur perskirstymui, kurie buvo numatyti Dainuvos slėnio sutvarkymui. Darbai neatlikti, nes nusprendėme, kad pirmiausia reikia sutvarkyti sklypus ir tada galvoti apie atnaujinimą. O praėjusiame Tarybos posėdyje buvo atsakyta, dėl ko nebuvo įvykdytas elektroninio balsavimo sistemos pirkimas. Administracija planuoja dėl šių priemonių sutaupyti apie pusę mln. Eur, bet tikslios sumos šiandien tikrai negaliu pasakyti. Be to, ryškūs sutaupymai, vykdant viešuosius pirkimus, dėl požiūrio į darbą ir, aišku, nepanaudotas administracijos direktoriaus rezervas – 14 000 Eur”, – kalbėjo direktorius Audronius Gališanka.

Po administracijos vadovo pasisakymo klausimą uždavė Donatas Krikšaponis. Jis pasiteiravo, kada gi pagaliau bus pastatyta pilis ant Šeiminiškėlių piliakalnio. Meras Kęstutis Tubis atsakė, jog tai priklausys nuo tokių dalykų, kaip projekto parengimas, statybų leidimo gavimas ir viešieji pirkimai. Mat panašiems objektams paskutiniu metu reikalavimai tapo dar griežtesni.

5 komentarai

 1. Juk cia zmoniu uzdirbti pinigai. Ir nereikia cia girtis kad sutaupet. Statat visokias pilis ir panasei , o Berzines kelias taip ir liko nedabaigtad i projektas dar pries krize jau buvo padaritas ir lesu buvo. Tai kur tie pinigai PONAI ??????.

 2. nepuosia tokie reikalai

 3. Pala pala, tai reiškia mums meluoja. Seniūno pavaduotojas su gražia sekretore Vikonių kaimo gyventojams aiškino, kad nėra pinigų ne tik kad naujam Vikonių asfaltui, bet netgi jo remontui. O dabar reiškia pinigų yra ? Ir labai įdomu, kaip apeinant Vikonis, staiga asfaltas atsirado Svėdasuose, gatvėje kur tarybos narys važinėja. Jeigu jau visiems į sąžinę nusispjaut, tai gal ponas Antanas Baura gali nutiesti naują asfaltą Vikonyse, juk sūnus tai gyvena. Jei Antanai sąžinė kažkiek graužia, tai nutieskit dėl kitų gyventojų PAGALIAU. Ir kada bus bent laikinai papilstyta nors, nes jau laukais važiuoti darosi saugiau nei šituo šunkeliu su asfalto lopų likučiais…. Gėda….

  • Pastaba – ten gyvena tarybos nario dukra. Asfaltas skirtas 6 namams https://goo.gl/AmT7ZW
   Vikonių gyvenvietėje yra 42 namai.
   Bet yra toks nepriekaištingos reputacijos meras. Nors šiuo atveju atsakomybę turės prisiimti administracijos direktorius. Tai bus atidirbimas už priemoką prie algos. Administracijos direktorius bandys kaltę versti išėjusiam iš darbo Statybų skyriaus vedėjui ir seniūnui.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.