Juozas Ratautas: „Į kokią lentynėlę dėti Sigutį ir Donatą“

Juozas Ratautas po vakar Seime, kai prieš Lietuvos vėliavą demaršą surengė konservatorius Kęstutis Masiulis, svarsto apie desovietizaciją. Publikuojame jo nuomonę.

Vėl pajudinus desovietizacijos problemą, viešoje erdvėje užvirė diskusija, kas buvo mažesniu komunistu, o kas – didesniu.

Jo Ekselencija Prezidentas norėjo būti moksliniu ekonomistu, Starkevičius – gauti butą, o Masiulis, panoręs tapti filosofu, netapo net įstojęs į partiją, tačiau rado pašaukimą mūrydamas židinius. Prie ko priskirti Grybauskaitę – vėlgi mįslė. Aš tai nuo mažumės svajojau būti ministru…

Vis tik į kokią lentynėlę dėti Tarybos narį Sigutį, kuris pasiprašė į raudonąją partiją dėl mokyklos vadovo posto arba Donatą, gavusį kolūkį Marytės Melnikaitės vardu? Desovietizuoti, gal net sterilizuoti, nafik!

Reikia tikėtis, kad Seimas išaiškins: turi teisę tokie žmonės būti užmirštais ar tą gėdą nešios visą gyvenimą, nežiūrint – karjeros jie siekė ar žirnelių dėžutės norėjo.

Juozas Ratautas

8 komentarai

 1. O ką daryti su kolaborantais?

  • Dieve Dieve, kas per tauta, lyg apsėstųjų, knisasi po pamatais, griauna namą, kuriame gyvena. Lyg ir neaišku kas buvo ankstesniais kelio į komunizmo šviesų rytojų laikais. Dievas atleidžia nuodėmes, o mes… Aukščiau jo ?! , kad teisiame, kaltiname. Žiūrėkime į ESNĘ, dirbkime susitelkę, dėl Lietuvos žmonių. Negi dabar žmonės turi iš naujo stoti mokytis ir baigti mokslus, nes dauguma gimę ~ 1958-68 m. baigė sovietinių laikų universitetus. Jaunimas dabar, kurio valdžioje gana nedaug, bet…nekeisčiau nei vieno komunisto į … kitos, netradicinės, madingos pakraipos asmenį (…)?

 2. į tą pačią, kurioje sėdi komunistas milicininkas, termtinys, baigęs sovietinio Gorkio spec.milicijos mokyklą, komunistas iš pašaukimo

 3. Į tą pačią kaip ir kolaborantus 😉Ar dirbę sovietinės Lietuvos institucijose jiems nepriskiriami?

 4. Kodėl taip parūpo, kas buvo Komunistų partijoje? Norint dirbti ir paprastą darbą turėjai stoti į Komunistų partiją. Pas mane atėjo kolūkietis ir paprašė parašyti pareiškimą stoti į partiją. Jį paaukština pareigose, dirbs fermoje brigadininku. Išplėšiau lapą iš mokyklinio sąsiuvinio, parašiau.
  Sodo kaimynė įsidarbino kolūkio partinės organizacijos sekretore. Visas dienas leisdavo sode, miegodavo ir skaitydavo knygas.
  Darbovietėje būdavo taip. Pavaduotojas pranešdavo, kad yra talonas pirkti baldus, šaldytuvą ir.t.t
  Kas norite talono, parašykite pareiškimą stoti į Komunistų partiją. Pakildavo net kelios rankos.
  Dabartiniai jauni komjaunuoliai pridaro daugiau žalos, nei minėti komunistai.

 5. Idomu…, juk pats ciulpei, kad butum komunistas komunistu partijoj, kur problema? Pavydas, kad tapai niekam nebereikalingu, narkonanu- atmata
  Man tik kyla klausymas, kaip laikraštis leidžia sau neturėti jokios garbės ir spauzdinti sio narkomano- atmatos, mintis ir pasisakymus 🤔🧐

 6. Juozui- Snargliui

  Juk pats buvai komunistas- koloborantas, pardavęs ir išdavęs tėvynę, tai kur problema? Ar nakotiku per mazai turejai?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.