Juozas Ratautas: „Vienu metu džiaugtis ir gedėti – blogas sumanymas“

Ryt, rugsėjo 23 dieną bus minima Žydų genocido aukų atminimo diena. Čia, Liudiškių kalno papėdėje (nuotr.) guli tūkstantis nacių okupacijos metais nužudytų Anykščių krašto žmonių. Aplankiau, atidaviau pagarbą, aprankiojau konkorėžius…

Būdamas savivaldybės valdininku kartu su aktyviais, neabejingais žuvusiųjų artimųjų skausmui anykštėnais organizavome kapų teritorijos tvarkymą, atminimo įamžinimą.

Teks atidžiai rinktis Obuolinių šventės renginius – kai kurie jų nedera prie šios dienos dvasios. O ir pakviesti atlikėjai, sugundyti pinigais, matyt, nelengvai apsisprendė linksminti dalyvius. Kultūros skyriui reikėtų rasti tinkamesnę datą nuotaikingai Rudens šventei. Vienu metu džiaugtis ir gedėti – blogas sumanymas.

Juozas Ratautas

13 komentarų

 1. Zosė de la' Antosė :)

  O juk Juozas Ratautas yra teisus! Pražiūrėta, neapgalvota. Tikrai taisytina.

 2. eilinis liapsusas

  tik parodo kultūros lygi

 3. Už šventę

  Derinant datas prie viso psaulio įvykių,anykštėnai niekad nieko nebešvęstų. Tarsi šiandieniniai anykštėnai kalti ir atsakingi už Antrojo Pasaulinio karo baisumus,įvykusius prieš 80 metų. Lietuvą teriojo ir maskoliai,ir naciai. O kiek išžudyta,nukankinta, ištremta lietuvių? Ar juos visus atsimenam,tinkamai pagerbiam,apraudam? Ar Anykščiuose stovi iškilūs paminklai mūsų krašto partizanams ?Teko girdėt net tokį terminą- holokausto komercija. Tam , kad baigtųsi manipuliacijos ir nuolatiniai reikalavimai susimokėti Lenkijoje buvo priimti griežti įstatymai : mat lenkų teritorijoje veikė daug konclagerių,getai, lenkams taip pat buvo kabinamos žydšaudžių etiketės.Ir manipuliacijos po šio įstatymo stebulingai nurimo. Anykštėnai gali ir privalo linksmintis,džiaugtis gyvenimu.Mes kasdien taip daug turim problemų,neteisingumo,skurdo,depresijų,savižudybių.Visiems gražių Obuolinių !

 4. Ar kam nors kilo mintis Birželio 14-ąją (Gedulo ir vilties dieną) surengti linksmą renginį? O juk tą dieną (tomis dienomis) Lietuvos žmonės nebuvo sušaudyti, o tremiami į Sibirą. 1941 m. vasaros laikotarpis nepalyginamai tragiškesnis anykštėnams. Tad nebūkim mankurtais, visados prisiminkim skaudžias istorijos pamokas.

 5. Laukiam liustracijos

  Yra žmonių,kurie nešvenčia jokių valstybinių švenčių,sako,kad negali stovėti ir kelti išdidžiai vėliavą su Lietuvos seimo įslaptintais kagėbistais ir vakarykščiais komjaunuoliais.Kai valstybėj trūksta elementaraus teisingumo,nėra ko švęsti. Visi jau trisdešimt metų nesulaukiam liustracijos. Kita vertus, jei žmonės linksminasi,dar nereiškia, kad kažko negerbia, kažko nepaiso,kažką niekina. Visur veikia adekvatumo dėsnis.

 6. straipsnio autorius neina tvarkyti Lietuvos Nepriklausomybe gynusiu Partizanu kapu????
  zydai-tai didele ju dalis buvo komunistai-ir arsus-kad ir Kaniuku Naikintojai…nejau taip reikia nutauteti kad negerbti savo Salies,Miesto svenciu????o karo metu beje ne vien zydams skaudu buvo-o kaukia iki siol tik jie-o gal tai biznis/30mln Lt mokesciu moketoju pinigu…kam????juk jau buvo injekcija/???????

 7. Daugeliui pro akis praslydo šis skelbtas faktas, o Ratautas juo pasinaudojo ir iškėlė problemą
  Nepaprastoji ir įgaliotoji Izraelio valstybės ambasadorė Hadas Wittenberg Silverstein situaciją komentavo taip:
  „Rugsėjo 23-iąją Lietuvoje minima Holokausto aukų atminimo diena, skirta pagerbti žydų bendruomenės atminimą ir apmąstyti tragiškus nacių ir jų vietinių kolaborantų įvykius.
  Deja, šiemet kelios Lietuvos savivaldybės tą pačią dieną surengė šventes ir minėjimus, o tai, atsižvelgiant į jos gilią reikšmę, liūdina ir nuvilia. Šie apgailestauti verčiantys renginiai yra ne tik Lietuvos žmonių įžeidimas, bet ir atspindi platesnį nesugebėjimą pripažinti, kad Holokaustas yra neatsiejama Lietuvos istorinio pasakojimo dalis. Ši tragedija yra ne tik žydų istorijos skirsnis, bet ir bendras Lietuvos praeities aspektas.
  Vertiname Rokiškio savivaldybės atsiprašymo laišką, kuriame pripažįstama šios dienos skyrimo Holokausto aukoms atminti svarba.
  Tikimės, kad ši atmintina diena bus pelnytai pripažinta nacionaliniame kalendoriuje, skatinant didesnį supratimą ir pagarbą Holokausto palikimui Lietuvoje bei Holokaustą išgyvenusiems asmenims“.

 8. Ir arkliui aišku, kad linksmintis tautos tragedijos dieną nepadoru. Tokio akibrokšto ateity reikia vengti.

 9. Šikau ant ratauto

  Ir vel nakomanas apsvaigęs demesio šiknoj iesko
  Dvesk greiciai Padugne

  • "Primuški tą žuduką"

   Taip pritariu, žmogus jau nebeadekvatus, senatvė padarė savo darbą, matomai žmogui buvo sunki vaikyste ir turi daug nuoskaudų prieš visą pasaulį

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.